Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tul elfogult vagyok a kutyamma...

Tul elfogult vagyok a kutyammal, vagy mas is felrugna az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Van egy keverek kutyusom, de nagyon-nagyon sokan mondjak, hogy gyonyoru es kulonleges szoval nem csak en tartom annak. Sokan megnezik, jonnek oda megsimogatni stb..

Ma ahogy kint setaltunk jottek a romak a nagy pitbulljukkal. Mondja a srac a kutyanak, hogy 'old meg azt a ronda dogot' es ugy csinalt, mint aki leveszi a porazt a kutyarol. Bevallom egy kicsit megijedtem, de nem vette le. Sok ember volt ott, de azt a kutyat nem lehetett volna leallitani. Morgott, csaholt..... Es engem ez annyira felidegesitett, hogy siman odamentem volna es felrugtam volna oket, de aztan halistennek meg birtam allni, hogy szo nelkul elmenjek. Viszont ha megyek az utcan es megdicserik az rettento jol esik, de ha valaki beszol, hogy de ronda ( ezen kivul meg nem nagyon volt ilyen) akkor nekimennek. Tudom, hogy ez mar tulzas, de nekem ez a kutya olyan, mint a gyerekem. Ha valakitol velemenyt kerek a kutyamrol es elmondja, hogy hat ne haragudj nekem nem tetszik akkor semmi gond, hisz nem lehet mindenki szerint szep, de ha valaki ilyen bunko modon beszol...

Mas is igy van ezzel, vagy en vagyok tul elfogult.

Es annyi, hogy ha maskor ilyen van es esetleg odaengedi az illeto a kutyajat akkor mit kene csinalnom?

elore is koszonom!

15/L


2013. jún. 28. 18:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mas is igy van ezzel, vagy en vagyok tul elfogult?*
2013. jún. 28. 18:40
 2/22 anonim válasza:
100%
Nehogy felülj ezeknek az ilyen szemét provokátor t*tveknek, pont azt akarják, hogy afférba keveredj velük. Persze elszaladni se kell feltétlenül, mert akkor meg azt látják, hogy félsz tőlük, és akkor arra is kapnak, mert ezek olyanok, mint a hiénák. Legjobb, ha ilyenkor szépen csak elmész előlük, de ne próbáld meg felrúgni őket, mert 15 éves lányként semmi esélyed az ilyenek ellen, szerintem nem is nagyon kéne egyedül kutyát sétáltatnod, de ez az én véleményem. És inkább a kutyád haljon meg, mint te. Persze én is likvidálnám ezeket a r**adékokat egytől egyig, de amíg erre nincs lehetőség, addig inkább kerülök minden konfrontációt velük
2013. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! Hat nem is tudom, ha bantani mernek a kutyamat akkor biztos nem neznem vegig, hanem kockaztatnek...lehet, hogy nekem is bajom lenne, de sose bocsajtanam meg magamnak, ha nem tudnek segiteni a kutyamon. Amugy o se kistestu, tud azert harapni csak menhelyi kutyus, elotte sokat volt verve es 2honapja van nalam, mar nem annyira felos mint volt, de nem hiszem, hogy bantana barkit is..meg akkor is ha az a valaki megveri vagy akarmi. Es ritkan szoktam egyedul setaltatni csak most egy olyan baratnommel vittem ki aki messzebb lakik es egy olyan helyen talalkoztunk ahova neki is meg nekem is kb. 30perc az ut. Odaig meg egyedul mentunk.
2013. jún. 28. 18:54
 4/22 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ebben semmi elfogultság nincs! Az, hogy az ilyen bunkó, pofátlan emberek beszólásai és viselkedése ellenszenvet váltanak ki a másikból, az teljesen normális! ;)
2013. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nehogy már pár cigó miatt így a szívedre vedd :) Biztos gyönyörű kutyusod van, az, hogy a büdös cigánynak mi tetszik, tartsa meg magában.
2013. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Itt a lakosság fele cigány (még romának se mondhatóak), ahol a 7 éves pulyák is staffokkal, meg hasonlókkal járkálnak. Az egyik a keverék kutyám nyakára egyszer rá is ment, de szerencsére nem tudta megfogni, na meg a gazdája leszedte. De bele se merek gondolni, hogy mi történt volna, ha valamelyik tényleg ráengedte volna.. úgy szórakozásból... Azóta paprika sprayvel járok, neked is ajánlom!! Ahogy látod, hogy közelednek, már készíted elő a zsebedben mondjuk megfogod (de ne mutasd, csak akkor vedd elő, amikor már használni is kell!!) és ennyi. Sajnos ezekkel, ameddig nem jön egy új Hitler, nem tudunk mit kezdeni, legalábbis legálisan... Szörnyű ez az egész.
2013. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Teljesen normálisan érzel. Még ha túl megyünk azon, hogy le rondázták, a fenyegetés az abszurd. Ne állj le az ilyenekkel, élvezik ha bajt csinálhatnak. Bezzeg a munka az büdös.. (Jó, ez nem volt szép, de na..:D). Egyébként én lányként szintén nagyon fel tudom húzni magam, és olyankor nem mérlegelek, hogy 2szer akkorák mint és ott a familia is.. Ha elkap az adrenalin, akkor biztos hogy menteném a kutyám, mint a legtöbb gazdi. De jobb a békesség, sétálj el szépen..
2013. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Egyáltalán nem vagy túl elfogult. Nem csoda hogy felháborodtál. Viszont szerintem mindig legyen melletted valaki,ha kutyát sétáltatsz. Mert lehet akár más eset is,mint pl. nekem,hogy egy kóbor kutya megakarta támadni a kutyámat. És szerintem ez volt a legjobb választásod,hogy elmentél és nem szóltál nekik vissza,mert abból nem hiszem,hogy jól jöttél volna ki. Az meg,hogy rosszul esett,teljesen természetes,hisz szereted a kutyusodat :)
2013. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, aranyosak vagytok!:) en tenyleg nem akarok olyannak tunni aki azt gondolja, hogy az o kutyaja a legszebb a legjobb stb.. (nekem persze az lesz, de hat mindenkinek a sajatja) es elfogadom, ha valakinek nem tetszik...de nem igy ahogy ezek csinaljak.. A paprikaspray az jo otlet, mindenkepp beszerkezek egyet:)
2013. jún. 28. 19:09
 10/22 anonim ***** válasza:

Gondolj bele,szerencsétlen kutya hogyan lehet nevelve,ilyen féreg embernél...Nem a kutya tehet róla,de én legközelebb a helyedben "komolyan venném" a fenyegetést,és mondjuk lehet hogy szólnék a rendőrségnek,hogy többször "megfenyegetett" és provokál téged meg a kutyát is.ÉS uszítani az övét.


Hátha eljutnak addig,hogy kivizsgálják és talán még a kutyát is elkoboznák tőle.


Borzalmasan fel tudnak hergelni engem az ilyen emberek.Volt lakóhelyünkön is volt 2 cigány család,akik az utcánk végén laktak és állandóan új pitbull/amstaff kutyákkal villogtak.Fogalmam sincs,hogy hova tűntek a pár hónaposak,de nyilván nem elajándékozva lettek.

Borzalmas volt látni is őket..:S

2013. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!