Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyánál fokozatosan...

Menhelyi kutyánál fokozatosan váltsak prémium tápra, vagy egyből azt adjak neki?

Figyelt kérdés
Örökbe fogunk fogadni egy kutyát és nem tudom, hogy egyből kapja a prémium kaját vagy inkább fokozatosan váltsunk jobb minőségre
2013. júl. 2. 12:20
 1/4 anonim válasza:
63%
Hát, én mindenképp adnám neki a házi kosztot is a táp mellé. Ha így kevered szerintem nyugodtan lehet neki adni a prémium tápot rögtön.
2013. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az eslővel értek egyet. Szerintem is ez a legjobb megoldás.
2013. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezted, mit evett a menhelyen? Nem szabad azonnal megnyomni a kutya gyomrát. Főleg, amíg nem tudod milyen az emésztése. Érzékeny-e, vagy sem.
2013. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ideiglenes befogadóként megfordult nálam pár gyepiről, menhelyről innen-onnan jött kutya és nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon óvatosan kell a minőségi kajával bánni, mert egyáltalán nincs rá felkészülve az emésztésük.

Nekem az első pár kínlódos eset után az lett a bevált megoldásom, hogy bárhonnan is jön a kutya, bármi is van, eleinte nincs más csak rizs répával, jutalomfalatnak meg szigorúan valami száraz hús (pl. csirkeaprólék).


Ha nincs hasmenés, minden oké, akkor elkezdem a rizs mellé fokozatosan adni a tápot, eleinte csak nagyon keveset, aztán ha azt látom, hogy bírja az emésztése, akkor növelem a tápot csökkentem a rizst.


Nekem ez bevált, tuti megoldás, meg eleinte én biztos ami biztos szoktam adni hozzá probiotikumot is.

A lényeg, hogy először csak rizs, és utána az output határozza meg inputot ha érted hogy értem :D

2013. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!