Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a kutyámmal, hogy...

Mit kezdjek a kutyámmal, hogy ne legyen ilyen szelíd?

Figyelt kérdés

Telephely őrzésre hoztam a menhelyről egy 2 év körüli kuvasz kutyát.

Mint őrző-védő kutya nem ér semmit.

Mindenkivel csak barátkozik. Ugatni szinte nem is szokott.


Múltkor teszt alá vetettem.

Megkértem egy barátomat akit a kutya még nem ismert, hogy éjszaka ólálkodjon a telephely körül és kicsit ingerelje a kutyát. Ez olyan jól sikerült, hogy a kerítésen kívülről simogatta a kutyát aki gyakorlatilag semmi jelét nem mutatta annak, hogy nem szimpatizálna az idegennel. Simán betudott volna menni a barátom.


Jó nyilván nem akarok egy vérengző, kezelhetetlen fenevadat, de azért mégsem házi kedvencnek hoztam. Rákéne valahogy bírni, hogy őrizze is azt a telephelyet ne csak ott legyen. Mit kezdjek vele, hogy kicsit feléledjenek benne az őrző-védő ösztönök?


A menhelyre nem akarom vissza vinni mert megszerettem. Meg neki is biztos rossz lenne ha visszakerülne. Szóval mindenképpen marad.


2013. jún. 29. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Tudjak a menhelyen, hogy milyen cellal fogadtad orokbe a kutyust?


Figyelj, a te kutyad egy nagyon jo idegrendszeru, kedves, szeretetremelto kutyus, igazan jol jartal, hogy egy ilyen kutyat kaptal. Mi lenne ha magad melle venned, csaladi kedvencnek, igazi baratnak?

2013. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Így jártál.

Vidd kutyasuliba.

2013. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Még adj neki időt.
2013. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Egy kutya nem azért lesz jó területvédő mert agresszív, hanem azért mert jól van kiképezve. Én inkább örülnék hogy alapból egy normális és kezelhető kutyád van, mert manapság elég ritkán kerülnek ki normális kuvaszok.


Egyébként nagyjából 2 éves koráig lehet könnyen tanítani, onnantól már nehéz dió lesz.

2013. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem mindenképpen kutyaiskolába kéne elvinned, ott tapasztaltabb emberek vannak, és ők lehet, hogy tudnának segíteni, ha elmondod hogy mi a célod.
2013. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
#3 téged kéne úgy megverni tolószékben pusztulj el.......
2013. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
A kutyaiskola a megoldás. Ott kiképző fogja benne felkelteni az ösztönöket a csibész és társai segítségével. De ahhoz viszont engedelmesnek kell lennie veled, azaz ha letiltod reagáljon. Vannak ismerőseim akik szintén telephelyen vannak, nagy kutyával rendelkeznek, de a kutyák többsége egyáltalán nem területőrző, pusztán a kinézete félelmetes.
2013. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
kutyasuli vagy vidd haza magadhoz!
2013. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Na ezért nem jók egy konrkrét feladatra a menhelyi kutyák, akárhogy reklámozzák őket! Ki tudja milyen fajta van még benne, min ment keresztül, hány emberrel találkozott, ki bántotta stb! Őrző-védőre, más feladatra, rendes helyről kell kutyát venni, gondosan kiválasztva, és utána megfelelő kiképzésben részesíteni!
2013. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Pásztorkutyát csupán egy célból kell kutyaiskolába vinni - szocializáció.

Ez ennél a kutyánál megvan. Az úgynevezett szakemberek, akikre az itt válaszolók gondolnak, az őrző-védő foglalkozásokkal csak elrontanák a kutyát.

Házőrzés és őrző-védőzés két különböző dolog.

Adj még időt a kutyának, vannak későn érő típusok. 3 éves korára még beérhet.

2013. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!