Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerettessem meg a...

Hogy szerettessem meg a kutyámmal a fürdetést?

Figyelt kérdés
Nagy testű kutya, hosszú szőrrel, és ebben a melegben muszáj valahogy hűteni, de morog ha a víz a közelébe ér.
2013. jún. 21. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

a lényeg a fokozatosság, ha belelép az első kétlábával nagyon nagy dícséret és aznapra hagyjátok is vagy 2-3 óra pihi után folytassátok csak. utána hátsó kétláb ültetés vagy gugolás és utána ültetés aztán fektetés. Nekem a csodálatos "menj bele" utasításra megy bele a medencébe. 2-3napig magától nem ment bele, de most már igen.


Amúgy lehet hogy ha már belemegy és rájött hogy nem eszi meg semmmi akkor gyorsan haladtok.


Amúgy egy fontos dolog.. amit én is elfelejtek mondani mindig. elsőre az üres(víz nélküli medencébe is hívjátok be. Mert az is nagy kihívás lehet 1-2 kutyánál


Kieg, ha morog ott már ti nagyon elbaxtatok valmit. Nektek jóval lassabban fog menni.


Elsőre neked is ajánlom az üres medencét, hogy abba szoktasd bele. Aztán ha van benne víz már, akkor kapjon a víz mellet enni jó pár napig. Elsőre csak olyan távolságba amíg éppen el kezdi nézni a vizet. Fokozatosan közelítsetek a medence felé. Ha már a medence közvetlen közelében nem morogva eszik akkor tegyétek bele a tálját a medencébe. aztán szépen fokozatosan menjetek el a medence közepéig. (ez 1-2 hét is lehet) Ha ez megvolt akkor ezután térjetek át arra amit az elején írtam.

2013. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a seg
2013. jún. 22. 09:28
 3/4 A kérdező kommentje:
K
2013. jún. 22. 09:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget, de mar kiskoraban sem szerrtte a vizez amikor haza hoztam. Ki fogom probalni amit javasoltal, remelem bevalil...
2013. jún. 22. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!