Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerettessem meg a...

Archangel kérdése:

Hogyan szerettessem meg a kutyámmal a fürdést?

Figyelt kérdés

Próbáltam, hogy simogatom közben, dicsérgetem, jutalomfalatot adok neki, de egyik sem használ (a jutalomfalatot el sem fogadja fürdés közben)... egy 4,5 hónapos huskyról van szó egyébként. Van valakinek más ötlete?

Mindkettőnknek szenvedés jelenleg a fürdése...


2010. okt. 10. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Van amelyik kutya egyszerűen utálja a vizet, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ez olyan, mint a labdázás, vagy a macskakergetés; vagy szereti a kutya, vagy nem (csak ezekre általában nem kényszerítjük őket).

A jutalomfalatot mindenesetre biztosan elhagyhatod. Azt próbálhatod ki esetleg, hogy jó meleg lábvízbe beállítod a kutyát, és próbálsz vele játszani, sampon meg zuhany meg egyéb hangos dolgok nélkül. Ezt hetente párszor megcsinálod, aztán szép lassan lehet hozzáadni az ingereket, előbb egy kis zuhany, aztán játék, stb., de nem tudom, megéri-e. Évente 1-2-3 fürdést szenvedve is ki lehet bírni, többre meg általában nincs is szükség.

2010. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szavaidból úgy értelmeztem, hogy az elmúlt 2-2és fél hónapban (gondolom azóta van nálad) többször fürdetted. Minek?

Csak mert nekem yorkim van, és csak azért van fürdetve 2 havonta, mert a kutyakozmetikus így tudja a szőrét szépen levágni.

Ha itt-ott koszos, akkor csak azt a részt mosd meg.

Egy huskyt tök felesleges sűrűn fürdetni, szerintem max évente 2 alkalommal kellene.

2010. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

3x fürdött eddig, az még nem a vészes kategória :)

egy párszor imád a bokrokban bujkálni, amiktől nem túl kellemes a szaga :)

2010. okt. 10. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

De, vészes. Ne engedd be a büdösbe. Egy átlagos kutyát, amivel nem mennek kiállításra meg kozmetikushoz, fél évente elég fürdetni.

Külön köszönet egyébként a yorkis válaszolónak, öröm látni, hogy nem minden yorkis elmebeteg :D

2010. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!