Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne húzzon séta közben? (spitz)

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy tanítottam meg tavaly a kutyám, hogy amikor húzott, rövidebbre vettem a pórázt és magam mellé húztam. Ha még mindig előre akart menni, magam mögé raktam a kezem és nagyobbakat léptem :)

Egy idő után leesett neki, mi a helyzet és pár séta után már természetes volt neki, hogy nem előzhet, csak ha megengedem :)

2013. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

esetleg nevelhetnéd ?

- megállsz , megfordulsz , jutifalattal eltereled a figyelmét,rövid pórázon sétálsz vele ,halti, hám, lábemelős hám, meghúzod a pórázt, megrántod a pórázt, letéped a fejét a pórázzal , fojtó nyakörv, szöges nyakörv befelé ,lesokkolod,stb .

csak pár lehetőség , valamelyik működik :)

2013. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 eloljaro ***** válasza:
Drasztikusnak tünik de igaz és jó. próbáld meg fojtó nyakörvel és minden húzásra egy kicsit húd magad felé majd mond hogy nem. Egy idő után rájön a kutya hogy ha nem húz nem fullad és abbahagyja .
2013. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De en hamot hasznalok...
2013. júl. 2. 13:13
 5/8 eloljaro ***** válasza:
Ez a probléma a kutya a hámban húz a nyakörvben sétál próbáld ki meglátod a külömbséget ha már a kutya hozádszokott ( mármint séta ügyben ) akkor visszatérhetsz szép fokozatosan a hámra ha gondold .
2013. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 eloljaro ***** válasza:
Két szánhúzóm van és nem húznak csak parancsra vagy ha hám van rajtuk én is nyakörvel szoktattam le őket a húzásról azóta csak akkor kapnak hámot ha huzatni akarom óket vagy futni megyünk
2013. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy mar 2 eves es mar probaltam a nyakorvet de akkor majdnem megfojtotta magat...
2013. júl. 2. 15:59
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

ez van amikor a kutya mondja meg,hogy mi legyen :)

hámmal sétáltatni ,bolondság :)

jó nyakörv , jó póráz, és összeszedett ,nyugodt gazdi . ennyi a titok:)

"" úgy húz, majd megfullad "" nálad koma:)

aki tudja,érti, annál nem !! a te kutyád sem :)

segítség,és tanulás a kutyaiskolákban !!

2013. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!