Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3éves Amstaff-Pit...

Van egy 3éves Amstaff-Pit keverékem, hogyan tudnám megtanítani sétálni normálisan a faluban?

Figyelt kérdés

Azért irom hogy a faluban mert kint a folyóparton ahol nincs kutya,macska,sün, szoval semmi ott még poráz nélkül is tud láb mellett jönni.. viszont ha meglát valami élőlényt akkor ugy gondolja azt meg kéne kostolni :S vissza hivni is akkor tudom ha még nem indult meg (volt rá eset hogy utánna is visszajött) csak fókuszál.... egyéb esetben ha nincs semmi akkor ez is müködik első szora rohan....



bent a faluban a kutyák között pedig mintha egy kapcsolot nyomnának fel a fejében hogy neki ugy kell menni mint az őrült.. huz, ugat, vonyít.. mindent csinál(persze amint kiértünk oda ahol nincsenek kutyák a kapcsolot le kapcsolják neki és normális lesz:) )


emberekkel rettentő barátságos csak az állatokat nem szereti... egy idősebb dobermannal nőtt fel (az teljesen normálisan viselkedik) illetve egy másik staffal szoktuk még sétáltatni kölyök kora ota azt a kutyát sem akarja bántani...


mit lehetne tenni hogy jobban eltűrje az állatokat? mert igy bent a faluban nem is sétáltatom inkább...



2013. jún. 23. 00:17
 1/8 A kérdező kommentje:

még az jutot eszembe hogy a folytó nyakörv sem segít.. sem a szöges.. már volt hogy sajnáltam és inkább jobban siettem én mert már kékült a nyelve az utca végére annyira huz.. de nem zavarja hogy nincs levegő...


de például mikor biciglivel futtatom akkor nem ugrik a kutyáknak olyankor annyira nem érdekli.. huz mint egy ló :) bár én jobban szeretném ha lassabban huzna de bicón is csak két állása van az agyának vagy teljes erőből huz vagy megáll.. nincs köztes állapot...

2013. jún. 23. 00:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Náluk jellegzetes, hogy az embereket szeretik, a többi állatot nem.


De 3 éves!!!! Kölyök korában kellett volna elkezdeni nevelni! Eddig miért nem foglalkoztatok vele?

2013. jún. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek használsz fojtó nyakörvet ha ötleted sincs, hogyan kell használni? Nem szabad hogy fojtsa a kutyát sohase.
2013. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Szájszij nekünk az vált be húzásra mondjuk ezzel is húz de nem annyira
2013. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1: Foglalkoztam vele kölyök korában aztán elkezdtem dolgozni és ugy tünik szép lassan elfelejt dolgokat... heti 1napokat vagyok itthon általában.. most lesz hosszu szünet azért raktam fel a kérdést.... nyilván az ül fekszik hozzám szavakat nem magátol tanulta meg... csak a kutyák elleni agreszivitását szeretném valahogy csökkenteni.. mint irtam ha nincs kutya a közelben póráz nélkül sétál láb mellett... amugy köszönöm..



2: kérlek mond el akkor hogyan kell használni a folytót egy olyan kutyánál amit nem érdekel az sem ha megfullad ha kutyát lát.. köszi :)


3: köszönöm lehet kiprobálom..

2013. jún. 23. 09:34
 6/8 anonim ***** válasza:

teljesen fölösleges kipróbálni... ha eltöröd két lábát akkor se fog húzni......


Fojtót szépen leveszed róla. Ráteszel egy rendes nyakörvet. Előtte megnézed az egyik kutya másik nem című sorozat 1.részét és az ott látottakat megpróbálod utánozni. Nagyon hatékony módszer viszont csak akkor működik, ha a kutya eléggé le van fárasztva szellemileg/fizikailag(nem közvetlen előtte hanem amúgy is) és mondjuk van olyan hely ahol el tudod engedni

2013. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zozonrg ***** válasza:
Próbáld meg azt,hogy amikor húz megállsz vele és rászólsz:nyugodjon le.Ne símogasd meg mert azt dícséretnek veszi!Azt is megpróbálhatod,amikor húz rövid pórázon ha bal oldat van a jobb lábaddal ill. sarkaddal odapöckölsz(nem rúgsz)a farába egyet ez eltereli a figyelmét és egy kellemetlen érzéssel társítja azt ha húzott.
2013. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben van köszönöm a tanácsokat, megprobálom okosítani(magamat)....nem is tudtam erről a sorozatról jónak tünik köszönöm :)
2013. jún. 23. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!