Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözéssel együtt új szabályo...

Költözéssel együtt új szabályok felállítása?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire lehetséges?

Sajnos nagyon elrontottam a dolgot a kutyaneveléssel kapcsolatban. Nagyon el lett kényeztetve, de ez csak részben az én hibám. A férjem engedte fel az ágyra, kanapéra...stb..., de az én hibám, mert én meg egy idő után ráhagytam a dolgokat.

Keverék szuka kutyus, másfél éves. Nem tudom, hogy milyen fajta lehet, google képtalálatai szerint [link] Csak benne vannnak még fekete pöttyök is a mellkasán, nyakán és lábain.

Egyébként nagyon értelmes kutya. A pacsit kb. 10 perc alatt tökéletesen megtanulta klikkerrel+jutival. Ül, fekszik, pacsi, kétlábra állás, oldalra borulás nagyon szépen megy. (Megjegyzem mindezt kutyasuli nélkül tanultuk meg és viszonylag nagyon hamar.)

Tök jó, hogy van egy hatalmas kertünk, fasza kutyaház, de az ágyban alszik a kutya. :( (De télen nem kell annyira fűteni, mert nagyon jól melegít XD)

Viccet félretéve. Nemsokára költöznünk kell panelba és egy kicsit félek a dologtól. Nem lenne olyan gond, hogy bepiszkít meg ilyesmik. Annak ellenére, hogy vidéken lakunk hatalmas kerttel napi szinten 2-szer sétálok vele másfél-2 órát. A panelban nyilván többször vinném le, de ez a két hosszú séta itt is meglenne. Eleinte biztos lennének balesetek, de hamar belerázódunk majd az ilyen jellegű dolgokba.

Nagyon jó jelzőkutya! Talán túlságosan is. Nincs is csengőnk, mert tudom, hogy mikor ugat úgy a kutya, hogy valaki áll a kapuban és külön ugatása van a postásra is. És ettől tartok a legjobban, hogy sokat fog ugatni, ha a folyosón járkálnak. Az éjszakák mondjuk nyugisan telnek, csak akkor ugat, ha az utcában a többi kutya is rázendített már vagy ha a házunk táján állnak meg autóval.

Ugye ebből nem lehet gondunk, ha napközben, amikor dolgozunk, ugat a kutya?


Mennyire esélyes, hogy az új helyen működnek majd az új szabályok? Pl. nem mehet az ágyra, kanapéra, nem mehet be a ide-oda...stb Nagy valószínűséggel új (vagyis a más, a kutya számára ismeretlen) bútorok lesznek.


2013. júl. 4. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Új helyen hiteles vezetőjeként fogtok viselkedni, akik ha felállítanak egy szabályt, be is tartatják? Ha igen, akkor lehetséges. De csak az új hely meg új bútorok nem fogja a problémátokat megoldani.
2013. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, legalábbis igyekezni fogunk. Az a helyzet, hogy első kutya. Hülye megfogalmazás, de részben amolyan gyerekpótlóként működik az életünkben. Sajnos nem lehet gyermekünk és meggondolatlanok voltunk vele.

De már tudjuk hogy mit rontottunk el, és változtatni szeretnénk rajta. Azt csak én gondolom, hogy az új hely, új bútorok csak segíteni fognak a dolgokban.

2013. júl. 4. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk egy család most költözött ide albérletbe kertes házból. hozták a kutyájukat is. (Már van két kutya a lépcsőházban az egyik az enyém) a szomszédok folyamatosan panaszkodnak hogy az én kutyámat meg a fenti kutyát egyáltalán nem lehet hallani, bezzeg az ő kutyájuk... és már a közös képviselőnek is reklamáltak párszor... (engem csak anyiban zavar a dolog, hogy a kutyámmal nem tudok csendben lemenni, mert ha megérzi őt az új kutyus egyből elkezd ugatni...
2013. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyű, hisz az új helyet is meg kell szokni a kutyának, és az új szabályokat is. Szóval nagyon határozottnak kell lennetek.

Abból viszont igencsak lehet gond, ha nem vagytok otthon és a kutya egész nap ugat. Benne van a házirendben is, hogy ez ellen nektek kell lenni. Nekünk is van kutyusunk, és imádom őket,de kisgyerekkel vagyok itthon, én is tuti megőrülnék, ha a szomszéd kutyája végigugatná a napot.

2013. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy esetleg kutyasuliba menjetek? Szerintem hasznos lenne számotokra! Így tekintély nélkül az ugatást legegyszerűbb egy kövel töltött flakonnal tiltani: 'nem' tiltószó, majd mellédobod a flakont. Hamar le fog szokni.
2013. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyák nagyon jó szabálykövetők, pl az én kutyáim tökéletesen tisztában vannak vele, hogy mások a szabályok a szüleimnél és mások otthon, illetve a kutyasulin. És mindenhol a megfelelő szabályok szerint viselkednek. A ti kutyátok is be fog illeszkedni az új környezetbe rövid időn belül. Amit ti tudtok neki segíteni, hogy következetesen megmutatjátok és betartatjátok a szabályokat.

Ha otthon éjszaka nem jelzett valószínű a lakásban sem fog az első napokban, csak pár nap után amikor rájön, hogy az az ő területe innentől.

2013. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kutya suli nem lenne rossz dolog.

Az a baj, hogy az új lakás nem fog változtatni a kutya viselkedésén, biztosan új lesz neki a hely, de hamar belerázódik. Akár amíg nem költöztök új lakásban elkezdhetitek az új szabályok felállítását. Mert kertes házban nem para ha ugat ugye, viszont panelban meg lesztek kövezve ha a kutya a fél napot végig ugatja. Szerintem amíg nem költöztök, addig intézkedjetek, valamint ah van lehetőség akkor kutya suli addig is.

2013. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!