Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Koraszülött chiwawaim vannak,...

Koraszülött chiwawaim vannak, mit tehetnék még velük?

Figyelt kérdés
2 héttel korábban születtek, mint kellett volna. Az anyjuk sajnos nem élte túl. 3 naposak most a kicsik, eddig nem volt semmi bajuk a 2 óránkénti etetés probléma mentesen zajlott. Most viszont nem hajlandóak enni. A doki azt mondta, hogy melegben legyenek és naponta 2-3x töröljem át őket vizes ronggyal. Ezt mind megtettem, most viszont kétségbe estem, mert nem hajlandóak enni.
2013. jún. 24. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha letudtad őket gyártani ennyi hozzáértés nélkül, akkor valld be magadnak, hogy ideje az állatorvost megkérdezni vagy elvinni őket hozzá.
2013. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

pót anyukát kéne keresni szerintem...


amúgy ez van ha vki hozzánemértéssel csináltatja fel a kutyáját!


nem vagyok fodrász,ezért nem is fogom lépten nyomon emberek haját vágni mert jó móka. Gondolom babázni akartál vagy csak a pénz számított..


bocs,hogy lekezelő vagyok,de az emberek nem értik meg,hogy nem kell a kutyájukat állandóan felpároztatni..ugyan is ehhez is kell tudás,nem csak buksi kutyát és szuzi kutyát össze rakom!! itt a vége..


nem első kérdés,hogy elpusztul az anyuka...


hívd ki az orvost,illetve a menhelyet hátha van szoptatós anyuka vhol!! ha nem esznek hamar elpusztulhatnak, nagyon picik még :(

2013. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Fogadd gratulációm,hogy a felelőtlenségedből kifolyólag megölted a kutyád(?) és a kicsik is erre a sorsra jutnak,ha nem találsz nekik pótmamát.


Bármit próbálsz felhozni "mentségnek" (nem vettük észre,hogy felcsinálták,akartunk kölyköket,stb.) úgyis a te hibád lesz,amennyiben nem ivartalaníttattad.Az ellés előtti utolsó napokban is lehet ivartalanítani...


Vidd el orvoshoz,vagy kérj szakszerű segítséget egy olyantól,aki nevelt már fel napos kölyköket.Lehetőleg ajándékozd is oda neki és felejtsd el a kutyatartást kb. örökre.

2013. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a tenyésztő, amelyiktől vetted a kutyádat biztosan segít tanáccsal. Az ilyen fajtát tenyésztők sokkal jobban értenek az ilyenhez .
2013. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mikor " felcsináltattuk" a kutyát véleményt kértünk ki úgy tettük. Múlt hétig semmi baja nem volt a kutyának , egyszer csak rosszul lett. Rohantuk vele azonnal orvoshoz. 3 orvoshoz kellett elmennünk, mert az első azt mondta, hogy a kutya hőgutát kapott a második elküldött minket, hogy nem tudja mi baja a 3. orvos azt mondta választanunk kell, hogy a kicsik vagy a "mama". természetesen a mamát választottuk és azonnal ki is szedték belőle a kicsiket. Két kicsi életben maradt és anyukával együtt hazaküldték őket műtét után. Az anyjuk aznap este elpusztult. Hétvégétől lenne pótmamájuk, mást egyenlőre nem találtam, de folyamatosan keresünk nekik anyukát.
2013. jún. 24. 14:45
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
2 héttel korábban nem születhettek mert akkor nem maradtak volna meg, 3 napig se. tudni illik ilyenkor még nem szőrösek és a tüdejük sincs kifejlődve rendesen, 57. napra császározott kutya kölykeit se lehet felnevelni mert még nincsenek teljesen kifejlődve. Szerintem elnézted a dátumot, a chihuahua(mert így írják helyesen) fajtájú kutyákat nehéz tenyészteni, hozzá értés nélkül meg ez történik. Vidd el a kicsiket a dokihoz és altassátok el, mivel koraszülöttek még nincsenek kifejlődve így csak elpusztulnának. Ha valóban 2 héttel előbb jöttek a világra amit erősen kétlek azt nem szülésnek hanem vetélésnek hívjuk és mint mondtam a kutyák nem maradnának meg. Tanultál az esetből legközelebb majd ivartalanítsd a kutyád.
2013. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden etetés után nedves valamivel a pocakot, végbelet meg kell simogatni egy ideig. Így tudnak üríteni. Mivel eteted őket?
2013. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
2 héttel korábban nem születhettek, ráaádsul akkor még császározni sem lehet, csak ivartalanitani.
2013. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Az eszem megáll.Mégis kitől kértetek véleményt???


Kiskutyák életéről van szó,akiket MINIMUM orvosi vizsgálat és tenyészszemle engedélyezése után,hagyunk megszületni,nem egy szimpla VÉLEMÉNYRE alapozva.


Az én véleményem meg az,hogy engedélyhez kellene kötni a kutyatartást,még sincs engedélyhez kötve.Na bumm.Pedig az én véleményemmel sokkal jobban is járna az emberiség.

És a te kutyád is élne még...


Pótmama kell nekik.

2013. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Vágd őket földhöz, vagy tedd őket egy zsákba és üsd agyon őket... ne szenvedjenek...
2013. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!