Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam be a kutyát a...

Hogy szoktassam be a kutyát a medencébe?

Figyelt kérdés
Kapott a husky-nk egy kis medencét, és magától nem mer belemenni. Hogy szoktassuk bele, hogy ne legyen rossz élménye?

2013. jún. 21. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell erőltetni, ha nem akar, akkor úgy sem fog. Ha majd nagyon meleg lesz, "észbe kap" és belemegy. :)
2013. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jutalomfalattal/labdával v bármivel, amit szeret és jól motiválható.

Gondolom nem klikkereztek, ugye?

2013. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem klikkerezünk. Jutalomfalattal nagyon jól motiválható.

Csak nem tudom hogy csináljuk, hogy miként csalogassuk be, hogyan éjük el azt hogy ő magától menjen bele, és közben ne szerezzen rossz élményeket.

2013. jún. 21. 11:46
 4/9 Balogh Csilla&Barbi válasza:
Szerintem hagyjad ha nem akar készíts neki ki egy kis medencét amibe nem fullad bele,és egyedül bele is tud ugorni,mászni és ha melege van bele fog menni (a mi kutyánkkal is így volt)
2013. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy egyre közelebb csaljátok a medencéhez a falattal, ha ott van a közelében, egyre beljebb húzzátok úgy, hogy bele kelljen lépnie érte a medencébe, rá fog jönni, h nem nyeli el a víz :D

Apránként haladjatok!

2013. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is így csináltuk ahogy Alexandra írta, és bevált. Még annyit csináltunk hogy beleéptünk, űltünk a vízbe az nagyon felcsigázta a kiváncsiságát.
2013. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a lényeg a fokozatosság, ha belelép az első kétlábával nagyon nagy dícséret és aznapra hagyjátok is vagy 2-3 óra pihi után folytassátok csak. utána hátsó kétláb ültetés vagy gugolás és utána ültetés aztán fektetés. Nekem a csodálatos "menj bele" utasításra megy bele a medencébe. 2-3napig magától nem ment bele, de most már igen.


Amúgy lehet hogy ha már belemegy és rájött hogy nem eszi meg semmmi akkor gyorsan haladtok.


Amúgy egy fontos dolog.. amit én is elfelejtek mondani mindig. elsőre az üres(víz nélküli medencébe is hívjátok be. Mert az is nagy kihívás lehet 1-2 kutyánál

2013. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Az összes huskym úgy ismerkedett meg a vízzel, hogy a többiek belelökték a tóba vagy patakba vagy épp a medencébe. Azonnal rájöttek, hogy milyen klassz dolog. A husky imád pancsolni. Ne vacakolj sokat, kapd ölbe és vidd bele. Rá fog jönni, hogy nem bánt.
2013. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, azóta már magától is pancsol :) :) Tényleg imádják a vizet :D Az itató vödrébe is mindig beledugja fejét (nyakig). Nagyon vicces :D
2013. aug. 7. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!