Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie tulajdonsagok?

Border collie tulajdonsagok?

Figyelt kérdés

Arra lennek kivancsi hogy, huseges e a gazdajahoz?

Illetve higy mas kutyakkal jol kijon?



#Border collie #tulajdonsaagok
2013. jún. 23. 22:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
az én borderem pl. nagyon kedves, imádja a gyerekeket, az embereket, mindenkit. Szereti ha simogatják és foglalkozunk vele. Hozzám hűséges és pont olyan mint én. Nem minden border agresszív, csak az akit úgy neveltek. Rengeteg bordert ismerek és egyik se agresszív
2013. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a sok sok választ :)

persze mindenkinek más lehet a véleménye. de az agresszió az nevelés és jó szocializálással elkerülhető én úgy gondolom.

van egy kutyank. 3 éves korában került ide. van akiket szeret és pitizik is nekik ( azoknak akik foglalkoztak vele ) és van akiket ok nálkül támad.


Nekem nagyon szimpatikus a border collie :D <3 értelmes fejük van és ők a legokosabb kutyák ( elvilieg) tudom azt is h sok foglalkozást szellemi és fizikai fáradságot igányelnek.


nem kell ezmiatt összeveszni.

viszont azon meglepődtem hogy a bordermániás kutyák agresszivak ://

2013. jún. 25. 17:17
 13/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem, nem agresszívak, csak valaki szívügyének érzi, hogy itt a gyakorikérdéseken lejárató-kampányt folytasson ellenük :-) ami azt illeti, elég szánalmas illető lehet :-D
2013. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

neveléstől is függ.

az enyém nem labdás, nem is nagyon játszik (vannak ennek okai, nem mennék most bele, ez van), viszont kajás. nagyon. és mégsem megy el mással. elmegy egy picit mondjuk, mert hűű, finom kaja, pár lépés után meg visszanéz rám, hogy mivan, te nem jössz? nem? áá, akkor nem kell a kaja.

nevelés kérdése is. a következő borderem valószínűleg sportosabb, gyorsabb lesz, valszeg labdásabb, játékosabb is, amit ki szsretnék majd használni. de nem fogom labdaőrültnek nevelni, mert nekem nem szimpi, hogy akutya pont leszarja a gazdáját, csak valaki dobáljon neki (sztem egy bordernek nem kifejezetten ilyennek kéne lennie, saját véleményem. a juhászoknál sem csinálhatott azt, amit akart, csak mert birkázni támadt kedve, ha a juhász azt mondta nem, akkor nem. önállóaknak kell lenniük, d enem ennyire.)

2013. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!