Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kóbor kutya az utcán,...

Egy kóbor kutya az utcán, minden indok nélkül nekem támadhat?

Figyelt kérdés

Anyi ismerősőmet megtámadta már utcán kóbor kutya. De, engem még sosem, sőt nem is félek tőlük, nem is bántottak. Szaglásznak az utcán, én meg elmegyek melettük. Nem is szaladok, nem ingerelem. Volt, oda jött, megálltam, megszagolt, megsimogattam, és tovább ment. Pedig nagy dobbermann volt. És nem bántott. Sőt, ismerősőmet, ugy harapta meg, hogy kiugrott a 2,5 méter magas keritésen, és megharapta. Sokszor, mikor megyek a keritésnél, némelyik kutyán, úgy tűnik, mintha kb szétszedne, csak nyúljak be. És, ugy tudom, a kutya általában a területét, gazdáját védi. Akkor, lehet rá indok, hogy megyek az utcán, és direkt kiugrik széttépni?

Vagy hogy működik ez a kutyáknál?


2009. okt. 13. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog kiugrani széttépni..esetleg láncon tartott kutyánál el tudom képzelni de amugy nem, hacsak nem ingerlik.

A kutya a területet védi, amint kiér az utcára nem fog megugatni minden járókelőt.

Kóbor kutyával dominánsan kell viselkedni, figyelmen kívül kell hagyni a jelenlétét, esetleg engedni hogy megszagoljon (szerintem te teljesen jól csinálod) és érezni fogja hogy te vagy a domináns, nem fog bántani. A futást nem ajánlom, nem kell félelmet mutatni, ennyi. Nekem még sosem volt bajom egy kóbor kutyussal sem, pedig van pár a környékünkön.

2009. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
van pár "elmebeteg" kutya, aki számodra érthetetlen okból támad meg. engem egyszer egy kis tacskó támadott meg, mikor mentem az utcán. próbálta szétharapni a bokám... nem ijedtem meg, hiszen egy tacskóról beszélünk, de mondjuk ha egy rotweiler tette volna ugyanezt , lehet, hogy most nem lennék itt :)
2009. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélkül nem fognak megtámadni. Ne menj soha túl közel, ameddig nem érzik magukat fenyegetve, addig nem támadnak (ha ép idegrendszerű és egészséges a kutya).
2009. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
61%

na én most elmesélem a történetemet.

perpillanat korházból írok,mert a szomszéd kutya kiszökött és szétharapta az arcomat..

2009. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
előző vagyok;hozzáteszem;nem ingereltem csak ránéztem
2009. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a hozzáállásod, vedd figyelmen kívül a kóbor kutyákat, amelyik szocializálatlan, vagyis veszélyes az nem fog direkt közelíteni, tart az emberektől. Vannak néhányan, főleg most, tüzelési időszakban akik teljesen jól szocializált, normális családi kutyák csak kiszöktek a szukaszag után. Épp a minap gyöntöltünk szét egy tündér fiatal kant, alapból farokcsóválva közelített hozzánk. Azért velük is dominánsan kell viselkedni.

Kiugrani pedig csak úgy valóban nem fog egy kutya se, csak a területüket, gazdájukat védik. Nagyon szélsőséges eset az, mikor annyira el van vadulva egy kutya hogy "vérre szomjazik". Nincs sok esélye hogy épp veled történjen meg.

2009. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem ugrik ki ,hogy megtámodjon.

Esetleg a 10ik emeleti erkélyről nem de egy falusi kertesház keritésén átugrik(ha tud),hogy megharapjon.

2010. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!