Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyának...

Hogyan lehet egy kutyának megtanítani, hogy idegentől ne fogadjon el kaját?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 19:55
 1/4 Szaszekk ***** válasza:

Üdv! Saját tapasztalatból mondom, nem vagyok kiképző. Szükség lesz 2-3 a kutyának "idegen" személyre. Ha sikerül embereket toboroznod a gyakorlathoz, akkor a kaja darabkákba csempész bele erős paprikát. (Olyan falatokat adjál neki, amit kicsit rágni kell, ne olyat amit egyből lenyel.) Vagy hegyes erőset, vagy darált pirosat, vagy chilit. A paprikás kajadarabok legyenek az idegeneknél, a nem csípős ugyanolyan falat pedig nálad. Először te adjál neki, mert a tied nem csíp. Utána adhat az idegen. Aztán egy másik idegen, ha attól is elveszi. Majd ha már nem csíp a szája, akkor megint te jössz. A tied nem fog csípni, így a kutya rájön, hogy csak a te általad adott étel a jó. Aztán ugyanígy lehet más falatokkal is, hogy ne csak egy ételhez párosítson.

Van aki azt tanítja meg ezzel a módszerrel a kutyának, hogy csak a táljából egyen, sehonnan máshonnan. azaz a tálban nem csípős, mellette csípős ugyanolyan falatkát helyezel el, vagy séta közben elszórod, amikor nem látja. Ez a módszer szerintem jobb, mert te elutazhatsz, megsérülhetsz, kimaradhatsz éjszakára, stb., és akkor nem eszik a kutya, mert csak tőled fogadja el, mert az nem csíp. Úgyhogy szerintem a tálas verziót válaszd, mert akkor a tálhoz párosít, nem az emberhez.

2013. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez kivitelezhetőnek tűnik!
2013. jún. 23. 21:21
 3/4 Szaszekk ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mire jutottál. Ha időd engedi.
2013. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! Nem a kommentelésre nincs időm egyenlőre, kutyanevelésre nincs ...

De ha itthon leszek szabin, akkor majd megpróbálom, és jelentkezek!

2013. júl. 2. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!