Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 honapos kiskutyam miert santit?

6 honapos kiskutyam miert santit?

Figyelt kérdés

Ha alvas utan felkel,alig tud a jobb mellso labara raallni,emelgeti,erotlen az a laba es nagyon santit.Kb 5 perc mulva mar ugral,futkoraszik,latszik,hogy konnyebben raall,de azert biceg egy kicsit.

Staffbull terrier,Eukanubat kap,az eloirt mennyiseget tobbe-kevesbe elfogyasztja belole,es marhacsontot kap ragcsalni.

Novese atlagosan gyors tempoju volt,most fel evesen 13.5kg.

Mi lehet a santitas oka,ebredese utan nagyon ijeszto.Ha nyomkodom,nem jelez fajdalmat,de ez a fajta errol nem is hires,szoval,lehet,hogy faj neki.

Allatorvos vervetelbol kalcium hianyt vagy tuladagolast meg tud allapitani?

Mas kiskutyaja volt mar hasonlo helyzetben?



2013. jún. 21. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag csak alvás után jelentkezik,akkor szerintem csak simán elzsibbad neki.


Ha semmire nem reagál úgy,hogy fájna neki és 10-15 perccel később rendesen mozog,akkor majdnem biztos,hogy csak elzsibbadt neki :)

2013. jún. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok,ez megnyugtato lenne,de azt elfelejtettem irni,hogy csak par napja biceg.es honapok ota ugyanolyan pozokban alszik,es korabban nem volt ilyen baja.
2013. jún. 22. 00:05
 3/6 anonim ***** válasza:
abban a korban van, amikor hirtelen nőnek a kiskutyák. Adj neki felnőtt tápot amiben kevesebb a fehérje. A Eukanuba amugy is egy erős táp. Nem lesz semmi baja, ne aggódj. Kalciumot , junior táp mellé, pedig még véletlenül se adj neki.
2013. jún. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért elvinnén a dokihoz, akár csonthártya gyulladás is lehet. Nekünk volt hasonló esetünk, mindenki azt mondta nyugi kinövi. Azért én elvittem a dokihoz hogy nézze meg, biztos ami biztos.
2013. jún. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,el fogom vinni.A tul sok feherjet ugy tudom,a szervezet lebontja,elvileg akkor az nem arthat neki.csonthartyagyulladastol tartok en is...de az mitol alakulhatott ki?..
2013. jún. 22. 07:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Csonthártyagyulladás a hirtelen növekedéstől alakul ki, így ezeknek a kutyáknak kevésbé erős tápot szoktak adni, hogy lassuljon a növekedés. Az Eukanuba elég erősnek számít, én ezt lecserélném pl Britre vagy Joserára. Még az is segít, ha kalciumot adagolsz neki.
2013. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!