Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szisztok. Hozzá lehet valahogy...

Szisztok. Hozzá lehet valahogy szoktatni a kuytát a a viharhoz; mennydörgéshez?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve van nálunk a kutyus, teljesen elfogadott már gazdájának, problémát jelent viszont, hogy rettenetesen fél a mennydörgéstől, tűzijátéktól és úgy általában az éles hangoktól. Szerencsére tűzijáték leginkább csak szilveszterkor van, azonban mostanában a viharos nyári estéken kb semmit nem tudunk aludni, mert nyüszít, le-föl rohangál még akkor is ha a hálószobába beengedjük(ezt ritkán tesszük és nem szívesen). Ha hasonló helyzetbe voltatok/vagytok és van valami lehetséges megoldás kérlek ne kíméljetek :). Előre is köszönöm

2013. jún. 22. 23:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

ma 12:59


A jó idegrendszerű, nyugodt kiegyensulyozott kutya nem fél a mennydörgéstől. s a lövéstől sem.

2013. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kutyának gyenge az idegrendszere :D de ő se fél.. szocializáció sokat tud segíteni mint az imént is írtam.
2013. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Rendkívül egyszerű. Ha vihar van, menj ki vele. Te legyél nyugodt. ha ideges vagy, az kihat a kutyára is. Csináld vele ugyanazt, mint egy átlagos napon. Vagy adhatsz neki jutalomfalatot is, ha nyugodt. Nyugtatgatni nem szabad mart akkor az rögzül benne, hogy ha a gazdi nincs itt, félni kell a vihartól.
2013. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szaszekk ***** válasza:
55%

Egyetértek a legutóbbi válaszadóval. Mellesleg megjegyzem, nem minden kutya fél a mennydörgéstől.

Többen is írták a legfontosabbat: Ne erősítsd benne azt, hogy baj van! Ugyanis ha bestresszel, bepánikol, és bemegy hozzád, te meg simogatni kezded, akkor úgy fogja érezni ez a helyes megoldás. (Farok láb közé, irány a gazda.) Nem.

Ténylegesen vedd figyelmen kívül te a mennydörgést, és tereld el a figyelmét. Akár játékkal, akár jutalomfalattal. (De szerintem a játék a legcélszerűbb.) Előbb-utóbb össze fogja kötni a mennydörgést a játékkal, a jó élménnyel. Azt fogja belőle kutyaaggyal leszűrni, hogy a mennydörgés jót jelent. Ha a lakásban ezzel megvagy, akkor jöhet a kinti teszt, de csak zárt területen, ahol nem tud megugrani! Szépen fokozatosan ott is játsz vele, és éreztesd, hogy nincsen baj. Ha mennydörög, ne mond neki „jól van, semmi baj..” inkább rakd az orra elé kedvenc játékát, labdáját, és a lényeg: zökkentsd ki abból a merev stresszes állapotból. Ha ügyes vagy, akkor az első ilyen jelnél már kizökkented. (Pl. farka lassan leereszkedik, fejét lesunyja, stb.)

Türelem játék, de kitartással célt érsz!

2013. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én teljesen átérzem a helyzetedet!

Az egyik kutyám szintén ennyire fél és semmivel nem lehet elterelni a figyelmét. Nyugtatgatni, simogatni tényleg nem szabad, mert azt hiszi, hogy ez a helyes viselkedés pl. mennydörgés esetén.

Az én kutyusom már több mint 5 éve van velem, de sajnos erről nem tudom leszoktatni. Szerencsére nem ugat, de ha nagyon megijed, akkor rohangál a lakásban, beugrik a szekrénybe, stíröli még a TV tetejét is. De általában csak az ágyam alá bújik.

Kellene keresni egy kutyapszichológust, szerintem csak ő segíthet ezen hatékonyan.

Akinek nincs ilyen kutyusa, az nem tudja felfogni, hogy ilyenkor semmi nem segít, sem a kaja, sem a játék, semmi:(

2013. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!