Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a yorkikat kétheten...

Igaz, hogy a yorkikat kéthetente kell fürdetni?

Figyelt kérdés

Egy yorkis oldalon olvastam, ahol a szőrápolást ecsetelték, hogy mivel a yorkik nem vedlenek, ezért kéthetente kell őket fürdetni.

Szó szerint:

Miután végeztünk a fésüléssel, akkor jöhet a fürdetés (a yorkikat kéthetente kell fürdetni, mivel nem vedlenek, így nincs más mód a bőr tisztán tartására és a szőr védelmére.


Ez tényleg igaz?

Én sokkal ritkábban fürdetem, mindenki azt tanácsolta, most akkor mi az igazság?

Még a tenyésztő is azt mondta, hogy ha nincs valami különleges dolog, akkor bőven elég 1,5-2 havonta megfürdetni. (Kozmetikus 1 hónapot mondott)

Tud valaki hozzáértő erről valamit?


2009. okt. 14. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy valamit a neten olvasol még nem biztos, hogy igaz.
2009. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztába vagyok, köszi.

Az indoklás érdekel, hogy igaz-e.

2009. okt. 14. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Minden kutya (a yorkie) szőrét, bőrét is tönkreteszi a gyakori mosás.

A yorkshire terrier patkányfogó kutya volt anglia kikötőiben. Egy sstrapabíró kis terrier. Azóta természetesen változott, de annyit nem, hogy a szőrével ne boldogulna el akár teljesen mosás nélkül is.

Mivel hosszú ezért fésülni kell, de elég, ha akkor mosod, ha szerinted már ráfér. Versenyző, kiállítási kutyákai is a lehető legritkábban fürdetik.

Higyj az orvosnak.

2009. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. okt. 14. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
A kiállítási kutyákat gyakran fürdetik, a sok kence,olaj, stb...miatt is. Ha hetente van kiállítás akkor hetente, sőt némelyiket kiállítás után még mielőtt feltekeri a gazdi előtte is megfürdetik.
2009. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz! Ahogy te is csinálod, bőven elég 1,5-2 havonta, de ha nem koszolódik el a szőre, bőven lehet ritkábban is.

A kutyát fürdetni csak azért kell, mert az embert zavarja, a kutyának nincs rá se szüksége, se igénye egyáltalán.

Így a fürdetés oka a tisztán tartás, no de nem a kutya, hanem a lakás, vagy a simogató kéz tisztasága érdekében. Minél ritkábban, annál jobb!


Itt van egy példa a gyakori fürdetésre:

"Az előző gazdija hetente többször fürdette és ilyen lett. Hónapokkal később, rengeteg kezelés, fürdetés után se lett olyan szőre, mint egy rendes bichonnak."


[link]

2009. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ez nem igaz, tényleg ne higgy el mindent amit neten írnak. Én 2 havonta se fürdetném. Kiszárad tőle a bőre, hajlamos lesz a bőrbetegségekre mert fürdetésnél lemossuk azt a természetes faggyúréteget ami védi a kültakarót. Inkább fésüld át nedves kefével, az a bőrének nem árt, a szőrét megtisztítja. Az én kutyám 4-6 havonta fürdik. Még ezt is soknak tartom de sajnos ennyi idő után már nagyon szaglik.
2009. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. okt. 15. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!