Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek úsztatásnál?

Mire figyeljek úsztatásnál?

Figyelt kérdés

Ma megyünk először úsztatni a kutyust, felnőtt állat. A Duna egy holtágához megyünk.

Mire figyeljek oda hogy ne legyen gond? Csak azt tudom, hogy felhevült testtel nem szabad bemennie, előtte le kell kicsit hűteni. Van ezen kívül, amire oda kell figyelnem? Természetesen a kutyán kívül, mert őt nyilván figyelni fogom. :)


2013. jún. 21. 11:37
 1/9 A kérdező kommentje:
És utána samponos vagy sima vízzel fürdessem majd meg? Egy hete volt kozmetikusnál, ezért nem biztos, hogy jót tenne neki a sampon, de nem tudom, hogy a sima víz eléggé lemossa e róla a Dunát. :)
2013. jún. 21. 11:40
 2/9 anonim ***** válasza:
meg kell győződnöd arról, nincs a víz alatt kiálló dolog. Ha ugrik a kutya, nehogy bele ütődjön.
2013. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nem strand, de azért be tudok gázolni a vízbe hogy ellenőrizzem.

Amúgy olyan hely, ahova sokan járnak úsztatni, úgyhogy valószínűleg biztonságos a terep.

2013. jún. 21. 11:43
 4/9 anonim ***** válasza:
a Duna most nagyon nem biztonságos, az áradás miatt. Még nagyon sok baktérium van a parton, meg kell várni amig a nap teljesen kiszáritja, és fertőtleniti.
2013. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt mondják, hogy már jó. Már lement a koszos víz, a nap meg elég erősen sütött az utóbbi napokban. :)
2013. jún. 21. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Az árhullám már lement. Én is járok úsztatni egy mellékágba.Nem koszos a víz. Persze, figyelni kell a kutyát, mert van, amelyik allergiás lesz a Duna vizére. Régebben egy szukámnál volt, hogy bizonyos idő után a belső combja pöttyös lett.
2013. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha először viszed és még tapasztalatlan úszó jobb lenne inkább valami tó. De ha ez nem megoldható akkor figyelj az áramlásra, nehogy elkapja valami víz alatti áramlás és elsodorja, mert abból gond lehet. Na meg rossz élmény is neki. Mi a délegyházi tavaknál kezdünk, szintén első úszás.
2013. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ugyan nem strand, de mint írtam, be tudok sétálni a vízbe. Természetesen mellette leszek amikor először bemegy és megnézem hogyan úszik, hogy mennyire megy neki.

Mentett kutyus a múltja nem ismert, így nem tudom hogy úszott e valaha. Viszont vízi kutya, szóval elvileg meg vannak az adottságai hozzá. Egy gyönyörű közép uszkár. :)

2013. jún. 21. 12:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra nagyon figyelj, hogy tényleg ne legyen sodrás a közelben!
2013. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!