Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie. Kinek van...

Border collie. Kinek van ilyen kutyája? Milyen vele együtt élni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

bordere csak annak legyen, aki ezer százalékosan biztos benne.

vonaltól is függ, a show kutyák általában nyugisabbak (manapság sajna már a használhatatlan kategória, se küllemben, sem jellemben nem felel meg egy részük az eredeti elképzelésnek), a munkák még fáradhatatlanabbak, munkamánok, de mindkettőből kifoghastz ilyet-olyat is.

bordergazdaként mondom, hogy kell hozzájuk egy kis (sőt... sok) humorérzék, mert nem átlagosak. én nem szeretem, hogy a világ legokosabbjainak lettek kikiáltva, mert nevelésen is múlik, lehet egy keverék, vagy alármi okosabb-ügyesebb egy bordernél... de a legtöbbjük (amelyik nem a kiállítási medve és nem is a használhatatlan, túlpörgő másik véglet - mert ilyen is van), tényleg inteligens, viszont szerintem kettyós az összes. őrült zsenik, na...

nem mondom, hogy mindig könnyű velük, csak akkor ha kellőképpen le tudod fárasztani (főleg agyilag!)és bánni tudsz egy ilyen kutyával. nem valók mindenkinek, nem egyszerű csládi kedvencek, nem kerti ridegtartésba valók.

ugyanolyan kettyós gazda kell nekik, mint ők...

személy szerint én nem vagyok túl sportos alkat, de a kutyával megyek, nemrég kezdtünk el agilityzni és nagyon élvezük. nem egyszerű eset az enyém, show kutya, de szerencsére nem a mamalasz típus, viszont érzékeny, de szemétke is, néha elvan a saját kis világában... imádom :)))

2013. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló remekül írta, amit írt.

Kicsit elvetemültnek kell lennie, aki ilyen kutyát választ(most a mostanság divatos show kutyákról nem beszélek), és jó adag humorérzék is kell hozzájuk.

Nagyon pörgős,és okos kutyák, akik állandóan a gazdival akarnak lenni. És dolgozni, örömetokozni, megfelelni, tanulni, csinálni és menni. Nagyon le kell fárasztani őket, sokat tanítani, a tanultakat gyakorolni, új szituációkba vinni.

Ha eleget van velük foglalkozva, csodálatos társak.

Nálunk jön velünk mindenhova, ha utazunk,ha kirándulunk, minden szituációban tudja mit tegyen, hogy viselkedjen.

De rengeteget foglalkozunk vele, futunk, biciklizünk, agilityzünk, kirándulunk, stb. Ők egy életforma

Egyébként én se szeretem,hogy a legokosabbnak vannak kikiáltva. Főleg mert boldog boldogtalantól hallom,hogy nekem is ilyen kell... Mert de aranyos,meg okos. És milyen nyugodt...Aha, amikor annak kell lennie,akkor az,de egyébként :)

Tapasztalatból,nem mindenki bírja őket elviselni. Sok ismerősömnek pár nap után már sok egy ilyen kutya

2013. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

remekül ki lettem egészítve :)

még annyi, hogy mint mondtam, az enyém show. nem egy lassú kutya, de az érzékenysége miatt kicsit más, nem pörög úgy, mint egy munka. dolgozik, a saját kis határain belül, ha jó passzban van, eszméletlen.

és egy átlag embernek még ő is sok. ismerősök készen vannak tőle, hogy mennyit sétálunk, mennyit foglalkozunk vele. pedig ismétlem, ő nem egy extrém munkamán őrült.

2013. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a border collie tartása külön életforma

(és egyetértek az előttem szólókkal) :)

2013. jún. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem eddig 2 borderem volt, az elsőt nem tudtam kezelni ezért meglett az ára, elütötte egy autó mert elszökött és meghalt :( mostmár nagyobb vagyok, jobban tudok vele foglalkozni és figyelek arra hogy minden nap min 30p-et sétáljak vele ami inkább futást jelent. :D vagy bringázok vele vagy elviszem úszni vagy agilityzünk de egybevéve nagyon megéri mert nagyon szeretem :)
2013. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!