Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felkerestem egy (magán)...

Felkerestem egy (magán) kutyakiképzőt, és azt mondta, bullterrier fajta kutyát nem vállal, ne haragudjak. Ezt mire véljem?

Figyelt kérdés

2013. jún. 30. 09:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem a kisugárzás, semmit nem írtam arról. Az tanulható, mint ahogy az egész kutyázás, ők is bevallották, hogy nem úgy kezdték, hogy profi módon értettek volna a kutyázáshoz, de szerintem a legtöbb kiképző így kezdi, aztán szépen lassan egyre többet tud.
2013. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

De akkor mik a kritériumok??

(egyébiránt pont a kisugárzás nem tanulható, vannak technikák amikkel hasonló dolgok érhetők el de a kisugárzás nem tanulható... ez olyan h vannak pasik akik ösztönösen tudják mi kell egy nőnek, van kisugárzásuk és mindenkihez megfelelően tudnak nyúlni és vannak akiknek ez nem megy ilyen gördülékenyen - fejleszthető de nem tanulható)


Illetve némi ellentmondást érzek: "ők se így születtek h kutyakiképzők, tanulták és fejlődtek", de biztos vagyok benne h 20 éves Korom Gábor a mostanihoz képest "kontár" volt, mégis kutyakiképzőnek hívta magát, most meg senki meg nem kérdőjelezné ezt a titulusát... De aki meg nem profi, az meg ne nevezze magát annak... h is van ez?


(remélem nem veszed személyes sértésnek, nekem tetszik ez a téma és ha értelmesen, emberien lehet róla vitakozni, érvelni pro-kontra akkor érdekes is lehet)

2013. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem veszem sértésnek, mindenkinek más dolgok a fontosak, de én igenis azt gondolom, hogy a kisugárzás tanulható. Ha visszagondolok a másfél évvel ezelőtti magamra, mikor tényleg semmit nem tudtam a kutyákról a kisugárzásom, a hozzáállásom is totál más volt. Most ha a sulin is egy kutya a kezembe kerül, általában le tudom nyugtatni, meg tudom fegyelmezni, mert megvan hozzá a kisugárzásom, ami a tudásból ered. Persze nehéz eseteket nem tudok valószínűleg megoldani, ezért sem vagyok (még) kutyakiképző. A kisugárzás lényegében a gondolatok, a testbeszéd, a mimika összessége, de főleg a gondolatok adják az alapját. Ha te elhiszed magadról, hogy a kutya képes felnézni rád, és képes vagy irányítani, akkor az úgy is lesz.

És igen, nyilván ezek az úriemberek is sokat fejlődtek, ami nagyon is jó, hiszen ez viszi előre az egészet. De azt tapasztalom, hogy akik egy fajta alapján képesek ilyen módon bekategorizálni egy kutyát, sosem lesznek képesek a fejlődésre. Rengeteg német juhászt láttam, és mondhatom, ég és föld volt a különbség sok esetben. Volt amelyik teljesen behódoló volt, de olyan is volt, aki folyamatosan hisztizett, 2 m-re pattogott a földtől, és oylat is láttam, aki agresszívan közeledett minden kutya felé. Na akkor ez a kiképző vajon mindet tudná kezelni? És egy agresszív német juhász mondjuk könnyebb eset, mint egy megadó bullterrier? Abban tud segíteni?

Na meg az is érdekes, hogy még csak meg sem nézi az esetet, hanem fajta alapján kapásból nemet mond. Mennyi szaktudása lehet az ilyen embernek? Bennem ilyen gondolatok merülnek fel a kérdés olvasása kapcsán.

Egyébként nekem is olyan fajtám van (husky), akire az ilyen kaliberű kiképzők rögtön kikiáltanák, hogy nem is érdemes vele foglalkozni. Főleg abban az állapotban, amiben a hozzámkerülésekor volt. Tapasztalt kiképzők is meglepődtek a viselkedésén, és jelenleg segítőként sem sok ilyen 'köcsög' kutyát látok. Ugyanakkor viszonylag kezdő gazdaként (2. kutyám ő) képes voltam olyan szintre felhozni egy év alatt, amiről én sem álmodtam. Imád tanulni, bolondul a klikkerért, remek partner a sportolásban, macskán kívül szépen kontrollálható. Van mit fejlődnünk, de ha én viszonylag kezdőként így meg tudtam nevelni, akkor mire lett volna képes egy valóban tapasztalt ember? Pedig nem egy német juhász:)

2013. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Szíve -joga a legjobb kiképzőnek is nemet mondani. Akár fajtára, akár egyedre. Attól még a kiképzői tudása nem véleményezhető. Mivel az ok csak találgatásokon alapul, értelmetlen minősíteni, hogy milyen kiképző.
2013. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha a saját határait nem bővíti, sosem lesz 'legjobb kiképző'.
2013. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

És ha nem akar a "legjobb kiképző lenni"?

Nagyon sokan kiképzőnek nevezik magukat. Viszont a tudásuk már messze nem egyforma. Még a leggagyibb is megéldegél a nevéből, mert mindig akad olyan, aki belebotlik.

2013. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szíve -joga a legjobb kiképzőnek is nemet mondani. Akár fajtára


Erre írta a válaszom. Egy legjobb kiképző képzi magát, bővíti a határait, nem beletörődik a korlátaiba, nyitott az új dolgokra.

2013. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a válaszolók miért akadnak ki a kiképzőn. Sajnos egy átlag kutyaiskola 90%-ban NJ-okból áll, a nagy átlag hozzájuk ért, belőlük indul ki. Teljesen másképp kell nyúlni egy nem juhász kutyához.

A kiképző nyilván ismeri a korlátait és nem akar olyanba belekezdeni amihez nem ért, vagy nincs 100%-osan megbizonyosodva arról, hogy ő jót tenne a kutyának, én ebbe ennél többet nem képzelnék bele.

2013. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%
fura ez a beszélgetés. én kispalikee-vel értek egyet. ha tegyük fel, lenne egy goldim és valamiért kiképzőhöz kéne fordulnom, én nem mennék olyanhoz, akiről tudom, hogy bizonyos fajtákat nem vállal, annak ellenére, hogy egy goldit nyilván nem utasítana el. egyszerűen az ember ha már komoly összegeket fizet valakinek, akkor minőséget vár és ha a kiképző "megfutamodik" bizonyos fajtanevek hallatán, az engem elbizonytalanít.
2013. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Remélem nem bánja a kérdező, ha leírom, amit priviben beszéltem vele :)

Székesfehérvári ő is, akárcsak én. Ismerem a szfvári összes kutyaiskolát. Kérdeztem kivel beszélt?! Még csak hallomásból sem ismerős az illető neve, a szfvári kutyaiskolákhoz semmi köze, innentől szerintem mindenki számára világos a szitu...

2013. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!