Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem meg ezért?

Hogyan büntessem meg ezért?

Figyelt kérdés

Falkavezérséghez szükséges dolgok betartva!


Ha a kutyám el van engedve akkor elmegy más kutyák után (pl ha az egyik "kutya haverja" és a gazdija elindul haza) vagy ha macskát lát stb...ilyenkor le sem sz*rja, hogy én vagy akárki más hívja csak megy a feje után. Ha nagy nehezen összeszedem ilyen eseteknél hogyan büntessem, hogy tudja, hogy azért kapja, mert elszökött és nem jött vissza hívásra?

másik gond, hogy ha lenn valami csontot talál vagy döglött állatot akkor ha odamegyek vicsorog, morog és odakap. Persze nem ijedek meg tőle, hanem határozottan lépek fel ellene, mégis mindig ez a reakciója. És ha el is megy viszi a cuccot a szájába és menekül előlem, mert tudja, hogy el akarom venni. Jó lenne ha ezt a 2 gondot meg tudnám oldani, mert eléggé veszélyes. Pl elüti az autó, vagy megmérgezett csontot eszik.

Itthon és egyéb helyzetekben semmi gond vele. 9 hónapos szuka.


2013. jún. 25. 17:33
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
oké próbálkozok:) de ha megint előfurdalna a szökés akkor mivel büntessem? mert ha végre pórázra tudom tenni akkor már hiába szidom meg nem tudja, hogy a szökésért volt.
2013. jún. 25. 18:04
 12/29 anonim ***** válasza:

igen,ezt jol tudod,akkor mar nem szabad megszidni

olyant is hallottam,hogy nem torodott vele a gazda,varta hogy menjen vissza a kutya hozza.Mondjuk ezt nem probaltam meg es nem minden korulmeny kozott lehet megcsinalni...

sajnalom,de ebben mar nem tudok segiteni :-( remelem valaszol valaki,aki segithet ebben a problemaban :-)

ha barmit szeretnel meg kerdezni,szivesen segitek,nyugodtan irhatsz privatot is ;-)

2013. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

nagyon helyes a kutyád! :)


én tudnék egy tippet de nem biztos hogy jó lesz, vagy megfelelően tudod kivitelezni.


előtte szeretném ha leírnád pontosan mi történik ilyenkor. te mit csinálsz a kutya mit csinál. a lehető legpontosabban írd le. azt is ha valamit talál és azt is ha társaságot akar magának. mindkettő esetet írd le pontosan.

2013. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Társaság:


Jön egy idegen vagy olyan akit ismer már...odafut, ugrál, örül, csóválja a farkát ezerrel. Aztán az illető(k) elindulnak a kutya pedig megy velük, nem érdekli, hogy hívom megy tovább, ha eldobom neki a labdáját és épp látja akkor esetleg elmegy utána és így megakadályozom, de van, hogy ez sem működik. Ilyenkor ha az aki után elmegy megfogja nekem pórázra teszem (mert ugye én ilyenkor kicsit sem érdeklem óta. volt olyan is, hogy ilyenkor egy darabig ment mással tovább, de aztán megunta és visszajött. Ez leginkább akkor gond, ha az illető szeretgeti is, mert akkor ugye tudja a kutya, hogy szeretik és akkor még inkább szökik.


Talál valamit:


Talál valamit a fűben (sz*r,csont, szalámi, döglött állat bármi...), hívom nem jön. Elindulok felé (mindig sétálok nyugodtan, nem futok az előző esetnél sem) odaérek hozzá, nem megy el, eszi tovább, mikor odalépek határozottan és rászólok, akkor vicsorog, morog, ugrik felém. Még indulatosabban közeledek felé, és amikor ugrik és vicsorog határozottan "nekimegyek" tehát ne meghátrálok vagy ellépek, hanem inkább megindulok felé. Ilyenkor hátrébb megy de próbál visszajutni a "cucchoz" amit én nem engedek majd elfut onnan. Utána még párszor próbálkozik, feladja, viszont később játszás közben visszatér hozzá újra és akkor kezdődik elölről.


Ma megint eljátszotta a 2 esetet együtt Elindult idegenekkel, átment az úton stb, majd ott még talált is vmit. Nem jött oda hozzám, ilyenkor menekül előle, ha 2 méteren belül vagyok már a közelében (sétálva). Nem tudom se pórázra tenni sem stb mivel nem tudok a közelébe menni. Csak szerencse és idő kérdése, hogy visszakeveredjen a többi kutya közé. És akkor ott is ált. másokhoz megy oda (többi kutyás) hozzám nem, és akkor megfogják n meg pórázra teszem.

2013. jún. 25. 20:27
 15/29 A kérdező kommentje:
Ott hagyni nem merem, hogy majd jöjjön mivel nem lát és bepánikol, mivel egy úton keresztül kellene jönnie és féltem, még így is veszélyes, hogy ott vagyok hát még ha nem:S
2013. jún. 25. 20:29
 16/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ez a kutya a legmesszebbmenőkig azt csinál amit akar. A saját feje után megy. Nem hallgat rád.

Nem tudod megfelelően irányítani. Az idegenek jobban érdeklik mint a saját gazdája.

A kettőtök kapcsolatában hiba van.

Lehet, hogy te már sokszor feladtad és a kutya ennek a tudatában ilyen.

2013. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy feladtam?
2013. jún. 25. 22:27
 18/29 A kérdező kommentje:
És a legfontosabb hogy mit csináljak, hogy ez változzon?
2013. jún. 25. 22:30
 19/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

Úgy értem, hogy mikor szólsz neki és nem jön oda hozzád, próbálsz erélyes lenni. Vagy amit éppen tiltani akarsz mondod is neki, de szerintem egy idő után legyintesz,mert látod, hogy az akaratodat nem tudod véghez vinni a kutyával szemben.

Nem tudom, hogy milyen hangsúllyal szólsz a kutyára, lehet, hogy gyenge a hangod, vagy nem elég határozott a kutya számára.

Például amikor morog és vicsorog az írod, hogy "Persze nem ijedek meg tőle, hanem határozottan lépek fel ellene."

Ez nálad mit jelent?

Az nem elég, hogy otthon a lakásban szót fogad az utcán is szót kell fogadnia.

Ahhoz, hogy a kutyád szót fogadjon el kell érned nála, hogy figyeljen rád, ha szólsz neki rád nézzen és ne a füle mellett menjenek el a parancs szavak.

El kéne járnod egy kutyasuliba, hogy ott többet láss és tapasztalj és te meg a kutyád megtanuljátok azt, hogy hogyan zajlik az engedelmesség.

Itt erről most oldalakat lehetne írni erről sőt akár egy könyvet is.

Azért ajánlom a kutya sulit, mert ott vizuálisan is látod, hogy mit kell csinálnod.

2013. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Határozottan és hangosan szólok neki, de mintha süket lenne kb. Persze, hogy feladom amikor a 20. hívásra sem jön csak fut egyre messzebb, mert semmi értelme a 21.re sem fog jönni. De már annyi hangsúllyal próbáltam mondani, teljesen mindegy nem érdekli lenn. Itthon meg elég ha 1x kimondom a nevét már itt van előttem. Szóval nem hiszem h ezzel van a baj hanem azzal, hogy lenn lesz*rja a fejem. De ezen sehogy sem tudtam eddig változtatni. Kutyasuli nincs itt, vagyis egy de ők csak versenyekre képzik ki a kutyákat, nem ilyenekkel foglalkoznak, már érdeklődtem.
2013. jún. 26. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!