Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 éves Spánielem....

Van egy 4 éves Spánielem. Hogyan lehetne megtanítani sétálni?

Figyelt kérdés
Kis korától kezdve is voltam vele sétálni többet is, de mindig szalad, ő húz engem...olyan erővel,hogy már fulladozik a póráztól....felugrik a kerítésekre, emberekre,ha rövid pórázon viszem magam mellett akkor az nagyon kényelmetlen és még jobban próbál elhúzni engem. Mit lehetne csinálni velem? Hogy szépen haladjon mellettem ? Előre is köszi
2013. jún. 29. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a kölyök kutyám húzott erősen. Először azt csináltam, hogy az orra előtt tartottam egy botot, és rászóltam ha megpróbálta kikerülni, szóval hogy tudja, mit várok tőle. Viszont ha elvettem a botot, egy idő után felizgult és ment volna a szagok felé. Ilyenkor, ha megelőzött, rántottam egyet a pórázon és egyidejűleg a lábammal kibillentettem az egyik hátsó lábát. Nagyon meglepődött, sokszor seggre csüccsent, én meg, míg ő kábán nézett, kedvesen rászóltam, hogy "lábhoz" és elindultam. Néhány nap után úgy jött mint az engedelem (3 és fél hónapos), csak néha kellett rászólni, és belerántani picit a pórázba, meg olykor ha izgatott lett, megismételni a kibillentős mozdulatot. Nekem ez jött be...
2013. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és én retriever pórázt használok. Ha fegyelmezett séta van, rövidre fogom. Imád sétálni. :) Kutyakra kerites mogott bagozik, emberekkel szemben kicsit felenk, de ha barmi van, raszolok, esetleg leultetem.
2013. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pl.: egy méter után amit sikeresen elsétált adj neki egy jutalom falatot.
2013. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HeartShapedBox válasza:
Nekem 2 éves spánielem van,aki 1 éve került hozzánk,az előtt nem volt sétálni,szóval nehéz volt ugyanazok az okok miatt mint amiket te is említettél! A mi kutyánk hallgat a nevére,és miután kialakult köztünk a kötődés mi elengedtük szabadon,hogy fusson...persze az elején nem mindig akart visszajönni,meg kellett néha fenyíteni,erélyesnek kell lenned,meg kell hogy tanulja hogy jobban jár azzal ha engedelmes,persze szigorúnak lenni meg nagyon nehéz velük...Nem azt mondom hogy üsd,mert ne,pl jó hogyha olyan szabad terepre viszed amit ő nem ismer,de nincs lehetősége elfutni annyira hogy ne tudd megfékezni,már ha van erre lehetőséged! :)Olyan ez is mint a gyermeknevelés kompromisszumokat kell kötni!Remélem segítettem valamelyest
2013. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!