Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valahol jelenteni, hogy...

Lehet valahol jelenteni, hogy egy kb.8 hetes kiskutya teljesen egyedül van hagyva?

Figyelt kérdés
4 háznyira tőlünk egy kb. 8 hetes, de lehet hogy még annál is fiatalabb kiskutya teljesen egyedül van hagyva az udvarban, a házban nem lakik senki, a szomszéd jár át gondozni a kertet, és ad a kutyának vizet és ételt. De egész nap senki nincs ott, a kiskutya éjjel, nappal nyüszít. Foglalkoznának vajon ezzel az állatvédők? Nagyon sajnálom szegényt, de hozzám nem jöhet (3 kutya panelban). A menhely is dugig van, lehet, hogy a súlyosabb esetek elől venné el a helyet, de ez így akkor sem állapot.
2013. júl. 2. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Állatvédők foglalkoznak vele! Esetleg ha van menhely a közelben be is vihetnéd.
2013. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szia!

Pont én is ebben a cipőben járok, mi is egy elhagyott házhoz járunk minden reggel etetni egy 5 éves keveréket.

Mi azt csináltuk, hogy betelefonáltunk az Önkormányzat állatvédelmi osztályára. Ott volt egy nő aki kijött egy állatorvossal. Kívülről lefényképezték és felvették a gazdával a kapcsolatot aki persze máshol lakik.

Azóta sem történt semmi, úgyhogy megint kell telefonálni.


Szerintem ha nem látja senki emeld ki a kutyát valahogy onnan ha nem látja senki és vidd be egy menhelyre.

Én már rég megtettem volna azzal a kutyával aki én etetek, de az kb 45 kg.

2013. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na jó, szólni fogok az állatvédő nőnek, és együtt megpróbáljuk megoldani. Benyúlni nem tudok, mert a kerítés tetején ilyen rudak vannak:S
2013. júl. 2. 12:46
 4/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
56%
Ha közelben laksz akkor raboljuk el ketten a kutyát.
2013. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem rossz:D Amúgy most elsétáltam megnézni a kicsit, nincs a kertben, hívogattam őt, de nem látom. Remélem, hogy csak valami ideiglenes megoldás volt, hogy egyedül hagyják a babakutyát. Ha újra ott lesz, intézkedni fogok.
2013. júl. 2. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Más kérdéseknél te szoktad mondani, hogy az 'állatovédők" pont annyit tudnak tenni, mint a kérdező :) És azoknál a más kérdéseknél az állatvédők nem ők, hanem mi...
2013. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én csak a jogi lépések miatt szeretném felhívni az állatvédőt, és személyesen ismerem, már több ügyben segített nekem, remélem, most is tud. De azt is szoktam mondani más kérdéseknél, hogy míg a kutyának van vize, élelme, nem bántják, addig ez nem számít állatkínzásnak:( Tehát jogilag én követek el bűncselekményt a kutya ellopásával, ami még hagyján, de nem is tudnám őt hova tenni, csak a menhelyre mehetne.
2013. júl. 2. 13:00
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ez is jó, hogy van vize, meg kajája addig nem csinálnak semmit. De a kaját és a vizet nem a gazdája adja, hanem én és a 87 éves öreganyám aki majd felbukik a lépcsőn odafele menetben. És a szemét gazdája meg kocsit vett magának meg drogoznak meg isznak és máshol laknak, és a kert már tele van toklásszal még az ivóvizében is toklász van.

Az áramot és a vizet náluk lekapcsolták mert eldrogozták az árát.

Igenis tenni kell az ilyen esetek ellen mikor a kutya elhagyatottan van egyedül felügyelet nélkül. Még mindig jobb a menhely.

Ha megbetegszik még az orvos sem tud bejutni, nem is beszélve a kötelező oltásokról.


Kepleek

Ha nem megy a gazda oda, akkor intézkedj.

2013. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Bocs elírtam a neved:kispalikee
2013. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, intézkedni fogok, ha szükséges.
2013. júl. 2. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!