Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyós + állattartás = mit tegyek?

Anyós + állattartás = mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A pároméknál élek.Nekem van egy saját kutyám,aki az ideje legnagyobb részét a kennelben kell hogy töltse,mivel nem hagyhatom felügyelet nélkül az udvaron.Ez egy szabály.Én meg dolgozok,meg nekem kell főzni is,mert a kedves anyós nem csinál ilyeneket.Szóval naponta 2-3 órát van kint,de minden nap sétálok vele.Ezt jobban nem tudom megoldani.:S

Viszont van egy saját kutyájuk is.Menhelyről fogadták be,most olyan 10-11 hónap körüli.Plusz van a lányának (23) 2 felnőtt macskája és egy kölyök.Mind a 3 macska tiszta bolha,az ő kutyájuk is már elkapta és az enyém is vakarózik már az elmúlt 2 napban.

Én folyamatosan használok cseppet 3-4 hetente a saját kutyámra,viszont a bolhák kezdenek rá immúnissá válni.Most is vettem egy Advantix-ot,mindjárt rárakom,de így hogy körülötte minden bolha,nem tudom mennyit fog érni.A lakásba mindenki bejöhet az én kutyámat leszámítva így a lakás is tiszta bolha.A karomon ha nincs vagy 10 bolha csípés,akkor egy sem.


Mondtam már nekik többször,hogy ez így nem állapot,az állatnak sem jó.Az anyósom mondta,hogy tudja,de nincs pénze ennyi állatnak nyakörvre/cseppre.

Kérdem én: akkor minek ennyi állat?


A macskák azok a lánya macskái,de ő nem dolgozik,itthon ül és várja a csodát,hogy valaki bekopog egy állásajánlattal.Az állatokat pedig az anyja látja el,akinek nem valami sok a fizetése.A 2 nőstényből is csak 1 van ivartalanítva,azt még decemberben én fizettem,mert szerencsétlennek minden baja volt (sérv) és már nem tudtam tovább nézni,ahogy szenved.


De én sem azért keresek,hogy a sógornőm macskáira költsem,plusz a szüleimnél nekem is van cicám és azt is én látom el.Meg a kutyámat is.


Szerintetek mit tegyek?

Van valami itthon elkészíthető kullancs/bolha elleni szer?


Megőrülök már tőlük...Meg az állatokat is sajnálom.


2013. jún. 24. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el.
2013. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És attól az állatok bolhája is velem fog elköltözni..?
2013. jún. 24. 10:42
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is költözz el. Az milyen már, hogy minden állat bemehet, a tiéd meg nem? Tudod mikor élnék együtt ilyen anyóssal.
2013. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl, utána a kutyádat féregteleníted és meg van oldva a dolog.
2013. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

az tuti hogy én is elköltöznék. gondolkodás nélkül! álljon már meg a menet! a másik helyen pedig azonnal kezdj azzal hogy lefürdeted a blökit. utánna mehet a spot on. talán nyakörv sem ártana. illetve az egész lakást körbefujkálni. szoktak itt ajánlani neostomosant. azt lehet higítani.


mellesleg már azért is elköltöznék abból a bolhabarlangból mert az életben nem fogsz így egyről a kettőre jutni. jó undorító hogy már annyi van hogy még az embereket is csipkedik. és az életben vissza nem tenném a lábamat soha abba a fertőzésveszélyes igénytelenségbe. nem értem neked ez eddig hogy nem jutott eszedbe?!

2013. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez oké,az én problémámat megoldja,de attól az itteni kutya meg cicák meg belepusztulnak a vakarózásba..


Arra szerettem volna választ kapni,hogy létezik-e valamilyen megoldás,ha már ennyire elszaporodtak a bolhák?


Függetlenedve attól,hogy én hol lakom :D

2013. jún. 24. 11:00
 7/14 A kérdező kommentje:

Amúgy én júli végén költözöm,a saját kutyámmal és a párommal,de a többiek maradnak.Az anyós és a lánya nem érdekel,de az állatokat nagyon sajnálom...


A sérvvel műtött cica sérve is kiújult,de nem viszik dokihoz,mert nincs rá pénz...Persze minden nap energia italozni meg dohányozni van...

2013. jún. 24. 11:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ezzel az egyetlen baj, hogy ha anyósodék sz*rnak ebbe bele, akkor te ha meggörbülsz, akkor se fognak ezen változtatni. Tudom milyen, én is benne vagyok, csak (hál'istennek) nem lakok ott és megbeszéltem a párommal hogy amint lediplomázok költözünk is. Megpróbálhatod azt hogy szépen elmagyarázod, de ha már az ordítozásból sem értik meg, akkor veszett ügy... Ez a falusi mentalitás, sajnos.
2013. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

"Arra szerettem volna választ kapni,hogy létezik-e valamilyen megoldás,ha már ennyire elszaporodtak a bolhák? "


Ó HOGYNE LÉTEZNE!


1. AZ ÖSSZES ÁLLATNAK ÚJ GAZDI!


második lehetőség:


kellékek:

bolhaírtó sampon kutyáknak és macskáknak,

bolhanyakörvek kutyáknak és macskáknak

esetleg pluszba spot on kutyáknak és macskáknak

illetve lakás bolhátlanítására alkalmas spré szerintem 50 literes kivitelben ha létezik ha nem akkor abból vagy 50 darabot vásárolni.


első: a ruhaneműket szőnyegeket stb alaposan kitakaraítani.


az állatokat egyenként lefürdetni, rájuk rakni a nyakörvet a spotont.


a lakást alaposan kitakarítani majd jó alaposan a bolha ellenes készítménnyel mindehol befújni.


és ezt a takarítást rendszeresen elvégezni minden nap minimum egyszer. az állatokat megfelelő időközönként fürdetni. és hát ügye rendszeresen venni nekik nyakörvet stb.


gondolom ez a válasz már kielégítő volt neked! vagy nem eléggé? menjünk repcsivel a bolhatanyára és nyomassunk egy inváziót vagy mi? folyamatosan felülfertőződnek a helyek, szóval rendszeres ápolás hiányában bocs de nem létezik megoldás a bolhákra. mellesleg te sem gondoltad komolyan hogy a kettő lehetőségen felül létezik még egy harmadik amihez nem kell pénz, nem kell takarítani, nem kell vásárolni a más állatának.

2013. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó stílusához nem tudok hozzászólni.Én a saját állataimra (és magamra is) igényes vagyok és folyamatosan védekezem a bolhák ellen.A többi állatra szerettem volna megoldást találni,mivel innen egyedül engem érdekel annyira,hogy megkérdezzem,hogy milyen megoldások vannak.De a kérdésemben az is szerepelt,hogy ITTHON elkészíthető dolog létezik-e.Tekintve,hogy én még nem hallottam róla,de ez nem zárja ki a létezését.


Nekem nincs több pénzem a többi állat bolháira,és ahogy leírtam az anyósnak sincs.Illetve a fontossági sorrendbe nem az állatok bolhái állnak az első helyen...


A folyamatos takarítás adott,biotoll permet van itthon,minden nap porszívózunk és permeteztek azzal a szerrel is.Bolha sampon is van,a kutya meg lett vele fürdetve,de sok értelme nem volt,azóta is vakarózik.A macskákat nem akarja megfürdetni a lánya,mert szerinte az állatkínzás.Ezért most bezárta őket a pincébe,hogy ne kóboroljanak el,de a lakásba se legyenek.


De köszönöm szépen utolsó,semmi újat nem mondtál,csak bemutatkoztál :)

2013. jún. 24. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!