Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labdával tanítás/motiválás?...

Labdával tanítás/motiválás? Ti használjátok?

Figyelt kérdés
Abszolút jutifalat-párti vagyok, ugyanakkor mostanában szerintem kicsit túlzásba vittem a jutizást (sokszor-sokat adtam és olyanért is, amit már egyébként is el kellett volna várnom). Mindenesetre most próbáltam ki, hogy milyen, ha labdával próbálom motiválni a kuttyot. Azt tudtam, hogy abszolút labdás, de nem is hittem volna, hogy ennyire rápörög... mutattam neki egy lasztit, ami nincs elöl hagyva, tehát "újdonság". Már kábé ötszor gyakoroltunk így és egyelőre fáradhatatlanul mindent végigcsinál csak azért, hogy aztán egy fél-egy percre odaadjam neki a labdát (gyakorlás után mindig elteszem, hogy ne unjon rá). Sőt, úgy tűnik, ha megvezetésnek használom, még pontosabban is követi, mint a falatot, teljesen rá van akadva a lasztira (persze mikor visszakérem, odaadja). De vannak bennem kérdések ezzel kapcsolatban. Nem veszti el egy idő után a varázsát a labda, ha már többször tanultunk vele? Mennyi időre adjam oda, ha már "járna" a jutalom? Egy idő után nem veszti el a jutalomértékét, amiatt, hogy mindig visszakérem? Ha új trükköt tanulunk, akkor marad a klikker és a jutifalat, de ha ismétléshez ez a módszer is oké, akkor szívesen élnék vele, na meg úgy látom, élvezi a kutya. Mit gondoltok? Használ valamelyikőtök rendszeresen labdát tanításhoz?

2013. jún. 23. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Új dolgokhoz, nagy koncentrálást igénylő feladatokhoz (pl. beültetés/fektetés pontosítása) klikker, jutalomfalat, minden egyébhez labda. Igaz ez csak a labdás kutyámmal, a másikat nem érdekli. Nagyon jól lehet egy labdás kutyát motiválni, ez sokkal nagyon jutalom neki, mint egy csak kajás kutyának a kaja. És nem, a labda soha nem veszti el a varázsát. Én ha kimondom a szót, már felpörög, kitágulnak a szemei, feláll a füle:D
2013. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
sokkal jobban be tudod labdával gyorsitani a gyakorlatokat. nem veszti el a varázsát, csak amikor ereszteted vele, néha utána kapja meg ismét:))) de csináld két labdával, és akkor amikor az egyiket jutiba kapja, a másikkal hivd vissza, igy a bejövetele is mindig gyors marad:)
2013. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!