Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola kérdések - Nektek...

Kutyaiskola kérdések - Nektek milyen volt az első? Mire jó ez? Nektek mennyi idő volt? Mi lesz ez után? (lent kifejtem a kérdéseket)

Figyelt kérdés
Nekem fogalmam sem volt eddig, hogy mi is az a kutyaiskola, illetve egész mást hittem róla, hogy mindig nekem kell elvinni és ott lesznek feladatok. Na ma életemben először beszéltem egy férfivel, aki ott dolgozik. Ismerem, a házához mentem, ott beszéltünk. Azt mondta, hogy majd jövő héten eljön reggel és viszi a kutyám 1 órára biciklizni meg ilyenek, heti 2-4 alkalommal, ahogy belefér az idejébe, kicsit erősíti a kutyát. Ezután majd jöhetek vele én. De én ezt nem érem, és nem volt alkalmam vele rendesen megbeszélni. Miért jó ez, hogy egyedül viszi a kutyám? Ez nektek hogy volt? Ő azt mondta, hogy kb. 10 alkalom után jöhetek. Nektek mennyi idő volt? És ha utána elmegyek, mit csinálok? Gondolom akkor már a kutyaiskolába megyünk, nem pedig biciklizni vele.. De hogy működik ez az egész? Mit csinálunk egyáltalán? Mennyi ideig kell járni? Örülnék, ha valaki elmesélné, hogy neki ez az egész hogy kezdődött, milyen volt az elején és később milyen lett, mit hogy csináltak, meddig. Szóval minden érdekelne.
2013. jún. 23. 16:02
1 2
 11/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az apukád bérelt egy kiképzőt a kutyádnak.

Azért nem mehetsz még te is vele egyenlőre mert a kiképző meg akarja ismerni a kutyát,barátkozni akar vele és a bizalmát is el akarja nyerni ahhoz hogy eredményesen tudjon vele dolgozni.

Fel akarja mérni azt is, hogy például egy engedelmességi szintre mennyi idő alatt fog eljutni a kutyáddal és az anyagiak miatt is fontos.

Te azért nem lehetsz ott, még a közelben sem, mert ha a kutya észrevesz téged, akkor nem fog a kiképzőjére figyelni és a munka eredménytelen lesz.

Majd később mikor már a kutya megtanulja az alapokat akkor fog téged is elhívni a pályára, hogy lásd az eredményt és neked is megfogja tanítani azt amit a kutya már tud, vezényszavakat, fordulatokat és mikor mit mondj a kutyának. Vagyis téged fog a kutyához igazítani.

2013. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
apud mit mondott?
2013. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi zsuzsababa, biztos akkor erről van szó.

Szerintetek melyik a jobb? Egy ilyen kiképző vagy az általános csoportos kutyasuli?

Apukámmal még nem beszéltem, majd még kicsit később jön haza.

2013. jún. 24. 18:21
 14/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Figyelj!

Ha a faterod már lebeszélte a kiképzővel, akkor hagyd a csudába.

Viszont ha már vége a kiképzésnek akkor te folytasd tovább a kutyasuliban. Legalább látod, hogyan megy a dolog és a következő szintekre már te készítsd fel a kutyádat.

Attól meg ne félj, hogy a kutya a jelenlegi kiképzőjéhez szokik, ez csak addig tart míg foglalkozik vele.

Utána úgyis visszaáll rád.

A lényeg az, hogy a későbbiekben te folytasd a kiképzést.

2013. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!