Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos hogy fajtatiszta...

Fontos hogy fajtatiszta kutyátok legyen?

Figyelt kérdés
én ugy vagyok vele hogy nekem nem fontos csak kutya legyen:D Nektek miért fontos?
2009. okt. 15. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem azért volt fontos, mert pontosan olyan kutyát szerettem volna, amilyen a választott fajta.

Így tudtam, hogy milyen tulajdonságai lesznek, milyen lesz, mekkora lesz, mennyi munkára lesz szüksége. Pont olyan kutya aki nekem megfelel. Nem is csalódtam.

2009. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem volt fontos. Elég, hogy ismertem a papát és a mamát, mindkettő keverék volt és igazán bájos, szeretnivaló, odaadó, gondoskodó kutyusok. Amikor megkaptam a kölyküket, nem csalódtam, életem legszebb 14 évét töltöttem el Vele.
2009. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Amikor megkaptam az első kutyám, ne volt fontos. Persez akkor még csak 10 éves voltam. Most már 8 éves, és már fontos, mert beleszerettem a fajtába, és azért amit az első válaszoló mondott.
2009. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Miért gyűlölitek azokat akiknek ez fontos? Mikor fogsz te egy kecerék kutyával terelni vagy ilyesmiket? Majd sorban kiviszed őket és mind kipórálod? Miért baj ha valaki dolgozni akar a kutyájával? Jellemző rátok, csak az 100as akinek nem fontos... :(
2009. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem az volt a fontos,hogy mindegy csak fajtatiszta legyen, hanem, hogy csau csau, mivel teljesen beleszerettem ebbe a fajtába és évek óta vágytam már rá. Azt viszont nem gondolom ,hogy egy keverékkutyát nem szeretnék ugyanennyire, mint őt. Nem ezen múlik.
2009. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem én szavazok le senkit.Miért kell le pontozni?Csak a véleményüket irják.
2009. okt. 15. 16:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy kinek milyen igényei, elvárásai vannak egy kutyával szemben.

Aki terelni, versenyezni, kiállításra járni akar annak nyilván bizonyos fajtájú kutyára van szüksége.

Az is gyakori, hogy valakinek kiskorában otthon bizonyos fajta kutyája volt, így mikor felnő azt a fajtát részesíti előnyben.

De vannak olyan esetek, mikor pl. befogad valaki egy kóbor kutyát, és az véletlen szerű, hogy épp milyen fajta.

Szerintem minden kutya lehet szeretnivaló, hű, kedves társ.

Nekem mindegy, de ha lehetne kutyám lehet, hogy a menhelyről választanék.

Amúgy meg senki nem mondta, hogy baj, vagy rossz, ha valakinek fajtatiszta kutya kell.

Kinek mi.

2009. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De sajnos igen, mindenhol lepontoznak és sznobobnak meg hasonló szépségeknek neveznek. Jó hogy valaki még megérti. :) Én beleszerettem a mudikba és a dobermannokba, és terelni, munkaversenyzi, őrzővédőzni akarok majd.
2009. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem, sőt, kifejezetten keverék párti vagyok, abból is az öregek, betegek, csúnyák, háromlábúak, rehabilitációra szorultak (félős, harapós, pórázképtelen) a kiemeltjeim, és mindig is olyanjaim lesznek.

Számomra azonban teljesen helyén van, ha valaki fajtatiszta kutyát vesz, mert mondjuk dolgozni akar vele (terelés, terápiás kutyázás, nyomkövetés, stb.), vagy kiállításozni akar.

Nagyon ritka az olyan keverék kutya, aki alkalmas terápiásnak vagy nyomkövetőnek. Én az elmúlt év kb. 500 keverék kutyája közül (akikkel személyes kapcsolatban vagyok), egyetlen egyet kutyát tudok mondani, hogy naaa, ő zseniális lenne, kezdjük el kiképezni.

Én azt a fajtatiszta kutya vásárlást ítélem el, amikor ettől érzi magát valakinek, hogy mondjuk egy bulldog díszeleg a kertjében (sznobság, vagy hiányosságok képletes pótlása pl. egy staffival). Vagy csak szimpla naivitásból és tévhitből azt hiszi, csak a fajtatiszta kutya a kutya, a keverék az "korcs semmirevaló" (persze törzskönyv azért már nem kell a fajtatiszta kutyához, meg jó az 20ezerért is a bolhapiacról...)

Szerintem a munkára, feladatra szánt fajtatiszta, dolgozó kutyák gazdijai és a jó szándékból örökbe fogadott, befogadott keverék kutyák gazdijainak az álláspontja is abszolút megérthető, elfogadható, hiszen mindkét esetben más az ok és más a cél.

2009. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig nem számított, sőt a keverékeket jobban szerettem.

Viszont az előző (keverék) kutyám tökéletesesn megfelelt a mudi standard leírásának egy "aprócska" hibát leszámítva (Ő 22kg volt). Tehát ezt a fajtát kerestük amikor sajnálatos módon meghalt Ő.

A mostani és ezentúl mindegyik kutyám a Mudimentő Szolgálaton keresztül került hozzánk.

Nincs tk-ja de nem is fontos (nekem).

2009. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!