Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy az a...

Miért mondják hogy az a felelös állattartó aki ivartalnitattja kedvencét?

Figyelt kérdés
Pl.Szerintem nem az ivartalanitást kellene legelöszőr elérni a kutya tartásban hanem azt hogy legalább sétáltassák a kutyáikat mert nállunk(pest) akik kertes házba tartják a kutyát azok nem viszik sétálni:( és csódálkoznak ha szétszedik a kertet.Ezt miért nem hirdetik mint pl. az ivartalnitást meg a chippet?Persze az ivartalanitás is jó dolog de elöszőr nem a sétálatást meg stb. kellett volna az embereknek mondani?Ez az én véleményem.Ti mint gondoltok?
2009. okt. 16. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen az egyes kutya szempontjából fontos a sétáltatás, foglalkozás. De a társadalom, az összes kutya szempontjából fontosabb az ivartalanítás, chipezés.
2009. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg azt kéne hirdetni hogy ne általánosítsanak. Már elegem van belőle, hogy a kinti kutyák mindig csak szenvedhetnek a többi okos ember miatt aki ágyban altatja a kutyáját. Köszi, az enyémek vesenykutyaként nagyon jól megvannak kint. Hidd el, hogy ugyanannyi tudatlan ember van azok között is akik a házban tartják a kutyáikat! Ez egyátalán nem attól függ, hogy kint van-e a kutyád vagy bent. És egy kutyának bizony, jobb ha nem megy sétálni, mintha minden évben kétszer szül, rákos, méhgyulladásos lesz, és ezrével kóborolnak az utcán. Az még önmagában nem annyira rossz dolog ha nem sétálnak, állatot kínozni úgy is lehet hogy bent tartod, sétálni meg muzsáj vinni a benti kutyákat szóval nem biztos, hogy ettől olyan sokkal jobbak lesznek a benti gazdik.
2009. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy rossz a kinti kutyáknak,képzeld nekem is kinti kutyám van.Viszem sétálni és szerintem ennek alp dolognak kéne lennie pont ugy mint az ivartalanitásnak.De szerintem egy kutyának kell a séta.
2009. okt. 16. 17:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert attól hogy kint van nem mozod többet mint a benti kutyák.Ja és megkérek mindenkit hogy ne szavazzon le senkit mert csak a vélemyényüket irják.
2009. okt. 16. 17:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy átlagos (tehát nem tenyésztő!) felelős kutyatartó az aki:

- rendszeresen beoltatja (veszettségi ÉS kombinált oltás)

- rendszeresen foglalkozik a kutyával (tanítja) ha teheti akkor legalább alap engedelmességi szintig hordja kiképzőhöz,

- sétáltatja a kutyáját (ha kertes házban van akkor is legalább naponta 1-szer)

- ivartalanítja az ebet (a kutya érdekében)

- ha lehet chipeztet (ha nem akkor ellátja valamilyen egyébb azonosítóval)

- a kutya számára megfelelő minőségű és mennyiségű ételt ad neki

- ha nyaralni megy akkor a kutyáról is megfelelően gondoskodik

- és a végén tisztességgel gondoskodik a temetéséről is...


AMIG EZ NEM EGYÉRTELMŰ MINDEN TÁRSÁLLAT TARTÓNAK ADDIG NEM NAGYON VAN MIRŐL BESZÉLNÜNK...

2009. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem ivartalanítanak, még több olyan kutya lesz, akit nem sétáltatnak
2009. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azon vagyok kiborulva, hogy miért hiszi azt sok ember, hogy a felelős állattartás azt jelenti, hogy "mindent megad neki" ergo ELKÉNYEZTETI, ágyban alszik, kunyerálhat, ha szembe jön másik kutya fölkapja stb.

És aztán csodálkoznak, hogy a kutya kiszolgálja magát az asztalról, harap, agresszív, elfelejti a szobatisztaságot, nem behívható stb. stb. stb.

Az elkényeztetés pont, hogy ellentmond a kutya igényeinek.

Egyébként meg az ivartalanítás: hazánkban több mint másfél millió kóbor állat él... Ezért ez az egyik legfontosabb dolog. Európai átlagban az élen járunk...

2009. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
A felelős állattartásba nem feltétlenül tartozik bele az ivartalanítás. Vannak ettől sokkal fontosabb dolgok. Miért nem lehet megérteni, hogy vannak olyan emberek akik az ivaros kutyájukkal nem járulnak hozzá az állomány növeléséhez?
2009. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ivaros kutyáink vannak, és általuk mégsem növekszik az állomány.
2010. márc. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!