Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Délitől Agárdra vonattal...

Délitől Agárdra vonattal lehet egy vagy két kutyával utazni?

Figyelt kérdés

Nézem, de nem látom egyértelműen... azt hallottam, hogy intercity-re nem mehet kutya. Ez IC?? (Bocsi, de sosem szoktam vonatozni, és ezek nekem kínaiul vannak...)

De úgy rémlik, hogy ilyen kényelmes vonaton (amik Agárdra szoktak menni) már szállítottam kutyát...


És nagyon fontos lenne, hogy lehet-e kettő kutyával menni?

Persze majd felhívom a MÁV-ot is, csak holnapig hátha tud valaki válaszolni...


Természetesen póráz, szájkosár van.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!:)


2013. jún. 24. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell hozzájuk külön kutyajegyet váltani, akkor lehet szállítani, de IC-n még nem vittem kutyát Azok személyvonatok amúgy, amik arra mennek, ne aggódj! Jó vonatozást!
2013. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
IC-ről sajnos fogalmam sincs, de az Agárd felé menő vonaton épp tegnap szállítottam egy darab ebet minden probléma nélkül - hogy kettővel mi a helyzet, azt sajnos nem tudom.
2013. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:

Megtaláltam a vonatkozó szabályzatrészt:


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.


Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.

2013. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm, hogy kikerested!!!:)

És a többi válaszolónak is nagyon köszönöm a segítséget!:)

Megnyugodtam, akkor vár ránk Agárd!!:):)

2013. jún. 24. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:
InterCity-n semmilyen élő állatot nem lehet szállítani(sajnos),csak egyéb vonatokon(személy,gyors,sebes stb).Póráz,szájkosár és oltási könyv legyen nálad,múltkor utóbbi miatt szívóztak egy velünk utazó kutyás gazdival.Ha megnézed a menetrendet a www.elvira.hu-n,akkor ott be tudod írni az állomások nevét,hogy honnan hová és mikor szeretnél utazni.Akkor kihoz egy menetrendet,ahol a cityk vastag,fekete betűvel fel vannak tüntetve hogy,,IC",tehát értelemszerűen akkor azok mellőzésével választhatsz a többi járat közül:)
2013. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Fehérvárról szoktam Agárdra vonatozni, személlyel. :)

Külön élőállat jegy, póráz, szájkosár és semmi gond.

Bár egyszer megszívtuk hazafelére, mert a régi kék jött, fel még felraktam segítséggel a 40 kg-os ebet nagynehezen, de lefelé...

IC-n valóban lehet szállítani kutyust.

2013. jún. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!