Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy lehessen egy kiskutyám?

Figyelt kérdés

A húgommal már elég régóta szeretnénk egy kiskutyát. Anya talán még meg is engedné, de apa nagyon nem szereti a kutyákat, ő szinte teljesen elzárkózik attól, hogy tartsunk egyet.

Társasházban lakunk kb. 100 négyzetméteren, kertünk van, de kerítés nincs. Mi kistestű kutyust szeretnénk (Cavalier King Charles Spánielt), az szerintünk tök jól elférne a lakásban, nem nagy és azt olvastuk róla, hogy nyugodt természetű, nem igényli annyira a kertet (sétáltatás mellett) és remek családi kutya.

A húgommal írtunk egy napirendet is, hogy hogyan tudnánk foglalkozni az állattal, csak mondjuk baj, hogy (jobb esetben) fél 1kor érünk haza, rosszabb esetben fél 4kor, és anya bár nem dolgozik minden nap, vannak napok, amikor nem tudnánk 2 óránként levinni a kiskutyát pisilni. Viszont a házunktól pár percre dolgozik, tehát esetleg hazaszaladhatna párszor, szerintem ez az ő munkahelyén még megoldható is lenne.

A húgommal még a kutya árába is hajlandóak vagyunk pénzt beleadni, a tápot is ki tudjuk fizetni ketten, tehát anyáéknak annyi maradna a dolguk, hogy az oltásokat, chipet, valamint a kutyaadót fizessék... meg elviseljék a kutyust a házban.


Szerintetek hogy vegyük rá őket, hogy legyen egy kutyánk? (Én 14 éves vagyok, a húgom pedig 12)



2013. jún. 23. 20:28
 1/8 Szaszekk ***** válasza:

Szia! Ahogy elnézem, a keményebb dió apukád lesz. Esetleg régebbről rossz emlékei vannak a kutyákkal kapcsolatban? Vagy csak szimplán nem szereti őket? Tisztázni kell, hogy pontosan mi az amit nem szeret bennük, utána pedig olyan kutyát választani, ami megfelel az igényeknek. Persze ha nem ilyen probléma van, akkor ajánlanám a National Geographicon látható Csodálatos kutyadoki c. sorozatot. Apukád esetleg más szemmel néz a kutyákra utána.

Ha ezek a módszerek sem segítenek, attól tartok, várnod kell a gazdivá válással.

De persze az is lehet, hogy egyszerűen apukád csak attól tart, rá hárulna jó pár plusz feladat. Ez esetben bizonyítsd előtte, hogy ténylegesen kész vagy az idődet áldozni leendő barátodra, társadra. Hogyan? Ha van a házban, vagy ismerősöknél kutya, járj el többször velük, lesd el a fortélyokat, majd ha tudod, vidd el édesapádat is. Talán segíthet, ha látja, hogy valóban sok időt szánsz rá, és komolyan gondolod.

Azt azért tartsd szem előtt, hogy egy kutya élőlény, aki törődést, és szeretet vár a gazdától, nem pedig csak egy esti, vagy egy reggeli simogatást. De felelősséget vállalni, és azt tanulni csodás dolog.

2013. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan apat lesz nehezbb meggyozni.

Este elmondtuk anyanak, hogy szeretnenkbegy kutyat, elmondtuk hogy mindent vallalunk, a fajtarol is elmondtuk a tudnivalokat es azt mondja, hogy felole lehetne, mert ha azokat a dolgokat amiket felsoroltunk, nem tennenk meg akkor elajandekoznank a kutyat. De szerinte nem fogjuk tudni meggyozni apat. Nem tudok arrol, hogy rossz emlek fűzné őt a kutyakhoz, egyszerűen nem szereti őket, főleg nem a hazban. Anya azt mondta, hogy megprobal beszelni vele, de nem sok esely van arra, hogy belemegy.

Egyebkent nem hiszem, hogy a ranehezedő tehertől felne, nagyon sokat dolgozik így nem sokat van itthon, a kutyust se latna sokat.

Mindegy, ugye a remeny hal meg utoljara...:/

2013. jún. 23. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerűbb, ha megkérdezed tőle, miért nem szereti a kutyákat. Hiszen honnan tudjuk, hogyan oldjunk meg egy problémát, ha nem tudjuk mi maga a probléma? Aztán írd meg ide hogy mi az és megpróbálok segíteni :)
2013. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na, megkérdeztem, azt mondja hogy ő nem nem szereti a kutyát, hanem a hazban nem szereti a kutyat mert az kintre valo meg ilyenek. Tehat neki csak annyi a baja, hogy bent lenne; ha az udvaron tudnank tartani, nem erdekelne.

:(

2013. jún. 24. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább fogadjatok örökbe egy kutyust! Ha tenyésztőtől veszitek az anygyon drága, a szaporítókat meg ne gazdagítsátok! Valamint ha kölyök kutyát visztek az ő nevelése komoly feledat, hogy később ne legyen vele gond, ha viszont felnőtt kutyust fogadtok örökbe tudtok tályákozódni a tulajdonságairól szokásairól stb...


Itt tudtok keresgélni:

[link]

Vagy a facebookon különböző állatotthonok, állatvédő szervezetek oldalán.

