Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kiskutya egyedül a...

Westie kiskutya egyedül a lakásban. (? )

Figyelt kérdés

Szeptemberbe kapok egy szuka westie kiskutyát.

A szobámba lenne.

Kérdés, hogy ellenne egyedül,míg suliban vagyok?

Először arra gondoltam,hogy majd eljátszik a játékaival meg pihen, de elbizonytalanodtam és kicsit félek.


2010. aug. 5. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
szoktatni kell az egyedül léthez.mi is itthon hagytuk a kutyát 2-3 alkalommal nyüszitett nagyon de utána megszokta és aludt vagy játszott
2010. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az enyém is megszokta,mindig aludt vagy épp a bútorokat rágta.viszont ismerösömék a spánielt nem tudjak egyedül hagyni,vonyit veszettül.
2010. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
He-he. Nekem meg a spanim bent maradhat egyedül, vagy ketten, nem csinálnak rosszat, alszanak, játszanak. Míg van egy vizsla keverékem, ő rág, ugrál, leszed mindet.
2010. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én a westie-met szoktam egyedül hagyni a szobába..

ugy ahogy írtad játszik a játékaival és pihen,alszik :)

szóval nyugi :)

2010. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szomszédasszonyom szuka westije télen bent van, nyáron persze kint. Egyébként okos kutyus, én is imádom. Már kicsi korától nevelgesd, tanítgasd, meglásd egy tündéri, sokoldalú és kicsit hiú jószág válik belőle.
2010. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek:)
2010. aug. 5. 22:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Én westie kutyusom most 3 hónapos, azt tapasztalom, hogy míg kicsik nagyon sokat alszanak napközben is. Vegyél neki/szerezz be sok játékot amivel lefoglalhatja magát (pl. teniszlabda, gumicsirke, plüsskabala, stb. -> enyém ezeket imádja), így elvileg még a többi dologhoz sem nagyon nyúl a lakásba a sok játéka miatt, gondolok itt pl. arra, hogy az enyém szerencsére nem állt neki a számítógépkábelt rágcsálni.

Az elején nyilván sokat fog nyüszíteni, mert a westie alapvetően emberközpontú kutya, de akkor hagyni kell, hogy hozzászokjon az egyedülléthez.

2010. aug. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fokozatosan érdemes hozzászoktatni az egyedülléthez. Ami a legfontosabb, hogy sem a távozásnál, sem a hazaérkezésnél nem kell nagyjelenetet rendezni, mert csak ekkor fog nyugodan várakozni, pihenni otthon. Mielőtt egyedülmarad érdemes rendesen megsétáltatni. Távozás előtt közvetlenül nem kell jutalmazni, etetni, játszani vele, magyarászkodni neki, sajnálkozni, hogy hova megyünk, mit csinálunk majd stb. mert az ebből fakadó izgatottsággal, érzelmekkel nem fog tudni mit kezdeni, vagy ugatással, vagy rombolással vezeti majd le a feles energiát.... találkozáskor sem kell a nyakába ugrani egyből mindig várjátok meg amíg teljesen nyugodt és csak ekkor üdvözöljétek.

Nem árt figyelni arra is, hogy egy kölyöknek más szüségletei is vannak és pl. a vizelettartási képessége csak kb. 6-7 hónaposan közelíti meg a felnőttkorit amikor akár 7-8 órára is simán egyedülmaradhat.

...és nem feledjétek a westie is egy kutya... következetes irányításra, sétára, mozgásra, megfelelő szocializációra is szüksége van, hogy kiegyensúlyozott maradjon az emberi környezetben.

2010. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 LadyLoss ***** válasza:

[link]


Én ezt hasznosnak találtam!

2010. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!