Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy yorkie kölyöknek, az...

Ha egy yorkie kölyöknek, az apja mini az anyja pedig normál méretű akkor a kolyok keveréknek vagy fajtatisztának számít?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 15:00
1 2 3 4
 31/35 zsaklinsims ***** válasza:

Én akkor is szeretném ha keverék lenne mégpedig ugyan így!

Ez a kérdésem: Honnan veszed,hogy fajta jellegű keverék?

2013. nov. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

ma 10:28

Az nj-nél bizony kötelező a DNS teszt. .Most már ezt is tudod.

És nem a teszten volt a hangsúly, hanem azon, hogy lovagoltok a törzskönyv és a fajta jellegű keverék kifejezéseken . Mint egy elakadt lemezjátszó.

Nem csak 5 ezer forint a törzskönyv . És egyre több tenyésztő fog papír nélküli kutyákat létrehozni, köszönhetően a fennálló remek helyzetnek . Kutyákat mindig is venni fognak az emberek. Jövőre lehet, alig lesz törzskönyves alom. Viszont a vevőket ki kell szolgálni. Hát majd vesznek fajta jellegű keveréket.

2013. nov. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Ismerek pár NJ-s embert,sőt,még egy állatorvoshoz is volt szerencsém,akinek Nj-ai vannak,de egyik sem említette,hogy a DNS teszt kötelező.Mellesleg,attól,hogy kötelező is lenne,semmit nem bizonyít,csak azt,hogy tényleg azok a szülei,akik.

De a nagyszüleit vagy dédszüleit máris nem igazolja,ergo ugyanúgy lehet keverék.


A "kattogás" a fajtajellegű keverék,és a fajtatiszta kutya között pedig azért van,mert nagyon sokat hallani arról,hogy pl. foxinak vettek egy kutyát és agár lett belőle (ez konkrétan édesanyám munkatársánál fordult elő,vagy olyanból is millió van,hogy vettem egy yorkit és bumm 8 kg lett.

És a szaporítók simán eladják bármilyen fajtájúnak (persze "fajtiszta")amire épp kereslet van,ez pedig undorító és teljesen tönkreteszi a kutyákat.

A másik oldal pedig az egészség,míg egy törzskönyves ellenőrzött szűrt kutya,a fajtája javításának érdekében születik,addig a fajtajellegű keveréke pedig csupán azért,hogy a gazdát pénzhez juttassa és az esetleges új gazdi is dicsekedjen egy fajtatiszta kutya látszatát keltő kutyával,akire viszont költeni nem hajlandó annyit,amennyibe egy valóban fajtatiszta kutya kerül.


Leginkább arra tudnám hasonlítani,hogy valaki akar egy Nike cipőt,de nincs rá pénze,ezért vesz 1500 ft-ért egy Mike cipőt és menőzik vele,hogy de ez eredeti.Csak elírták.(Ez igazi fajtatiszta,csak nagyobbra nőtt,mint kéne)


És amíg tv-re,autóra,telefonra,számítógépre hajlandó spórolni és vagyonokat költeni az emberek zöme,kutya viszont olcsó kell,meg közel legyen,de ne keverék legyen..addig létezni fog szaporítás.Csak szép lassan romlik az állomány,több lesz a beteg kutya stb...

Aki szereti a kutyákat,az ezt nem támogatja!


A pincsid pedig azért nem fajtatiszta,mert nincs törzskönyve,de nem kívánok több szót áldozni a kutyádra,akit pedigree-n tartasz,mert az annyira jó,de annyi eszed nincs,hogy megkérdezz egy orvost,vagy utánaolvass,hogy mire is lenne igazából szüksége.

Fafejű vagy és nem látsz tovább az orrodnál,aminek a kutyád látja a kárát.

2013. nov. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

nagyon nagy divat lett évek óta ez a fajta jellegű keverék mondás....

Jelen pillanatban akkor mindenki keverék kutyát bocsánat javítom magam fajta jellegű kutyákat gyárt mert Magyarországon nincs törzskönyvezés pár hete!

Én sem minden esetben adom oda a törzskönyvet igaz kiváltom de nem adom ha nem fizetik meg a kiskutya árát. Egyedi vérvonalat nem fog senki itthon megfizetni én spec. magamnak kiállításra szoktam almot lehozni. Igen a tk. 5500.- de egyéb költségei is vannak. Pl. fed. 500 eurotól felfelé kiutazás ha külföldön van a kutya, alomjegy stb... tehát már most bukik az 5500.-ft. ehhez hozzájönnek a kiállítások és még sorolhatnám. Nemrégen vittek el tőlem egy kutyát tk. nélkül mert sokallták a tk.-árat így hobbi célra elvitték sokkal olcsóbban. Igaz a tk a szekrényem alján de így biztosítom magam, hogy azért a pénzért nem fognak szétbasz... egy kiváló vérvonalat. Nem adom el hobbira tk-el hogy majd nekiálljanak fedeztetni mert éppen a kedves vevő két év múlva másként látja a dolgokat és egy élet munkáját tönkreteheti ha nekiáll 10-20 ezrekért fedeztetni azzal a kannal. Ezt valaki vagy megérti vagy nem attól a kutya az fajtatiszta.

De ha már itt tartunk eddig bármilyen kutyát lehetett volna törzskönyveztetni amire éppen hasonlít, tehát nálam a tk nem bizonyít semmit. Biztos nem vennék kutyát ismeretlen helyről, ki a fene tudja hogy azok e a szülők akik a tk-ben szerepelnek!

Azért aki ebben benne van nagyon jól tudja , hogy működnek a dolgok, aki tisztességesen csinálta ezután is fogja aki meg nem soha nem fognak tudni ellene mit tenni!

Láttam én már tk-el rendelkező keverék kutyát, számomra az csak egy papír! Régen én is azt mondtam , hogy az a kutyának a személyi igazolványa de sajnos rá kellett jönnöm, hogy az csak egy papír, attól nem lesz fajtatiszta egy kutya!!!

2013. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

A DNS-t nem ragozom tovább, nincs értelme.

Az általad említett példák szaporításról szólnak. Jelenleg pedig arról is szó van, hogy két törzskönyves kutya kölyke keverék, vagy sem, ha nincs papírja.

2013. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!