Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem meg ezért?

Hogyan büntessem meg ezért?

Figyelt kérdés

Falkavezérséghez szükséges dolgok betartva!


Ha a kutyám el van engedve akkor elmegy más kutyák után (pl ha az egyik "kutya haverja" és a gazdija elindul haza) vagy ha macskát lát stb...ilyenkor le sem sz*rja, hogy én vagy akárki más hívja csak megy a feje után. Ha nagy nehezen összeszedem ilyen eseteknél hogyan büntessem, hogy tudja, hogy azért kapja, mert elszökött és nem jött vissza hívásra?

másik gond, hogy ha lenn valami csontot talál vagy döglött állatot akkor ha odamegyek vicsorog, morog és odakap. Persze nem ijedek meg tőle, hanem határozottan lépek fel ellene, mégis mindig ez a reakciója. És ha el is megy viszi a cuccot a szájába és menekül előlem, mert tudja, hogy el akarom venni. Jó lenne ha ezt a 2 gondot meg tudnám oldani, mert eléggé veszélyes. Pl elüti az autó, vagy megmérgezett csontot eszik.

Itthon és egyéb helyzetekben semmi gond vele. 9 hónapos szuka.


2013. jún. 25. 17:33
1 2 3
 21/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

Elmegy a francba az olyan kutyaiskola ahol nem foglalkoznak a tagokkal csak a versennyel. Éppen ezért kellene, hogy működjön.

Budapesten laksz vagy vidéken?

2013. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
Legszívesebben megmutatnám neked, ha volna rá mód segítenék ebben.
2013. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Vidéken sajnos...
2013. jún. 26. 11:53
 24/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

A sétákhoz szerezz be egy 7-8 méteres kötelet, csomózz rá fogantyúkat és azzal ereszd ki a kutyát bátran, Ha meglódulna a kutya akkor add ki azt a szót, hogy hozzám, vagy idegyere és amikor a kötél megfeszül rántsd vissza erőből.Ezt addig ismételd míg a kutya a hívó szóra magától megtorpan és vissza indul hozzád. Ha beért hozzád dicsérd meg nagyon. Ne sűrűn alkalmazd, csak akkor mikor azt akarod, hogy hozzád jöjjön.

De mondom ezt leírni nem ugyanolyan mint bemutatni.

A berántást mindig a behívás előzi meg egy pillanattal.

2013. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha sikerül a feladat akkor jutalmazd meg a kutyát egy kis játékkal, de még akkor se engedd el szabadjára.
2013. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

én vagyok aki kérdezte mi történik pontosan ezekben a helyzetekben. sokat gondolkodtam hogy pontosan mi a legjobb módszer de az a baj hogy nem tudni hogyan fogod gyakorlatba fektetni a dolgokat.


nekem egy igen domináns kutyám van, tapasztalatból mondom hogy mindig nagyon határozottnak kell lenned. illetve a büntetésben is mindig következetesnek. értem ezalatt hogy pl. a kutyának meg kell tanulnia hogy egyet szólsz ha nem jön, vagy nem hallgat rád annak minden esetben következménye lesz. pl. a te esetetben hogy ráhagyod a dolgokat -tény a behívás egy baromi kényes dolog- a kutya azt tanulja meg hogy bármit tehet ugyanis sosem lesz következménye. ha egyetlen egyszer is ráhagyod akkor ott már a tiltószó "elhasználódik", magyarán a kutyának nem fog semmit jelenteni mert tudja hogy nem lesz következmény. az én párom pl. rengeteg tiltószót így elhasznált mert nem volt hiteles. míg nálam a kutya tudja tökéletesen hogy jobb ha hallgat rám különben akkor vége a világnak. én tényleg nagyon komolyan vettem mindig az ilyet. gondolom -többek között- ezért is vagyok hiteles a kutya szemében.


"Falkavezérséghez szükséges dolgok betartva!" nagyon jó lenne azt is tudni hogy ezek a gyakorlatban pontosan hogyan néznek ki. ugyanis sok esetben a gazda nem is tudja de annyira hiteltelen a dolog hogy valójában a kutya kezében van akkor is az irányítás még ha ez első ránézésre nem is tűnik úgy...


elsőre én inkább egy könyvet -mielőtt én írok ide annyit- linkelnék be, hátha nem ismered. ez sokat segíthet. az első találatra kattints, ott el tudod olvasni online.



[link]

2013. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a könyvet! Este nekiállok olvasni. Ma is megyünk majd le a szokásos kutya talira. Kíváncsi leszek ma szökik-e, mert akkor ez lesz a 3. nap egym után. De ha nem jön, nem hyvom többet, őt nem érdekli, megy tovább. Vissza sem néz rám. És ha nem megyek utána nem is látom, hogy épp merre van, mert a házak takarják plusz egy forgalmas parkolón fut át és nem merem nem figyelni, hátha baj lesz. most akkor mi legyen?
2013. jún. 26. 17:18
 28/29 A kérdező kommentje:

Falkavezárság doglgok...


1. előbb én eszek, majd ő, én kajámból nem kap.

2.elsőnek megyek ki az ajtón, leültetem, majd ha hívom kijöhet

3.nem alszik velem egy ágyban (pedig imádok vele aludni de egy hónapja kiraktam innen is)

4. ha hazaérek nem szeretgetem amíg meg van őrülve értem

5.Igaz, hogy húz a pórázzal, de sosem megyek el vele amerre akar, ha nagyon erőszakos, mindig rántom magam után másik irányba

2013. jún. 26. 17:21
 29/29 A kérdező kommentje:
Ha szeretgetem is magasabban helyezkedek el mint ő, és nem akkor simizem meg játszok vele amikor ő akarja, hanme amikor nekem van kedvem hozzá.
2013. jún. 26. 17:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!