Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibír a kutyus ebben a melegbe...

Kibír a kutyus ebben a melegben egy kb 1-1,5 órás, bkv-s, többször átszállós utat?

Figyelt kérdés
Kistestű, fehér, nincs aljszőrzete.
2013. jún. 21. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne bírna? Vigyél neki vizet, és a szájkosarat csak akkor tedd rá, ha már nagyon muszáj.
2013. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan nehezen, mint mi, emberek.
2013. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hülyén fogalmaztam, valószínűleg nem hal bele, csak nem tudom érdemes e kínozni az utazással.


Szájkosara nincs. :)

Mennék hétvégén családlátogatóba a város másik felébe, és nem tudom kínozzam e a kutyát ebben az időben az utazással. Itthon hagyni meg nem akarom, sosem hagyom ilyenkor, mert hét közben amúgy is egyedül van napi 8 órát, az jár neki hogy hétvégén végig vele legyek. :) Amúgy otthon meg 30 fok van a lakásban, szóval ha ott hagyom sem sokkal jobb. Nem tudom eldönteni mi legyen. Valószínűleg kihagyom inkább a látogatást.

2013. jún. 21. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
De konkrétan bele is halhat. A buszokban van ilyenkor minimum 40 fok akárhogy hűtöd a kutyát nem tudod lehűteni, ha kicsit érzékenyebb a melegre akkor nagy eséllyel hőgutát kap és belepusztul. Elég kockázatos ilyen melegben kutyát szállítani, mert ha rosszul lesz a buszon elkezd habot hányni és hörögni akkor mit kezdesz vele? Annyi vizet nem tudsz vinni amivel ilyen helyzetben lehűtenéd hirtelen. Ha mindenképp utazni szeretnél vele akkor már reggel 6-kor induljatok el és haza fele csak 8 után gyertek.
2013. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vigyél neki vizet, állj vele árnyékos helyre a bkv-n, és lehetőleg olyannal menj, ami légkondis. Vagy nyiss ablakot, hogy mozogjon a levegő.

Nem lesz baja, de melege lesz. Ahogy mindenkinek.

2013. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem kihagyom a látogatást, már szóltam is a családnak. Át tettem jövő hétre.
2013. jún. 21. 17:40
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha körültekintő vagy, akkor nem lehet gond!

Roti-nj keverék kutyámmal ma 2*1 órás BKV-s útra mentünk: busz-hév-2 villamos.

Buszra szállás előtt megúsztattam a Dunában, így kicsit nedvesen ültünk buszra...Hév után kapott hideg vizet, mehetett dolgát intézni.

2 villamosnál árnyékba álltam vele, egyik légkondis volt, másikon minden ablak kinyitva.

Hazafele is itattam, kicsit bevizeztem a hasát. Mázlinkra a busz lerobbant, szinte épphogy gurult...leszálltunk, ivott, és pár perc múlva jött a másik. Hazaérve szépen lemostam és ment hűsölni, este 1,5 óra úszással kárpótoltam :)

2013. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!