Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip beültetés, ivartalanítás...

Chip beültetés, ivartalanítás elhalasztása vagy teljes elhagyása, tenyésztőnél?

Figyelt kérdés

Tudom most sokaktól kapni fogom a lehurrogást, de egyáltalán nem vagyok ennek a csipnek a híve.

Úgy tudom már 8 hetesen megkapják, de kérdés az hogy ezután a kutya méretében akár 10x méretváltozás is megeshet, így simán előfordulhat hogy a fejlődés közben rossz helyre kerülhet és akár halált is okozhatna.


Meglehet-e beszélni hogy teljes méret elérésekor kapja-e meg.


Bár ami engem igazából érdekelne hogy hitem szerint egyáltalán nem raknék bele semmi emberi vackot sem, így meglehet-e beszélni a chip teljes elhagyását?


Bizonyos helyzetekben, körülmények között én is támogatom az ivartalanítást de alapjáraton nem, csak ha az állat életben maradása, gazdánál maradása (pl veszélyesen agresszív, domináns) megkívánja.

Így kilehet-e azt is kerülni?


Bár nem tudom mennyire ragaszkodnak ehhez, gondoltam felteszem itt a kérdést, mielőtt esetleg lehurrogna élőben a tenyésztő, és evvel elvesztek egy jó kölyköt.

Bár nyilván meglehet előre kérdezni, én azért kíváncsi lennék mik erről a tapasztalatok.


Esetleg ha ragaszkodnak mindkettőhöz kilehet-e váltani avval hogy szerződésbe foglalom hogy nem kívánom pároztatni, illetve biztosítom hogy nem szökhet el, és ha ne adj isten nem tudnám tartani, akkor visszaviszem a tenyésztőnek.

Vonatkozik ez mindkét nemre.


Ne hülyézzetek le, és ne gondoljátok hogy szaporítanék, egyszerűen csak természet pártinak mondanám magam, és oktalan nem műtétném a kutyát.



2013. júl. 2. 19:42
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

19 nem adott be mellé csipet, meg sem tehetné az engedélyem nélkül.

Most még paranoid vagyok 30 év múlva meg látnok...

Egyébként miért nincs szabad választási jogom abban hogy belerakom-e vagy nem?

Ma eltudnátok képzeli hogy pár évtizede még a rendszerellenes embereket kasztrálták itt Európában? Tőlünk keletebbre meg most gondolkodnak a bevezetésén.

2013. júl. 3. 22:25
 22/26 sippara ***** válasza:
100%

Még mindig nem érted. Nem "nem tehetné be az engedélyed nélkül", hanem NEM ADHAT BE OLTÁST olyan kutyának, akiben NINCS CHIP. Olvasd el többször egymás után, lassan, hátha sikerül értelmezni.

Most paranoid vagy, harminc év múlva meg vagy gyógyult, vagy remélhetőleg bent lakó páciens, ha addigra visszaállítják a lipótot.

Nincs szabad választási jogod, ahogy abban sincs, hogy beadatod-e a kötelező védőoltásokat a gyermekednek, vagy iskoláztatod-e. EZ A TÖRVÉNY (kéretik szintén többször, tagoltan, akár hangosan felolvasni).


Na, lassan meg is unom, minden válaszod abból áll, hogy összehordasz két-három mondatot, aztán befejezed valami múltidézéssel kombinált összeesküvés-elmélettel.

2013. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Miért nincs? Amiért nekem sincs szabad választási jogom azzal kapcsolatban, h bizonyos embereket agyonverjek-e baltával.

Megtehetném, mert fizikai gát nincs, de ülnék érte. Te is megteheted, előbb pénzbüntit kapsz, utána pedig elkobozzák a kutyát.

2013. júl. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Csak nálunk kötelező a védőoltás is kedves törvény imádó birkák, pl a németeknél nem.

Nálunk is vannak szervezetek akik harcolnak ellene mert pl bizonyíthatóan rák keltő anyagok vannak benne, és erre hiába hívják fel a figyelmet mint tökéletes adú, nálunk birkák vannak és még az Eu-s irányelveket is vérre menően betartatják a birkákkal. Aztán azok meg hápognak ha belenyomorodik a gyerek, vagy pár év múlva beteg lesz.


A szabad akarat itt is sérül.

TI meg bégettek hozzá és aki esetleg ki akarna ebből törni azt nem kell a hatalomnak elnyomni mert a magyar megteszi magától is ingyen, lelkesen, vakon.

Röhögni meg majd akkor fogok amikor kitalálják hogy a csip alapján tessék adót fizetni, mert úgy is erre fog kimenni a végén, ha már most nem-e így van valahol ahol van ebadó.


Engem nem kell lehülyézni én tudom hogy nem adhatná be a doki, mégis beadja épp erről beszélek.

Fontosabb az hogy oltva legyen a kutya minthogy a csip miatt esetleg valaki nem oltatja a kutyát vagy ott hagyja az erdőben emiatt.

Lehet azt mondani hogy ez csak egy buta csip amivel még kitudnék békülni ha ennyiben maradna, csak aztán meg már avval fognak jönni ha most nem állsz ellen hogy legyen az emberben is olyan ami sugározni is képes. De ha nektek ez kell akkor bégessetek csak tovább...

2013. júl. 4. 16:29
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Most csak abba gondolj bele, ha pl. nem lenne ajánlott a veszettség elleni oltás, ami pedig a világon mindenhol kötelező, akkor már akkora járvány lenne, ami nemcsak az állatokat, hanem az embereket is megtizedeli. A parvo csak ajánlott, de a lelkes elutasitóaknak köszönhetően almokat pusztit el a járvány, és mégcsak kiirtani sem tudod a virust, max. ha talajt cserélsz a kertedben. Ezeken a dolgokon azért érdemes elgondolkodni. Én megkaptam kiskoromban minden védőoltás, kivéve skarlát ellen, amit sikerült elkapnom a terhességem alatt, igy el is veszettetem a kisbabám. Nem olyan nagy butaság ám ez.
2013. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Ezért szoktam le a gyikról mert már unom hogy itt sokan nem tudnak olvasni, szöveget értelmezni vagy csak simán terelnek.

Írtam én egy szóval is hogy általánosságban az ember, kutya elleni oltások ellen vagyok?

Egyébként egy oltás nem feltétlen ad teljes védettséget szóval emiatt ne ostorozd magad. Ezt nem fogják bemondani a közmédiában de sokan akik beoltatták magukat h1n1 rögtön utána vagy nem sokkal ugyanúgy lebetegedtek, szóval valaki akár pont attól betegedhetett le.

Arról meg még egyszer nem láttam beszámolót tv, rádióban hogy mondjuk az oltás miatt lett autista a gyerek meg hasonlók, lehet ha meg sem kapta volna a mai napig vidáman élne.

De ez is egy olyan dolog ha meghagynák a szabad akaratot és nem lenne némely oltásban ráokozó anyag akkor nem zavarna.

Az évenkénti kutya veszettség elleni is teljesen felesleges elég lenne nekik pár ismétlésben megkapni egész életük folyamán és ennyi. Ha egyszer kialakul egy immunválasz az megmarad élete végéig.

De ügye ez is jó pénz.

2013. júl. 5. 00:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!