Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kell csinálni?

Ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Ma volt az első sétánk a kiskutyámmal. Már gyakoroltam vele bent hogy kell menni ezért kint is jól viselkedett. De amikor egy másik kutya megugatta akkor nagyon megijedt. Próbált elfutni,kibújni a pórázból... Nem tudtam mit csináljak. Inkább visszafordultam mert eleve úgy volt hogy már csak a sarokig megyünk ami már csak 2 háznyira volt. Akkor már az összes kutya ugat ott. Aztán mire véget ért a kutyás szakasz még mindig húzott. És mikor ott voltunk a háznál kaparta a kaput és próbált bemenni. Szerintem rosszul csináltam. Nem tudom hogy kellett volna. Holnap hogy csináljam?

(2 hónaposan találtuk az utcán és senkié se volt ezért megtartottuk. Valószínűleg kidobták. Amikor vittük az orvoshoz akkor is félt a kocsiban. Meg kimenni is a alig akart az utcára. Most már nem félt kimenni a kapun de lehet hogy ezek után megint félni fog.)



2013. júl. 1. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát az tényleg hiba volt hogy visszafordultál mert ezzel csak a kutyát erősítetted meg abban hogy menekülhet ha akar és te ebben nem gátolod meg. Sétálj tovább mintha misem történt volna és egy idő után megszokja vagy jutalomfalattal csalogasd.
2013. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg bizonytalan a kutya és erre még plusz te is rátehettél azzal, hogy megijedtél, mikor ő megijedt. Ami az ilyen bizonytalan kutyát még bizonytalanabbá tesz, az az, ha pátyolgatják, próbálják vígasztalni, miközben ő fél. Meg kell mutatnod neki, hogy nincsen semmi baj, ne pánikolj!! Próbáld meg egy kis kajával elcsalni, vagy játékkal, mintha semmi se történt volna. Ne pánikolj, ez a lényeg! És ne a problémára koncentrálj, mert bevonzod!


Az én kutyám támadta a kóbor kutyákat, mert bizonytalan volt. Aztán rájöttem, hogy ez mind miattam van, mert ahogy megláttam egy kóbor kutyát, elkezdtem pánikolni, előre vártam, hogy ugatni, támadni fog és így is lett. Aztán egyre inkább elkezdtem megnyugodni, stb. és ma már nem vergődik, szépen eljön a kutyák mellett.

2013. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
most olyan 3-4 hónapos? nagy volt az a kutya amelyik megugatta? ő kistesű? találkozott már másik kutyákkal? fontos lenne a szocializáció miatt.
2013. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most 3 hónapos. Egy német juhász ugatta meg és ő kistestű. Az utcán valószínűleg már találkozott más kutyákkal. Ezen kívül csak a szomszéd kutyájával barátkozott kerítésen keresztül.
2013. júl. 1. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!