Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én rossz állattartó lennék?

Én rossz állattartó lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvasgatva itt a kérdéseket és válaszokat, megfogalmazódott bennem egy kérdés. Én a kutyámnak nem veszek havi 60.000 forintos tápokat, nem járatom ruhákba, és nem viszem minden nap 3 órás sétákra, nem járunk kutya iskolába, és ivartalanítva sincs. Jó, ha heti kétszer jut időm egy 1 órás sétára, emellett kint futkározik az udvaron eleget, olcsóbb fajta kutyatápot kap, és házi kosztot, és a kutyaiskola nélkül is engedelmes, szófogadó kutyus :)

A másik, hogy a macskáink sincsenek ivartalanítva, úgy fogadtuk be őket egy nénitől, aki már nem tudta kinek adni a kiscicákat. Ők is olcsóbb kaján és házi koszton élnek, de én úgy látom tökéletesen elégedettek csili-vili ruhák és különleges macskajátékok nélkül. El vannak a faágakkal. Szóval én ezek szerint rossz állattartó vagyok? Csak mert rámenne a szüleim fizetése, ha mindenféle ilyesmit vennénk az állatainknak :)


2011. márc. 12. 16:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%

nyugi, nem vagy te rossz gazdi :)

azért mert vki nem engedhet meg az állatainak minden +dolgot attól még az állatnak lehet jó. rossz gazdi az akinál a állat szenved.

pár éve még a mi kutyáinknak se volt fűtött ól meg drága táp, aludtak a hordóban és ették a töszkós tápot meg a kajamaradékot mégsem pusztultak bele, és még jól is érezték magukat mert amire szükségük volt azt ugyahogy megkapták

2011. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%

Dehogyis! Teljesen normálisan csinálod, mindenféle flanc és túlzás nélkül. Az állatoknak ez a normális, az hogy egyesek elkezdték tömegközlekedésen magukkal cipelni, és idióta ruhákba öltöztetni, meg olyan kajákkal etetni ami drágább mint amit mi eszünk... Na ez az ami fura!

Szerintem ne kövesd ezt a trendet.

Üdv.

2011. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
31%

jajj most ez egy nagyon hülye kérdés volt, vald csak be. ;D

Egyáltalán nem vagy rossz állattartó. Tudod hányan tartják így ? csak a milliomosok adnak rá ruhákat meg stb. Gondolkodj (:

2011. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
37%
szerintem jobban érzik magukat azoknál, akik ruhába vannak
2011. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
Engem is rossz gazdának tarthatnak,mert az én kutyám sincs ivartalanítva,stb.De engem nem érdekel mások mit gondolnak,az a fő hogy te tudod magadról,hogy nem igaz amit írnak.
2011. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%
Ne aggódj. Ha olcsóbb kutyakaját veszelneki az ugyanolyan jó! EGyébként meg a macskám nak és kutyámnak hiába vettem játékokat a kutya botokkaal játszik meg régi ruhákat lopkod el. Nem is kell neki smemi eksztra játék hiába veszek. Amugy meg a házikosztot sokkal jobban szeretik mint a drága kutyakajákat.az enyém egyszer kapott az ebédbl, és már nem is akart kutyakajt egy ideig nem is volt hajlando enni belőle.Egy állattarásról szóló könyvebn is ezt olvastam:...vagy kényeztessük kwedvencünket egy kis házikoszttal.Szóvaél ennyiből teminden nap kényezteted őket:)
2011. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Nem gondolom, hogy rossz gazdája lennél az állataidnak, de azért írnék pár dolgot.

1: Írtad, hogy olcsóbb táppal etetitek őket. Na én ezen nem akadok ki. Úgy vagyok vele, hogy mindenki olyan táppal etessen amit megengedhet magánnak. Aki több pénzből él az etessen prémiumtáppal, aki kevesebből, az pedig olyannal amit ki tud fizetni. Viszont egy olcsóbb táp mellé azért el kell az a házi koszt amit adtok nekik.

2: Elhiszem, hogy sok dolgod van és kevés időd, de szerintem megpróbálhatnád picit jobban rendszerezni a napjaid és így talán nyernél egy kis plusz időt, amit az állataiddal tölthetnél. Nem tudom mivel foglalkozol, hogyan zajlik az életed, nem is akarok beleszólni, csak annyit mondok, hogy minden plusz perc amit a kutyusokkal töltesz nagy ajándék nekik.

3. Néhány rövidszőrű, a házban/lakásban élő kutyusnak télen tényleg szüksége lehet ruhára, ez nem csilivili, ez szükséges. Persze egy vastag, kétrétegű bundával rendelkező kutyára ez nem vonatkozik.:)


Ami pedig szerintem a legfontosabb, hogy sok szeretetet kapjanak tőled a kutyák/macsekok.

2011. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Érdekesek a hozzászólások. :-)


Hát én se adok nekik drága tápokat, de a ruhára igen is szükségük van. És sajnos én is tömegközlekedve viszem őket mert autóm nincs, így marad a vonat meg a busz.

Szeretnek egymással is játszani, meg ,,ócsó" selejt labdával, de van mikor a munkahelyen elopják a széthagyott munkás kesztyűket, és rongyokat

2011. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa! Szerintem sem vagy rossz állattartó, a mi kutyáink is szeretik a házikaját!:) Viszont ezzel kapcsolatban javasolnék egy dolgot, hátha megfogadod a tanácsomat! Próbálj meg gyűjteni legalább a macskáid ivartalanítására, akár fiú, akár lány cicáid vannak... Ezt nem azért mondom, mert az állatorvosoknak gyűjtöm a pénzt, hanem azért, mert rengeteg a kóbor macska, és nagyon sokan elveszik a kismacskákat az anyacicától, és agyonütik vagy vízbefojtják őket. Van, aki azt mondja, hogy az a nem normális dolog, hogy kimiskárolják/kiherélik az állatokat, szerintem pedig az, ha megölik őket...

Üdv!

2011. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%

Azért én ezzel az állattartási móddal nem büszkélkednék ennyire. Persze, nem kell a kutyának drága ruha, ékszer és hasonló baromságok, játéknak is jó egy kiszuperált tenisz vagy focilabda, de azért az olcsó táp és a házikoszt koránt sem megfelelő. A házikoszt gyakran nem jó összetételű a kutyáknak, például túl zsíros vagy fűszeres, vagy esetleg nem tudja megemészteni(például a krumpli), az nem baj, ha időnként kap, de ne ez legyen a fő eledele. Ha nem maradékot kap, hanem megfelelő arányban összeállított ételt, az nem probléma.

Az olcsó tápról meg annyit, hogy hasonló árakban századokkal jobb tápokat lehet kapni, csak sajnos van aki ennek is lusta utánanézni. A Chappiben, Pedigreeben és hasonlókban a színezéket, reklámot meg a csilli-villi csomagolást fizeted meg. Én soha nem adnék olyat a kutyámnak, amibe 4% hús van a többi meg szója meg gabona, az ilyen eledeltől sokkal könnyebben alakul ki rák a kutyáknál.

A heti 1-2 séta kevés egy kutyának, minden nap kellene sétálni, a kerti szaladgálás egyáltalán nem elég. Elég lusta gazdája van szegénynek.

Ivartalanítani nem kötelező, ha meg tudod akadályozni, hogy vemhesüljön vagy fedezzen. Ugyanígy a kutyaiskolával is, ha meg tudod nevelni anélkül is, akkor nem muszáj járni.

2011. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!