Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerettessem meg a...

Hogy szerettessem meg a kutyámmal a fésülést?

Figyelt kérdés
13 éves husky típusú, eddig nem igazán fésülgettem, most vettem egy furminátort, nagyon szépen kiszedi a szőrt, de e kutya egyszerűen nem szereti hogy fésülöm, pedig tényleg sokkal szebb, levegősebb a szőre.
2011. júl. 5. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg dicsérgetni fésülés közben, eleinte csak pár percet fésüld, majd egyre tovább, mutasd meg a fésűt mindig neki, hagy lássa mi az, esetleg ha kicsit tűri, akkor jutalmazd valami finom falattal!

Remélem menni fog!

Megkérdezhetem, hogy miért csak ennyi év után próbálod?

2011. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy jó dolgot kössön a fésüléshez.

Először csak pár percet fésüld, és ne is igazán fésüld, hanem gyengén húzogasd a hátán a FURminatort. Közben dicsérd, adj neki egy finom falatot. Így tovább minden nap kicsit fésüld, de először csak a hátán. Utána egyre többet és akkor fokozatosan áttérhetsz a kényesebb részekre.

Szerintem így csináld!

Sok sikert!

2011. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

így csináltam kb.


először csak hát, addig csináltam amég el nem kezdett nagyon mozgolódni, ez többnyire pár perc, az elején mutattam neki a fésűt, és ha végeztem, akkor kapott jutifalit :)


Sajnálom hogy csak most kezdtem el, eddig amikor vedlett csak kihúzogattam kézzel a már kilógó szálakat, de ezen a nyáron már nagyon öregesen viselkedik, ha meleg van, akkor még sétálni sincs kedve (így nem is viszem napközben)

és úgy gondoltam, ha kifésülgetem a szőrszálakat, akkor hátha kevésbé sül meg.

Szóval próbálom fokozatosan, de ma pl alig bírt nyugton maradni. Már a háta majdnem jó, a has, láb, nyak, fej az még kicsit nehézkesebb, de már kicsit ott is fésülgettem.


Szóval nem a megjelenés miatt csinálom.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha esetleg még valakinek van ötlete, azt is megköszönném :)

2011. júl. 5. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg megpróbálhatod azt is, hogy fésülöd, és rögtön utána kap majd vacsit, mert annál jobb dolgot nem nagyon tud kötni hozzá
2011. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy virslit karikára vágtam és ahogy közelítettem a fésűvel megszaglásztattam vele jutalom falat fésültem egyet megengedte jutalom falat aztán kettőt fésültem rajta megint jutalom falat és egyre jobban toltam a jutalom falatott most már az se kell, már ha közeledek a fésűvel már hátára vágja magát és várja mikor jövök fésülni!
2011. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én simogatom, borzolom közben, de próbálok eltökéltnek, határozottnak tűnni. Folyamatosan beszélj hozzá nyugodt hangsúlyban.
2011. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!