Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lett hirtelen?

Mi baja lett hirtelen?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves beagle-spániel keverék kutyusom,menhelyről fogadtam örökbe.Lakótelepen élünk,mindig próbálunk vele napi ,legalább 2 órát intenzíven mozogni.Mostanában viszont egy pár napja teljesen meg van "zakkanva"!Eddig szépen jött,ha hívtuk,nem kellett póráz,csak forgalmas utakon.Most viszont hiába szólunk neki,a másik irányba fut,sőt,megugat mindenkit,mintha el akarná zavarni,ha valaki közeledik.Ez így nagyon nem jó!Lehet,hogy magát gondolja falkavezérnek?Mit tegyek?

2013. jún. 21. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én alaposan átgondolnám -ha eddig voltak- hogy az utóbbi időben hol lazulhatott a tekintélyem, hol nem figyeltem egy egy szabály betartására pl.


ha ez megvan arra különösen ügyelnék hogy azt rendbe tegyem, visszaállítsam a régi rendet.


ha nem változik a helyzet -ezt szinte azonnal tapasztalod- akkor új szabályokat állítanék fel, a régieket stabilan betartatnám továbbra is.



ha még sosem dolgoztál a vezéri szerepeden egyáltalán akkor ideje rágyúrni, esetleg suli/tréner segítségét igénybe venni.

2013. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért azt se felejtsük el, hogy ez a hőség bármilyen lappangó problémát felerősít, és mindenkit ingerültebbé tesz. Ha mondjuk van egy kis vérnyomásproblémája, ami néha fejfájást okoz, az is indokolhatja ezt a viselkedést.

Vagy az is lehet, hogy te nem állsz ebben az időben a helyzet magaslatán és csak kóvályogsz meg le vagy lassulva, ezért hiszi, hogy talált egy rést a pajzson.

Ettől függetlenül a vezető szerepre is érdemes rágyúrni.

2013. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Próbálom napok óta azt csinálni,hogy amikor hazamegyek,egy jó fél óráig oda sem bagózok rá,ha enni adok neki,először leültetem,stb...nincs ajnározva sem...Biztos vagyok benne,hogy én rontottam el valamit,mert ez nem az ő hibája,hogy ilyen...Nekem kell kijavítani a hibákat,én tartozom érte,és a tetteiért felelőséggel. Csak nem tudom,hol is kezdjem a dolgok rendbe tételét....:(((
2013. jún. 21. 09:07
 4/13 anonim ***** válasza:
az lenne a legegyszerűbb ha alaposan/pontosan leírnád mik az általános programotok? úgy értem mik az állandó szabályok? hogyan tartatod azt pontosan be? ha mégsem tartja be akkor te hogyan reagálsz és a kutya hogyan reagál? ezekre nagyon pontosan válaszolj. így sokan fognak tudni segíteni akár abban is hogy pontosan hol kezd el a dolgot.
2013. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából pár könyvet elolvasva,kutyatartók tanácsait kikérve az alapvető szabályok,mint pl az ajtón be-ki közlekedés,én eszem először,és csak utána a kutya,stb...ezeket betartom.Szerintem ott kezdődhet a baj,hogy amikor munka után hazaérek,örülök én is a kutyusnak...2 napja viszont tudomást sem veszek róla,és megszüntettem a bejárását a nappaliba.Egy napi programunk abból áll,hogy reggel felkelek,az ő helye az előszobában van,és csakis kizárólag ott alszik este.Elkészülődök, ezután leviszem elvégezni a dolgát,megyünk egy kört,majd elmegyek dolgozni.Mikor 2 óra körül hazaérek,leviszem a kutyust,elengedem a parkban,és elindulunk "túrázni".Jó sokat megyünk,legalább 1 órát lenn tartózkodunk,majd hazamegyünk.Egy pici pihi után kap enni,majd csendespihenő,addig én is pihenek egy csöppet.Bő 2-3 óra múlva ismét lemegyünk,de ilyenkor már csak a parkban játszunk,néha vannak lenn más kutyások is,akkor ők együtt is nagyon jól elvannak,kifutkározzák magukat.Apportírozni nagyon szeret,dobáluom neki a botokat,amit persze nem hoz vissza.....Majd felmegyünk,én csinálom a dolgomat,majd este 9 kor van az utolsó séta,amikor már csak pórázon megyünk egy kört,a szükségleteit elvégzi,és irány haza.Ezután ő már tudja,hogy alvásidő van,odaköltözik a helyére,és reggelig alszik,egy mukkanás nélkül.Reggel pedig ismét egy nap indul,ugyanezzel a forgatókönyvvel.A bajom az,hogy mostanában ez kicsit felborulni látszik,mert ha el van engedve,és jön egy olyan személy,akivel már nagyon sokszor találkozott,még őt is megugatja,utánaszalad,majd mikor kiabálok neki,elfut az ellenkező irányba.Az a baj,hogy nagyon félek,hogy ezért egyszer elüti az autó....Röviden ennyi
2013. jún. 21. 10:10
 6/13 anonim ***** válasza:

"ha el van engedve,és jön egy olyan személy,akivel már nagyon sokszor találkozott,még őt is megugatja,utánaszalad,majd mikor kiabálok neki,elfut az ellenkező irányba."


mindezt hogyan reagálod le? nem tiltasz az ugatásért? ha elfut az ellenkező irányba akkor mit csinálsz? hogyan oldódik meg a probléma? --> elfutott a másik irányba.