2013. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem az a gond hogy draga lenne. Kintre nem tudunk kutyat hozni de oda nem is szeretnenk (csak apa. Marmint oda még megengedné). Es ha menhelyről hozok az nagyon szep dolog, de az ottani kutyusokat mar nem tudom ugy tanitani, ahogy szeretnem... A kolykoket még lehet ugye nevelni, a felnotteket mar nem nagyon. Vagy javitsatok ki, ha tevedek, de ez szerintem igy van.
2013. jún. 26. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:

én nem tudom mi ez a nagy tévedés hogy csak a kölyköt lehet nevelni meg hogy a kölyökkel könnyebb...


a kölyöknél meg kell várni azt az időt amíg már biológiailag képes visszatartani. ez nagyjából 8 hónapos kor. addig le kell vinni nagyon sűrűn. ne haragudj de én nem hiszem hogy édesanyádnak lesz kedve a melóból hazaszaladgálni és esetleg még takarítani ha nem érkezett meg időben. mellesleg hacsak nem ő a főnök az ilyesmit nem hiszem hogy jó szemmel néznék.


szerintem minden tapasztalt kutyatartó tudja hogy többek között az egyik legkellemetlenebb a kiskölyök szobatisztaságra nevelése. még folyamatos lemenetel mellett is simán becsúszhatnak balesetek nemhogy akkor amikor a kiskutya egyedül van d.u. egyig. a másik nagyon nehéz dolog a kiskölyköt alap nevelésre tanítani. nem olyan könnyű ám mint ahogyan azt sokan hiszik.


egy mentett kb. 1-2 éves kutyus tökéletes. biológiailag képes visszatartani tehát csak minimális erőfeszítést igényel (sokszor még azt sem) hogy a kutyust megtanítsuk hova szabad. ugyanez az alap neveléssel. már van egy kialakult jelleme amire lehet építeni. sőt nagyon sok kutya baromi okos és nincsenek alapvető gondok vele.


nekem jó példám (többek között)


[link]


egy teljesen szuper kutyus, persze ő már gazdira talált :)


a másik jó ellen példám arra hogy csak kölyköket lehet betanítani , nevelni


érdemes elolvasni a kérdező által belinkelt oldalt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4518309-szere..


[link]


[link]


ezeket a kutyákat mind mind, betanították a filmszereplésre. tehát abszolút valótlan az az állítás hogy csak kölyköt lehet tanítani.


édesapáddal kapcsolatban:


mikor én ideköltöztem a pitemmel a páromhoz abszolút olyan családba csöppentünk bele ahol ugyanez volt a felfogás mint édesapádnak. kutyának a lakásban semmi keresnivalója főleg a párom édesapja van ezen a véleményen a mai napig. azóta mindenki imádja.


viszont amit én ennek érdekében teszek:

-a kutya nem neveletlen, nem rongál

-a kutya nem hangoskodik

-a kutya nyitott ajtón sem megy ki, nem megy másokat kéretlenül zaklatni (ez főleg most nyáron fontos, hogy minden ajtó, erkélyajtó nyitva van)

- mások szobáját leszámítva minden helyet én takarítok, tehát nincsen mocsok miatta

- a kutya nem büdös, keféljük ápoljuk

-kaja közbeni kunyerálás végzetes bűnnek számít, tilos másokat akármi miatt zaklatni.


egy szóval lényegében észre se vennéd hogy itt kutya van.

bármibe lefogadom hogy ezek együttesének köszönhető hogy a párom édesapja sem tiltakozik a kutya ellen. sőt. ha mindezt tudjátok biztosítani akkor egész biztos hogy a ti édesapátok is véleményt változtat. sajnos egy kölyök esetében ez nem fog egy könnyen menni (még egy érv felnőtt mentett kutya mellett!), mert mindent meg akar rongálni, pisi kaki, szóval ez csak erősíti édesapátokat abban az elméletben hogy kutyának kint a helye, mert csak a mocsok stb van tőle. hozzáteszem hogy a párom édesapja ráadásul a kutyákat nem is nagyon kedveli. nem mondom hogy utálja, de maradjon mindegyik tisztes távolságban tőle. szóval ha én elértem egy ilyen emberrel hogy mosolyogjon mikor a kutyámat meglátja akkor bizonyosan nektek is menni fog. ARANY SZABÁLY VISZONT HOGY A FELSOROLT DOLGOKAT (semmilyen formában ne legyen kellemetlen a kutya jelenléte) BIZTOSÍTANI KELL!

2013. jún. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! Egy kölyök nevelése nagyon nagy felelősség, és nem olyan egyszerű, mit ahogy elképzeled; viszont ha egy felnőtt kutyust fogadnátok örökbe, vele nem lenne annyi gond, persze meg kellen neki tanítani a ti szabályaitokt, meg meg kellene szoknia az új helyet, de akkor olyan kutyust tudnátok választani aki már szobatiszta szépen sítál pórázon, az alap dolgokat már megtanították neki stb... Olyan kutyusok akik ideiglenes befogadónál vannak általában ezeket tudják! Gondoljátok meg!
2013. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!