Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadt rá a teljesen...

Miért támadt rá a teljesen szelíd kutyám ok nélkül egy kisgyerekre?

Figyelt kérdés
Eddig soha nem bántott senkit, főleg nem gyerekeket. Sétáltattam, leültünk a vízparton, ő szépen ült mellettem, odajött egy 4-5 éves kislány az anyjával, hogy megsimogathatja-e. Mondtam, hogy persze, hiszen eddig tényleg mindig mindenkinek, vad idegeneknek is hagyta magát nyúzni. Most pedig a kislány még hozzá sem ért, csak közelített felé és vicsorogva, ugatva ugrott felé. Ez mitől lehet? Még sosem csinált ilyet. Lehet köze ahhoz, hogy tegnap séta közben elmentünk egy kis bulldog mellett, ami nem volt pórázon és nekitámadt a kutyámnak? Rögtön elvittem onnan, meg a bulldog gazdája is a sajátját, de egy picit talán megharapta a nyakát. Bár ő is elfordult, én is elhúztam és az én dög nagy kutyámnak nem igen ártott, nem látszott rajta semmi, nem fáj neki, nem viselkedett furán azóta sem. Semmi nyoma nem volt ennek az incidensnek, az sem biztos, hogy megharapta, de mindenesetre nekiugrott. De utána is pl. mikor hazaértünk más gyerekeknek még hagyta magát simogatni, egyedül ma nem ennek a kislánynak. Szerintem nincs köze hozzá. De akkor miért?
2013. jún. 20. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem a meleg miatt is ingerlékenyebbek a kutyák.... Ezért kell vigyázni a gyerekekre,soha nem lehet tudni, mi jár egy kutya fejêben! Mindig ezt lehet hallani a sajnálatos kutyatámadásokról szóló hírekben:pedig olyan aranyos/szelíd kutya....
2013. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sippara ***** válasza:
100%
Ha idegen simogatja a kutyát (pláne, ha gyerek), mindig-mindig-mindig-mindig fogod a nyakörvét. Egész egyszerűen azért, mert nem tudod, nem emlékezteti-e valamire az idegen szaga, nem ijed-e meg tőle, nem nyúl-e rosszul hozzá - ha pedig ez megtörténik, könnyen baleset lehet a vége. A kislány valószínűleg "nem volt szimpi" valamilyen okból - hozzáteszem, ezt is látni lehet a kutyán ha már csak az öt méteres körzetébe ér a gyerek. Hacsak nem akartok közelebbi kapcsolatot kiépíteni a kislánnyal, tök fölösleges még gondolkoznod is az okán. A későbbiekben viszont figyelj oda jobban - NE azért, mert odakapott már egy kislánynak, egyszerűen azért, mert a kutyákra ilyen helyzetekben figyelni kell.
2013. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak a pórázt fogtam, szerencsére közel a nyakörvéhez. Egyébként mikor közelített teljesen nyugodt volt, üldögélt, lihegett mint mindig, nem látszott rajta, hogy zavarná, pedig szoktam látni, ha valami nem oké számára. Ezentúl jobban figyelek. Nem szeretnénk semmilyen kapcsolatot kialakítani vele, idegen kislány volt, de azért nagyon zavar, mert eddig függetlenül attól, hogy valaki idegen vagy sem, hogy 2 éves vagy 82, és hogy hol nyúl hozzá hogyan, soha nem kapott oda senkinek.
2013. jún. 20. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet kiváltott egy rossz emléket, akár a szaga, hangja, mozgása, akármi. Nálam úgy van, hogy azt mondom, hogy bizalmatlan az idegenekkel, ezért ne simogassa meg.
2013. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami számodra látszólag nem ok, az a kutya számára nagyon is lehet az!
2013. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!