2013. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Itt az a legelső szembetűnő gond,hogy megugatja az illetőt(most nem csak egy emberről van szó,csak azért emeltem ezt ki,mert egy ismert személy volt az illető).Amikor ezt tiltom neki,hogy "nem szabad!",utána ered,és tovább ugat.Kénytelen vagyok utána menni,mert ki is szalad az utcára.Mikor meglátja,hogy közelítek,és szólok neki,hogy "gyere ide",egyszerűen elrohan. Ma reggel például ez történt,amikor elrohant,megálltam,és úgy szóltam neki,kicsit magabiztosabban,és nagy nehezen visszajött.nem szóltam neki semmit,csak pórázra kötöttem,és hazamentünk.nem merem megszidni ilyenkor,amikor rosszalkodás után végre visszajön,mert még azt hiszi,azért szidom meg,mert visszajött...de akkor hogy tanulhatná meg,hogy nem jó,amit csinált?
2013. jún. 21. 10:31
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem válts tiltószót. ez már több mint valószínű hogy "elhasználódott". ugyanis a tiltás nem betartása után számára nem történt semmi. lehetőleg olyan tiltószót használj amit mérges hangon, "morogva" tudsz mondani.


ha ugat akkor megy a tiltószó. másodjára pedig tiltás mellett már hajítasz egy flakont amibe kő van. nem kell rá, az a jó ha mellé. így kizökken. lehetőleg arra figyelj hogy úgy dobd köré hogy ha megijed ne rossz irányba ugorjon el. tehát ha jobb oldalán van az út akkor jobb oldalára dobod így pont az ellenkező irányba fog ugrani ha olyan hogy ugrándozik ijedelmében. az enyém inkább ledermedt. ha van rá lehetőség egy veszélymentes helyen mehet ennek gyakorlása, mondjuk a megugatott ismerős segítségével. így nagyon hamar bevésődik a kutyába ha nem fogad szót annak számára kellemetlen következményei lesznek. nagyon figyelj arra hogy mindig egyszer szólj. másodjára már repül a flakon. soha ne kövesd el azt a hibát hogy még másodjára szólsz. mert akkor ez a szó is "elhasználódik". így nagyon hamar megtanulja ha azt a bizonyos szót hallja akkor jobb ha azonnal abbahagyja a kellemetlen viselkedést.


arra is figyelj hogy az üveg földetértekor azonnal hívd magadhoz a kutyát. ez már a helyzettől függ milyen hangemben. ha láthatólag eléggé megviselte akkor finoman hívjad. ha jön azonnal nagy dicséret. ha annyira nem tojta össze magát, de kizökkent akkor szigorú hangnemben hívd. ha azt látod hogy félúton tétova akkor lehet váltani kellemes hangnemre, és szintén nagy dicséret ha odaért.


nagyon jól tetted hogy amikor nagy nehezen visszament nem büntetted. illetve hogy nem indultál utánna. én a tetejében még dicsértem is mindig. szerintem ennek köszönhető hogy a behívással az ég világon soha nem volt gondom a későbbiekben. szó szerint 100%. egy dolog volt mindig a fejemben olyankor amikor nekiiramodott. AKÁRHOGY IS DE ÁLLJON MEG ÉS MIHAMARABB JÖJJÖN VISSZA HOZZÁM. ha elindulok akkor csak kergetőzés a vége, így pedig könnyen az útra (vagy veszélyes területre) terelhetem akaratlanul is. eleinte nem volt könnyű. tudom ám hogy milyen érzés amikor a hajad majd kihullik a stressztől nehogy valami baja essen, mire nagy nehezen odajön és még dicsérd is meg. ez főleg azért jó hogy megtanulja történjék bármi jó dolog ha odajön hozzád.


ugyanakkor leleményes kutyáknál a későbbiekben figyelni kell, mert lehet hogy a dolog a visszájára is elsül. tehát a kutya rosszalkodik, hiszen tudja ha odajön nem történik semmi. erre akkor jössz rá, ha egy rossz tettekor tiltasz de még nem is hívtad magadhoz ő meg lazán, boldogan csörtet feléd mintha mi sem történt volna. ilyenkor figyelni kell hogy a te irányításod alá kerüljenek a dolgok. pl. ha ezzel a lendülettel már menne is el akkor azt tiltod és mondjuk egy darabig láb mellett tartod vagy esetleg nem engeded magadhoz hiszen nem kérted hogy jöjjön stb stb sok lehetőség van ennek kiküszöbölésére is. majd egy idő után dicséret és lehet elengedni.

2013. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az igen bő,és hasznos választ.Most kezdtem el olvasni egy könyvet,nagyon érdekes dolgok vannak benne.Jan Fennel,Kutyapszichológia a címe..Hát vannak érdekes dolgok,amikről eszembe sem jutott eddig,hogy hátrányomra válhatnak...Most aztán fel kell kötnöm a gatyám,mert néhány olyan dolog,amit helyesnek tartottam,kiderült,hogy csak erősítette a kutyában azt a benyomást,hogy ő a vezér.....De mindent meg fogok próbálni,helyre hozom,amit elrontottam!Nagyon szeretem a kutyámat,és végülis arra kell rájönnöm,hogy tényleg nem ember,és máshogy kell vele viselkedni sok mindenben...:)
2013. jún. 21. 11:13
 10/13 anonim ***** válasza:

kicsit összezavartál, hiszen az imént azt írtad hogy olvastál már könyveket is, sok ismi tanácsa stb stb. gondoltam akkor jan fennel és az általa mondott dolgok nem újdonság számodra.


ezek szerint sok mindent nem tudsz még. jan fennel valóban jó lesz ;)

2013. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!