Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Juhászról vélemény/tapas...

Német Juhászról vélemény/tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a Német juhász kutya iránt érdeklődnék. Kinek mi a véleménye tapasztalata róla? Tanítás, hűség, védelmezőség..stb. Kinek van ilyen kutyája? Venne még egyszer egy ilyen fajtát? Valami aranyos történet a német juhászával? Ajánlaná másnak? Milyen fésűvel fésülitek a bundáját? És milyen táppal etetitek?

2013. jún. 24. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Évek óta ilyeneim vannak.
2013. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Maga a fajta igazán sokoldalú. De nagyon nem mindegy, milyen szülőpártól vesz az ember kutyát.
2013. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nagyon jól képezhető. Csak ezt a fajtát szerezném meg újból. Egysoros gereblyével fésülöm és gumikefével.

Az étrendje pedig vegyes.

2013. jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nézd meg a szüleit meg a tenyésztőt is én ha vennék akkor vagy tenyésztőtől vagy valami fajtamentőnél keresnék. Nagyon gyakori náluk a csípő diszplázia, nekem ezért is nem tetszik a fajta, hogy olyan rogyott a hátulja.
2013. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy, nagyon gazda centrikus és hűséges, jó őrzővédő, viszont azért nem vennék legközelebb ilyet, mert elég hisztisek. Nekem túl pörgősek. Én nem adok neki tápot, mert már próbáltunk sokfélét és egyik se vált be, csont sovány volt, amire rájöttünk, hogy hagyjuk a francba. Már a legdrágább tápokat is kipróbáltuk, de nem. Amióta eldobtuk, és húst-zöldséget eszik, mindjárt fel is hízott, normális a kinézete. Ja és nagyon soknak érzékeny a gyomra.
2013. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsika az enyém munkavonalas, ami show vonalas, az biztos nem olyan pörgős.
2013. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tanulékony, hűségesebb mint bármelyik kutya de ez kutya függő, védelmezésből is 5* de ez is kutya függő.

Volt, élt 15 évet de sajnos a gyenge hátsó fele miatt el kellett altatni.

Vennék.

Túl sok aranyos történet van. Egyszer kiskoromban a hátán lovagolva mentem végig a városon:)

Teljes mértékben ajánlom, gyere-család centrikus más kutyákkal kijön és a macskákkal sincs semmi baja.

Egyszerű hajkefével vagy vasból készülttel.

Nálunk mindent megevett szóval a táp lényegtelen volt, de felváltva adj neki házi kosztot és tápot is.

2013. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy német juhászkutyám még régen, de soha nem felejtem el, a következő kutya ami az udvaromba kerül biztos hogy a német juhász lesz. Nagyon családszerető volt, jól védett minket. Míg haza nem értek a szüleim ott feküdt a lakásajtó előtt addig nem állt fel. Mindig lehetett a vakkantásán érzékelni hogy a szülők jöttek e vagy valaki más. Sajnos eléggé kis rafinált kutya volt, átjárt gyakran a szomszédba ahol építkezés miatt még nem volt teljesen jó kerítés, és a nagytestű kutya át tudott jutni. Nos hát Imre napjára készített süteményt a gazdasszony és kitette a teraszra hűlni az egész tepsivel. Az én Ali kutyám meg pont átment és az egészet bekapta. A nénike gondolom milyen ideges lett, bár soha nem derült ki hova tűnt a süti, bár szerintem sejtette. vagy volt hogy átkerült hozzánk a fél pár cipő, és még sok egyéb. Végül a szomszéd miatt ítélődött halálra szegény. Gondolom rajtakaphatták valamin, vagy esetleg szemtelenkedett, játszott, és a szomszéd úr a hátsójára ütött egy embereset egy vaslapáttal. Na onnantól fogva a kutyus egyre épült le, egyre szépen lebénult. Végül elvittem a dokihoz ki elaltatta.! De nagyon jó kutya volt örök életében. Ő még a tápot se ismerte de soha nem volt beteg. Ajánlom nagyon, de a felmenőknek nagyon utána nézni!
2013. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
szerethető fajtájú, könnyen tanítható, jól kezelhető, szinte bármit megeszik, hűséges kutya, beleszerettem ebbe a fajtába, sokat kacsingattam rá és megtanulta ha rákacsintok visszakacsint. megtanítottam pacsizni meg ilyenek. gumikefével fésülöm
2013. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A nj munkakutya, nem való mindenkinek, én első kutyának nem igazán ajánlanám, kell hozzá tapasztalat, következetesség, határozottság, és persze elegendő idő a képzésére, fizikai és szellemi lefárasztására. Egyébként okos és hűséges lények, jó családi kutyák, többnyire szeretik a gyerekeket is, és más kutyákkal is kijönnek, de ezek a dolgok a szocializáláson múlnak. Kitűnő őrző-védők, és ha megfelelő nevelésben, képzésben részesültek, akkor nagyon engedelmes kutyák, lesik a gazdi minden kívánságát.

Elég sok betegségre hajlamosak, ezek közül az egyik leggyakoribb a csípőízületi diszplázia, amit már említettek a válaszolók.

Fontos alaposan utánanézni, hogy milyen ősei vannak a kutyának, és a kennelt is alaposan meg kell válogatni. Meg nagyon figyelembe kell venni azt is, hogy milyen célra keresel németjuhit. A show nj-k munkára nem igazán alkalmasak...

A fésű típusa attól függ, hogy hosszú szőrű, vagy rövidszőrű a kutya, a tápok közül pedig egy-két jó minőségű: Acana, Orijen, Taste of the Wild, Brit/Brit Care, N&D, Josera, Cibau, Earthborn, stb.

Alapvetően arra kell figyelni, hogy ízfokozóktól és színezékektől mentes legyen a táp, és lehetőleg ne tartalmazzon gabonát, vagy legalább ne nagy mennyiségben.

Egyébként a nj nem az én típusom, nem lenne ilyen kutyám, de szeretem őket, és jó kezek között csodálatos kutyákká válnak :)

2013. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!