Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felkerestem egy (magán)...

Felkerestem egy (magán) kutyakiképzőt, és azt mondta, bullterrier fajta kutyát nem vállal, ne haragudjak. Ezt mire véljem?

Figyelt kérdés

2013. jún. 30. 09:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A kiképző személyétől függetlenül (utolsó hsz) én azt még hozzátenném, hogy kell elítélni és beskatulyázni őket, nem egy kaptafa az összes, a jó és hozzáértők közt is van különbség nem ám a tucat hobbikutya-hobbigazdi kiképzők közt. Van akinek úgymond megvan a maga profilja, hogy ő pl IPO-ra, IDC-re, irondogra... készít fel kutyákat, se ideje, de energiája egy ebbe bele nem illő fajtával vagy olyan gazdával foglalkozni aki mindezt mondjuk nem gondolja komolyan, hanem szeretne egy hobbi kutyát. Én teljes mértékben megértem az ilyen embereket, hisz ez a saját egyéni döntése, hogy mit és miért vállal vagy nem. Ettől nem lesz kevesebb. Ha én is magas szinten tudnék foglalkozni kutyákkal nekem is az lenne a legnagyobb dicsőség, hogy az a páros akivel foglalkozom heti szinten az pl rendszeresen jár megmérettetésekre és nem az, hogy Bodri kutyát megdicsérik a kutyafuttatóban, hogy jé "tud ülni meg állni...".

Mielőtt az ember kiképzőt keres fontolja meg mit szeretne és mivel és úgy menjen célirányosan. Ha vadászkutyát szeretnék képeztetni én sem ahhoz viszem aki a legjobb pl agility terén, hisz lehet hogy abban a kiemelkedő egyéniség, de az én problémáimat tuti nem fogja tudni megoldani és ezáltal jogosan is utasít el.

2013. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

ma 18:21

Azt azért te sem gondolhatod komolyan, hogy csak azok élnek kis városodban kiképzőként, akik valamelyik iskolában is jelen vannak. Én nagy Budapesten is tudok nem egyet, aki nincs egyik iskolában sem, viszont a kiképző titulus teljes mértékben illik rá.

2013. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, a lényeg az, ha az illetőnek lenne neve a szakmában, már hallottam volna róla.
2013. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!