Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát a legérdeme...

Melyik kutyafajtát a legérdemesebb jelenleg Magyarországon tenyészteni és melyiket nem? Miért? Te milyet tenyésztenél, ha lenne rá lehetőséged?

Figyelt kérdés
Nincs kutyám, nincs is ilyesféle szándékom, csupán egy felmérés :)
2013. jún. 27. 15:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
valószínűleg kistestű kutyát (pl. csivavát), mert azt veszik a legtöbben.
2013. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Általában az emberek nem azért tenyésztenek kutyát, mert azt érdemes.
2013. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Én ónémet juhászkutyát,angol bullterriert és ami még nagyon tetszik, az a francia bulldog, viszont a császár miatt nem lenne szívem bevállalni őket.
2013. jún. 27. 15:23
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem azt nézném, hogy melyiket érdemes, hanem hogy én melyiket szeretem. Lenne 2-3 gyönyörű, remek kutyám, és arra törekednék, hogy legyen néhány fantasztikus kölykük. 1-2 évente max 1 almot hoznék le. Nyilván ebből kb semmi hasznom nem lenne, sőt. De a tenyésztés nem is arról szól, hogy hasznot hajtson vele az ember.

Azt szaporításnak hívják.

2013. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
#4es és melyiket szereted? :)
2013. jún. 27. 15:27
 6/28 A kérdező kommentje:

A kérdés első fele: szerinted melyik a legkapósabb fajták, illetve melyik nem (ha így jobban tetszik)

A kérdés második fele: te melyiket tenyésztenéd, melyik fajta áll közel hozzád?

2013. jún. 27. 15:30
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Legkapósabb: elég megnézni, h miket szaporítanak leginkább, azokra van nagy kereslet. Pl. yorki, amstaff stb.


Az én szívem csücske a bullmasztiff, én őket tenyészteném :)

2013. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

De még a keresett fajták sem hoznak hasznot,ha tenyészted és nem szaporítod őket.

Jó vérvonalú,minőségi,jó tenyészetből származó szukák is jóval több mint 100 ezerbe kerülnek darabonként.Kiállítások,eü.szűrések,minőségi kannal fedeztetés(esetleg az ország másik felén vagy külföldön).Minőségi tartás stb.Vemhesség alatt oltások,vizsgálatok,ellésnél doki.Mind annyira drága,hogy a végén jó,ha 0-ra jössz ki.

2013. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
A népsterű, divatos kutyákat nem éri meg tenyészteni, mert az ilyen felkapott fajtákat csak azért veszik, mert most éppen az a menő ezért sokat nem is költenek rá és inkább vesznek egyet szaporítótól. A tenyésztők mindig azt a fajtát tenyésztik amit a legjobban szeretnek
2013. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
#9es melyik éppen a "menő"?
2013. jún. 27. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!