Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apám félreneveli a kutyámat....

Apám félreneveli a kutyámat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok. 3 éves kutyám van, folyamatosan tanítgatom, nagyon okos, viszont rosszul van szocializálva. A gond apámmal van.

Társasházban lakunk, ha valaki van a folyosón a kutyám gyakran ugat, én ilyenkor mindig leszidom,ilyenkor elhallgat, apa viszont megdicséri és akkor folytatja tovább. Ha apa nincs otthon nem csinálja.

Ha kint vagyunk nagyszülőknél és a kapu előtt gyerekek szaladnak el, direkt uszítja, hogy Fogd meg!, a kutya meg nemnormális módon nekiugrik a kapunak. Mindenkit megugat már bárhol vagyunk, a gyerekeket főleg. Ha velem sétál lent aránylag normálisan viselkedik, mert én nem hagyom neki ezeket a dolgokat, de rossz lehet neki, hogy két különböző hatást kap egy cselekményre, van aki megdicséri, van aki leszidja. Egyáltalán nem következetes apám, túl is van etetve a kutya, hiába figyelek rá oda, nem lehetek mindig a sarkában. Cukrot eszik, májkrémet stb. a reggelin és a vacsorán kívül. Megpróbáltan már vele normálisan megbeszélni, de egyszerűen nem érdekli amit mondok, ő az egészet szórakozásnak tekinti és jókat röhög, ha a kutya nekiugrik egy másiknak. Hangsúlyozom, ha én ott vagyok és rászólok, vagy csak velem van a kutya akkor többnyire tényleg nagyon rendesen viselkedik. 1-2 éven belül külön tudok költözni, viszont addig valahogy meg szeretném oldani a problémát. Hogy lehetne, hogy csakis rám figyeljen, őt zárja ki? Tőle kapja a nasis kaját, szóval...

Bocsi hogy hosszú lett.

22/L


2013. jún. 22. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök, ezért engem is érdekelne a válasz, hogy ilyenkor mi a teendő. Nálunk meg anyósomék miatt nem lehet nevelni a kutyát, hiába mondjuk nekik, hogy ne legyen a kutya előtt egész nap kaja (moslék), csak odaadják neki, rohad a tűző napon és azt eszi a kutya. Meg megkötik, hogy "hamisodjon" de szerencsétlen csak nyüszít, majd elvonul aludni, szegény lelkem még elengedés után is olyan barátságos hozzájuk... Alap nevelési dolgokat nem tudnak betartani (nincsen könnyes búcsú elmenetelkor vagy nyakbaugrás érkezéskor, nincs felugráltatás mert a kutyával nem táncolunk, és még hasonlók). Teljesen meg tudom érteni a helyzetet, engem is nagyon idegesítenek ezek, de azt érzem hogy ők tényleg olyan kategória hogy "öreg fát már nem lehet átültetni" és a kutyát sajnálom a legjobban :(
2013. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Túl sok nasitól elhízik, ami betegséggel járhat, Cukortól cukorbeteg lehet. Leginkább úgy lehetne őt leállítani, ha mindig megmagyarázod neki (röviden) hogy miért nem jó amit tesz és mond. Pl.: Ha a kutya ugat, azzal felver mindenkit és miért is jó ez?. Le kell vele ülni beszélni. Mondd neki, hogy ha valaki leszidja a kutyát azért, mert egy másik ember tanít neki baromságokat, akkor azzal teljesen összezavarodik. Egy kutyus aranyos, tud egy csomó vicces dolgot csinálni egyedül is, de így nincs rajta semmi nevetnivaló. :( Ha uszítja, akkor fogd le vagy tereld el a figyelmét, és ha apád emiatt lecs*sz, akkor azért illene tájékoztatni... Vegyen magának egy halat, azon röhögjön
2013. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kutyasulit meg tudod oldani? Ott elvileg tanítanak olyat, hogy csak a gazdinak engedelmeskedjen a kutya. Ezen kívul a kutyáddal nem sokat lehet tenni, mielott a kutyát elkezded nevelni, elobb apádat kéne felvilágosítani a dolgokról, amiket már elottem írtak. De ha hasztalan, akkor a kutyasuli maradt...
2013. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy elmondhatnád azt is, hogyha majd egy gyereknek nekimegy, akkor abból apádnak lesz kára (na jó, a gyereken kívul) mert majd fizetheti a kártérítést, ha a gyereknek operálni kell a karját, vagy hasonló. A cukortól is baja lesz, vihetitek orvoshoz, ami megint apád baja (a kutyán kívul) mert ezt is fizetheti. Szóval egy kutyatartás, ha rosszul csinálod, sokba fáj. És apukád elég rosszul csinálja...
2013. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálam apa szerencsére elfogadta, hogy a kutya az enyém, és amit én mondok az úgy van. De az elején nálunk is előfordult hasonló probléma. Amikor valamilyen társaság volt nálunk, iszogattunk, buliztunk, apa jó ötletnek tartotta, hogy egy-két ml sört adjon a kutyának. Utána pedig jókat nevetett, hogy a kutya őt követi még egy kis pia reményében, és nem hallgat rám. Először elmagyaráztam neki normálisan, hogy ezt azért mégsem kéne, és ne csinálja többet. De amikor láttam, hogy harmadszori kérés ellenére is folytatta, akkor leosztottam, de úgy igazán. Hogy rosszabb, mint egy gyerek, és hogy az egésszel annyit fog elérni, hogy se a kutyát, se engem nem fog látni, ha így folytatja. Látta rajtam, hogy most tényleg nagyon haragszom rá (pedig nem is, de ez a módszer korábban is bevált már nála), és azóta nincs gond.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ordítsd le apukád fejét, én csak azt írtam le ami nekem bevált, de ez függ attól is hogy milyen a viszonyod apukáddal. Nálunk ebből semmi gond nem adódott, de nem biztos, hogy a te apukád is ilyen lazán reagálná le.

2013. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha bármi baj történne akkor ő is azt mondja h enyém a kutya...mindent én fizetek, ő csak a rosszat tanítja neki. Már nem egyszer leültem vele beszélni, eleinte normálisan, de már volt h leordibáltam, semmi eredménnyel. 1-2 hónapon belül lesz jogsija a páromnak és akkor el tudom vinni kutyasuliba. Már eddig is el akartam, de apa nem vitt el...
2013. jún. 23. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!