Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal hogy...

Mit tegyek a kutyámmal hogy nyugodtan otthon hagyhassam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hol is kezdjem... Van egy lassan 12 eves kutyám. Amit cask lehetett mindent megtanítottam neki. Etológiával is foglalkoztam szóval úgy érzem hogy kutyanevelés terén nehezen lehet rajtam kifogni.

Azonban, van egy alapvető problémám amiről sehogy sem tudom lenevelni. (Tudni kell, hogy egy stresszbeteg, epilepsziás és ölebről van szó)

Amíg vannak vele, semi gond nincs az ég világon, azonban most új mukahelyem van elég gyilkos beosztással,ráadásul épp költözünk és kicsit aggódok érte hogy hogyan fogja megszokni az új környeztet plane ha nem tudunk mellette lenni.


A kérdésem a következő volna:

Szeretném vhogy lenyugtatni. (Természetesen nem gyógyszerekkel) Szeretném vhogy megerősíteni benne a biztonságérzetet, hogy ne idegeskedjen napközben ha nem vagyunk otthon, illetve ha úgy alakul akkor egy esti programra is elmehessünk.

Hogyan tudnám ezt megcsinálni? vannak erre valami módszerek, trainingek, esetleg természetes nyugtatók?

Akik hasonló gondokkal küzdenek mit ajánlanak?


Előre is köszönöm mindenkitől! Szép napot!



2013. júl. 3. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt epilepsziás kutyánk, de nem tudom elképzelni, hogy egyedül hagytuk volna a rohamai miatt. Mondjuk nekünk olyan téren szerencsénk volt, hogy a szüleim már nyugdíjasok, és mindig volt vele otthon valaki, vagy ment velük a kertbe is. Talán ha találnál egy megbízható ismerőst, aki megtanulja mit tehet roham esetén, és néha elvállalja néhány órára amíg programotok van, az jó lenne.
2013. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bozsikrisz ***** válasza:
Miben nyilvánul meg, hogy nyugtalan? Ugat?
2013. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A rohamait teljesen kordában tudom tartani. Általában a akkor jön elő ha sokat idegeskedik, de ezeknek ismerem már a jelét és általban sikerül is megelőzni a rohamokat, cask azért írtam bele, mert az idegeskedéssel és a nyugtalansággal all kapcsolatban. Ha az nincs meg az életében, akkor a rohamok se lesznek. És pont emiatt kérdezem itt.


Második kommentelő kérdésre válaszolva, igen ugat. Főleg esténként ami a szomszédok miatt sem túl szerencsés.

2013. júl. 3. 11:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt az ugatást szeretném vhogy kezelni.
2013. júl. 3. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvassgass kicsit a falkavezérségről. Azért stresszes, mert jelenleg úgy hiszi, hogy ő a falkavezér, ezért az ő dolga megvédeni téged, ez borzasztó felelősség neki. Azért ugat, ha elmész, mert visszahív, mert csak úgy tud megvédeni téged, ha ott vagy mellette. Neveld rá, hogy te vagy az erősebb, te véded meg őt, onnantól kezdve jöhetsz-mehetsz, nem lesz majd nyugtalan.
2013. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A falkavezérséggel semi gondunk nincc. 4 eves korában került véglegesen hozzám onnantól el erőteljesen éreztettem vele hogy én vagyok a falkavezér. Gondolkodás nélkül megcsinálja amit mondok neki még akkor is ha mondjuk nem tett olyan korábban vagy ha nehezére esik.

Biztosan érzem hogy valami más lehet a háttérben. Talán a pánikbetegségéből kifolyólag attól félhet hogy egyedül marad. Ezért gondoltam valami terápiás dologra, vagy esetleg vagy természetes gyógynövényes megoldásra. valaki a Bach virágterápiát ajánlotta korábban de azzal kapcsolatban pedig elég sok kétségem van.

2013. júl. 3. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
A szokásos kimész, vársz amíg csöndben marad, visszamész technika nem működik? Illetve hogy rárontasz büntetni, ha ugat? Le van fárasztva kellőképpen? Tudom, 12 éves, de attól még pöröghet, fejben biztos, pláne ha kistestű.
2013. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is akumi módszerét akartam javasolni.
2013. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!