Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan boxert szeretnék. ö lenne...

Adam ba kérdése:

Kan boxert szeretnék. ö lenne az elsö kutyám, de mindenki a szukát ajánlja. Ha ivartalanitanánk, sokkal könnyebb lenne a nevelése?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nevelése annak lesz könnyebb, amelyik könnyebb eset, meg amelyik jobban passzol hozzád. Ez nem attól függ, hogy mi van a lába között. Ha kiszeded az alomból a legparasztabb szukát, többet fogsz vele szívni, mint egy nyugis együttműködő kannal. De persze az ivartalanítás mindenképpen ajánlott, akármelyik nemről legyen is szó.
2013. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Kan hátránya és előnye:


Hátránya: Ha kertes, családi házban élsz, akkor oda van az összes tuja, virág, bokor mert kipisili.

Előny: Ha nem ivartalanítod, akkor csavarogni kezdhet ha olyan a kerítés de sosem hozz haza magával kiskutyákat.


Az ivartalanítás: Elvileg nyugisabb lesz, de ha olyan hiperaktív kutyát sikerül kifognod, amelyik mindig örül, és nem tud nyugton maradni, annak az ivartalanítás is pár nap lenne és megint ugra bugrálna, előnye, hogy nem fog késztetést érezni ha szukák között lenne ( parkban egy találkozásnál)

2013. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hello, nekem kan boxerem van, 9 hónapos, még 4 lábon pisil, szoval nem ivarérett. Hááát. már párszor leizzadtam vele, de kezelhető. Mondjuk mi járunk vele suliba. Domináns a drágám, de nem agresszív. kölyöknek a boxer elég "rossz", mert nagyo n sokat idétlenkedik és makacskodik, de meg lehet nevelni, bár nem olyan egyszerű, mint egy engedelmes típusú kutyánál (pl. németjuhász). Ha kölyköt veszel, kicsit szerényebbet, nyugisabbat válassz, én direkt dominánsra pályáztam, hát meg is kaptam. de azért imádom, mer ha jól meg vannak nevelve, jó kutyák!!!
2013. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nem a fontos, ahogy már előttem is írták, sokkal fontosabb, hogy az alomból ne a legdominánsabbat válaszd.
2013. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől veszed,mindenben segíteni fog.
2013. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hátránya: Ha kertes, családi házban élsz, akkor oda van az összes tuja, virág, bokor mert kipisili."


hmmmm... ismerek én olyan kan kistestűt amelyik még a lakásban is jelölget... vajon miért? a gazdája mindenesetre tévesen azt hiszi ez a normális hiszen kan. nekem is kanom van. sem a lakásba nem jelöl, sem az udvarrészbe sehova nem jelöl -ha lemegyünk sütögetni, enni- ugyanúgy mint lakásban. de még az utcán sem pisilünk le olyan dolgokat/részeket ahova nem illendő. szóval ez nevelés kérdése.



"Előny: Ha nem ivartalanítod, akkor csavarogni kezdhet ha olyan a kerítés de sosem hozz haza magával kiskutyákat."


mióta előny hogy a kutya állandóan kiszökik, ezzel veszélybe sodorva magát mert mondjuk elüti az autó? mióta tök szuper dolog az hogy a kanom legyárt egy rakás almot de legalább nekem nem hozza haza?


mellesleg attól is szökhet egy kutya ha nincsen megfelelően lemozgatva/ unalmas az élete. és tudtommal volt már rá példa hogy szuka kutya szökdösött mikor elérkezettnek látta az időt a párzásra.


kérdező!


az első és az utolsó tökéletesen megválaszolta. nem a nemén múlik az ilyesmi. ha elmondod a tenyésztőnek hogy te egy nyugisabb kölyköt szeretnél akkor szíves örömest fog segíteni a választásban. a kennel már megvan honnan veszed a kutyust?


ivartalanítani pedig mindenképpen ivartalanítsad majd a kutyát.

2013. júl. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!