Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben leáll, megmerevedi...

Séta közben leáll, megmerevedik a 4 hónapos kölyök kutyusom, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Ha rossz napja van, el sem akar indulni és végig rángatom magam mögött. Húzás ellen kezd beválni, hogy megrántom picit, ahogy feszül a póráz, de erre a nemjövésre egyszerűen nem találok megoldást. Valami bevált tipp?

2013. jún. 24. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad rángatni egy kölyköt ha nem megy,bár felnőttet sem. Hívni kell és csalni pl. finom kajával vagy játékkal. Minden bizonnyal tart a külső dolgoktól, fél, ha kap egy kis biztatást menni fog, de ne rángasd.
2013. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát jó jó de nem fél, csak makacskodik. mivel néha ugyanazon az útvonalon tök normálisan jön.
2013. jún. 24. 13:45
 3/13 anonim ***** válasza:

pl egy adott szag miatt is befékezhet.

Nekem is van amikor makacskodik, meg érez valamit és más irányba menne, de hívom, csalom , motiválni próbálom a másik irányba és beválik, egyre jobban figyel és jön, lehívom szagokról stb, pedig ő aztán igen igen makacs kiskutya :D

2013. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
és ha tehetem póráz nélkül sétálunk, úgy könnyedebben sétálunk, és jön folyamatosan és többet is tanul
2013. jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
na már tök bűntudatom van, amiért rángattam. csak olyan tehetetlennek érzem magam néha. van, hogy meg is csapom picit az orrát, mikor nem ért a szóból. aztán elgondolkodom, hogy jó-e ez így. ha most összeszedem magam és türelmesebb leszek, ugye még kialakíthatok vele egy jó kapcsolatot? :( az az igazság, hogy nem is az én kutyám, csak bonyolult lenne mindig leírni, én nem vállaltam érte a felelősséget, ezért viszonyulok hozzá picit furán. mert végülis nálam lakik és az én lakásomat teszi így tönkre. és emiatt tudok neheztelni és olyankor eldurran az agyam, pedig nem akarom bántani. kutyaovit ezen a héten kezdjük. ugye még menthető a viszony?
2013. jún. 24. 14:04
 6/13 anonim ***** válasza:
nagyon időben lesz asz az ovi neked. Akár elsőre mond el a gondodat is az oktatónak.
2013. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy menthető, de tényleg türelmesebbnek kell lenned. Régen az első kutyámnál nekem is sokszor eldurrant az agyam, aztán idővel egyre türelmesebb lettem. Ez nagyon fontos.
2013. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hu köszi, hogy nem döngöltök a földbe :) nagyon fogok igyekezni. és mostantól minden sétánál lesz nálam jutifalat. mindig akarok vinni, csak picit rövid az agyam, és 3 dolgot egyszerre észben tartani már kemény meló neki :D
2013. jún. 24. 14:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet h még nincs szocializálva és valamitől megijed,de Én szerintem ez most a dacos korszaka mint a gyerekeknél is szokott lenni.Ne aggódj el fog múlni hamar. Tipp: türelem.
2013. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Más a nem sétálás miatti rángatás és más ha rosszat csinál és rácsapsz, rászólsz. Szóval nevelni meg kell, ha otthon valamit csinál vagy az utcán megeszik valamit stb.
2013. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!