Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 6évesen lehet felelős állattartó?

6évesen lehet felelős állattartó?

Figyelt kérdés
Pontosabban vehetek neki állatkát,hogy megtanulja mi az a felelős állattartás?Persze szoros szülői irányítással.Milyen állatot ajánlanátok?Vagy még korai?Vannak csirkék,kacsák,hullámos papagájok.Imádja őket,"Foglalkozik" is velük,de nem az ő dolga.
2009. dec. 16. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ennyi idősen még nem tud felelősséget vállani saját állatért. Ha úgyis van állatotok, akkor inkább bízd rá az egyik ellátását, biztos annak is örülne.
2009. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit korai, de ha te úgy gondolod, hogy képes rá a gyermeked, hogy gondozza a kis állatkát(persze a te segítségeddel), akkor vágjatok bele. Ha nagyon szereti az állatokat úgyis foglalkozni fog velük. Véleményem szerint olyan állatot válasszatok ami nem annyira kényes.
2009. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első válaszolóval. Inkább "bízd rá" az egyik már meglévő állatotokat. Mondjuk a papagájt, az úgyis bent van a lakásban, hogy az ő feladata legyen mondjuk, hogy ezentől enni adjon neki. Persze a ti ellenőrzésetek mellett. De ne kelljen rá mindig figyelmeztetni, hanem saját magának jusson eszébe gondoskodni az állatról.
2009. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem:-((

Az én fiamnak csak az első 1-2 hét volt nagy lelkesedés. Utána én takarítottam a terráriumot, én sétáltattam a kutyát, stb.

2009. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen saját kutyám és mindig min. 2 macskám volt, felelősségteljes voltam. előbb észrevettem rajtuk bármi fizikai változást pl. kullancs vagy viselkedésbeli változást mint anyuék. ők csak legyintettek, hogy semmi baja, én meg már hívtam is az orvost ha kellett. szóval szerintem személy válogatja ki milyen felelős állataiért 6 évesen.
2009. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább a gyerek vérmérsékletétől függ.

A mi fiunk 6 évesen kapott "saját" hörcsögöt. Nyaggatni nálunk egyetlen állatkát sem szabad, így ez nem volt kérdés a hörcsögnél sem. Az etetést ő végezte, természetesen én emlékeztettem, adtam a kis keze alá a tápot, zöldséget, segítettem az itatóban a vizet cserélni. Az alom takarításánál ő mosott egy tálkát és a kereket, a többit én. Egyre kevesebbet segítettem, most már (ez már egy következő höri) 7,5 éves a gyerkőc és a takarításon kívül (ott még elkél a segítség) mindent egyedül intéz a hörcsöge körül!!! Persze számon tartom én is és ellenőrzöm is (természetesen ezt ő nem tudja, mert akkor lehet, hogy ellustálkodná a gondoskodást!), hogy biztosan van-e bent friss kaja, pia, de sosem felejti el a kis barátját.

Én azt mondom, ha úgy látod, hogy a kicsi vonzódik az állatokhoz, nem kínozva játszik vele, nem unja meg őket 1-2 nap/hét alatt, és ti is hajlandóak vagytok még egy kisállatról gondoskodni, akkor nyugodtan kapjon egy "saját" apróságot, de csak szülői felügyelettel.

2009. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Februárban lesz a szülinap,addig figyelek,és megpróbálom bevonni.Attól félek,ha kap pl.egy hörcsögöt és nem foglalkozik vele 2hét után- majd anya megcsinálja-a nevelési szándék visszafelé sül el.Hiszen ellátva el lesz,ezt ő is látja.Viszont ordibálni sem szeretnék vele naponta.Még jobban elmegy a kedve,ha kényszerítve van.
2009. dec. 16. 14:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet felelős állattartó. Ha te megbízol benne akkor nyugodtan keress neki egy állatkát! Szerintem az hal, a teknős, a cica vagy a kutya szóba jöhet, de ha a gyerek a szárnyasokat szereti akkor jó a papagáj is.
2009. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 dóriyyi válasza:
85%

Minden gyerek más és más. Szerintem mégis korai még!!! Ha mégis az állatka mellett döntötök akkor kutyus legyen. Olyat válasszatok amelyik szereti a gyerekeket. Ne a legnagyobb fajtát és ha lehet kölyköt! És légyszi ne tenyésztőtől vedd!!!

Boldog karácsonyt mindnekinek!!!

2009. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáról még biztos,hogy nem tud gondoskodni(séta stb.).

Attól függ a dolog,hogy a szülőknek van-e idejük a kutyát sétáltatni,orvoshoz hordani stb.

2009. dec. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!