Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyám legyen...

Milyen fajtájú kutyám legyen majd?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy 14 éves lány vagyok. Olyan kutyát szeretnék, amit bent, a lakásban lehet tartani, szóval kicsi vagy közepes termetűt. A szobámban lenne a főalvóhelye, de persze napközben kint is lehet majd az udvarban. Nem egy lusta kutyát szeretnék, aki egésznap csak fekszik. Lehessen vele hosszabb sétákat is tenni úgy, hogy kevésbé fárad ki. A közelünkben van egy tó, ahová mehetnénk nyáron úszni. Lényeges dolog még az is, hogy van egy macskám már, aki lassan 8 éves lesz. Valamikor egy kis energiabomba, valamikor meg csak egész nap fekszik a macska. A másik, hogy van egy lassan 3 éves unokatestvérem, aki gyakran jön át hozzánk a szüleivel. A jelleme, hát nagyjából legyen vidám, mivel én is az vagyok, nem szeretem a szomorú arcú kutyákat, játékos, értelmes, könnyen tanítható, társaságkedvelő, ne féljen a gyerekektől, és más állatoktól, persze ne legyen túl barátságos az idegen kutyákkal. Lehetséges, hogy lesz egy másik kutyánk is, aki a házat fogja őrizni, így ő nagyobb termetű is lesz (a másik kutya), de ez még nem biztos. Nem szeretném, ha éjjel-nappal ugatna. A szőrzetéről még annyit, hogy ne legyen olyan csau-csau féle, inkább rövidebb.

Köszönöm előre is az értelmes válaszokat! :)


2013. jún. 29. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

nekem kapásból a labdrador jutott eszembe, lehet azért, mert nekem is az van

nem ugatós, a szobámban remekül elalszik, ha valahova el kell mennem akkor ő jön velem, nyáron rengeteget túrázunk, nekem 7 éves az unokahúgom, a kutya sose bántotta, amikor kicsi volt, szereti a gyerekeket, játékos

2013. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 görbe bözske :) ***** válasza:
100%

Én egy keveréket ajánlok. Rengeteg vár megmentésre. nem tudom a pénz mennyire szempont, de egy keverék ingyen van egy fajtatiszta kutya pedig nem kis pénz( 80 ezertől a csillagos ég). Elmész egy menhelyre és megmondod az igényeid. Biztosan találnak megfelelő kutyát.

Érdemes fiatal vagy kölyök kutyát elhozni, hogy megszokja a macskát és ne legyen köztük ellentét.

2013. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Uszkár, de csak akkor, ha megígéred, hogy eljársz majd vele iskolába, aztán agilityzni, vagy kutyafrizbire.
2013. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van az előttem szólónak! Felejtsd el az uszkárt: nézz szét az Illatos úton!
2013. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Keverékek a legjobbak ők egyediek és ha ezeket elmondod a menhelyen tuti találsz megfelelőt.
2013. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van, lehet, hogy inkább tényleg megmenteni kéne egy kutyát. :) Azok is lehetnek gyönyörűek! És lehet, hogy közöttük is találok olyat, aki nem keverék.

De én továbbra is kíváncsi vagyok, hogy a leírásomnak milyen fajta lenne úgymond megfelelő! Ez még úgysem mostanában lesz, szóval nem 1 hét múlva akarunk kutyát venni, addig lesz időm gondolkozni.

2013. jún. 29. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem a golden retriever ugrott be. Nagyon szép kutyák, én imádom őket. Szeretik a vizet, játékosak, "boldogak", szeretik a gyerekeket.

De én is inkább a menhelyet javaslom.

Tavaly nyáron találtam egy kutyát az utcán, nála tökéletesebb társat el sem tudnék képzelni. Mindig mellettem van, felvidít, imád játszani. Igazi kincs. Szerencsére pont jókor érkeztem, el akarták vinni de én kitartottam mellette végül hazahoztam. Egy kutyának nem a fajtája és a kinézete számít szerintem hanem a személyisége és az összhang ami közte és a gazdi között van.:) Kívánok neked sok boldog kutyás évet!:)

2013. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de 2 keverék kutya gazdájaként nem is javasolhatnék mást, mint keveréket. Az én okos talált kiskutyám pont megfelel az igényeidnek: gyerekeket imádja, az agya olyan, mint a szivacs, nagyon ragaszkodó, kutyákkal is jól kijön. Nála jobb kutyát találni sem lehetne. A kutyasulin sok fajtatiszta kutya gazdájától megkapom, hogy elképesztő milyen gyorsan tanul:) Úgyhogy én is a menhelyet javaslom!
2013. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha fajta tiszta kel akkor tényleg a golden reti ,de ha nem vagy fajta függő akkor én is a keverék kutyust javaslom
2013. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Nekem goldim van, de az nagytestu kutyus, es a szore is eleg hosszu. Nekem igy elso olvasasra egybol a cocker spaniel ugrott be, bar neki sincs rovid szore, de nem is brutalisan hosszu, ha kistestut akarsz akkor Jack Russel Terriert tudom ajanlani. 14 evesen gondolom ez lenne az elso kutyad, ez a 2 fajta sztem kezdo kutyanak nem rosz, de ha szereted a kihivasokat, es tudod iranyitani a kutyat (kutyasuli se artana, de sztem anelkul is lehet civilizalt kutyat nevelni), akkor a beagle is szamitasba johetne.
2013. jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!