Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel szórjam be, ami visszari...

Mokkagyerek.blogspot kérdése:

Mivel szórjam be, ami visszariasztja (talált élelem megtagadása)?

Figyelt kérdés
Amit én ejtek le, ahhoz nem nyúl, és csak parancsra ehet, de amikor szabadon van engedve, akkor csak úgy nyalja fel, amit talál (kivéve ha nálam jobb dolog pl. máj van). 6 hónapos aussie-ról van szó. Úgy hallottam, hogy érdemes lenne elrejteni csapdákat egy területre, és a finom falatokat pl. csípőspaprikával megkenni, de borsot is hallottam. Kinek mi vált be? Illetve mi az, amitől tuti nem lesz baja? A tiltással csak annyi a baj, hogy amikor 5 méterre sétál tőlem(tehát nem kartávolságban, ez akkor van ha több kutyával bóklászunk), és már a szájába vette és már termeli befelé, megyek utána, és tudja, hogy miről van szó, és kb egyben nyel le mindent. Ha csak velem van, és emiatt a közelemben, akkor szépen letiltható a kajáról, de kiköpni csak jutiért cserébe köpi, csak kiszedni lehet a szájából ( ha olyan, ami tuti árt, akkor kiszedem).
2013. júl. 5. 07:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*vagy csak ki lehet szedni a szájából
2013. júl. 5. 08:00
 2/24 anonim ***** válasza:
A csípős nem sok kutyánál válik be. Próbáld meg a kinint. Iszonyat keserű, a tonikban csak egy pici van, mégis hogy megérezni. Csak ha van elektronikához értő ismerősöd, akkor csináljatok rázós falatkákat.
2013. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Azt is vedd számításba, hogy bármivel is szórod be, annak szaga van. A kutya nem hülye, simán megtanulja, hogy az olyan szagú kaja rossz, miközben a többi jó. Tehát az erős paprikával arra biztosan meg lehet tanítani, hogy az erős paprikát tartalmazó ételeket megtagadja, de hogy az összes többit is, az már nem valószínű.
2013. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kutya. Miért is várod, hogy 100 %-osan működjön egy olyan tiltás, amit az egyik legnehezebb feladat szinte megtanítani a kutyának?

Kitartóan tiltsd és erősítsd az ereszd, vagy a nem szó hatását akkor is, ha nem vagy a közelében.

2013. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez a kutya még javában kölyök. Az enyém is ezt csinálta fél évesen, aztán séták alatt folyton a seggében voltam, és azonnal tiltottam már a gondolatot is. Sokkal inkább nő a tekintélyed, ha a tiltás tőled jön, és ezért nem eszi meg a talált ételt. Persze ez csak az én véleménye, van egy szuper kiképző ismerősöm, ő elektromos nyakörvvel tiltotta, és nem lett a kutyája lelkisérült, és 4-5 alkalom elég volt. Ha ilyesmihez folyamodsz, én is vagy az elektromost, vagy a fent említett rázós falatot ajánlom (áramot vezetsz a kajába, persze nem 230-at:D).
2013. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Persze, hogy még kicsi, ezért nem is várok tőle el lehetetlent, be fog még így is csúszni néha egy-egy falat, csak jó lenne, ha a számuk csökkenne, és nem viselkedne porszívóként:)

Az elektromos nyakörv nekem kissé drága, és ismerősi körben sem tudok, hogy valakinek lenne, de köszönöma tippet. Kinint hol kapok?

2013. júl. 5. 10:51
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem akarom mindenáron rádtukmálni az eletromost, csak egy időben én is akartam venni, és ebayen néztem, ott már 7-8 ezerért lehet kapni, persze nem tart sokáig árához híven.
2013. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"6 hónapos a kutya. Miért is várod, hogy 100 %-osan működjön egy olyan tiltás, amit az egyik legnehezebb feladat szinte megtanítani a kutyának? "


Nem várom el, tisztában vagyok a feladat nehézségével, utaltam valahol rá, hogy nem így lenne?:)

2013. júl. 5. 12:17
 9/24 A kérdező kommentje:
Vajon a keserű spray működne? Vagy több helyen olvastam, hogy a paprikát a falat belsejébe teszik, úgy kevésbé szagolja ki.
2013. júl. 5. 12:19
 10/24 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnál semmi nem vált be. Nyomtam fogkrémet is a szájába, korábban azt olvastam, h a mentolos ízt nem szeretik a kutyák. Hát az enyém még kért belőle.


Én inkább azt javasolnám, h érje vmi kellemetlen élmény azután, miután te letiltottad volna és mégis felette. Gondolok itt egy erősebb ráordításra vagy egy kővel megtöltött flakonra, amit mellé dobsz. A lényeg ebben az, h először a tiltószó és utána az erős hang/flakon. A tiltószóhoz fogja kondícionálni a kellemetlen dolgot és egy idő után nem fogja csinálni és neked is elég lesz egy sima nem.


Nekem nagyon beles kutyám van, küzdök én is az élelem megtagadással és ráadásul a hangom sem túl erős, nem tudok kellőképpen ráförmedni, nehezen gátolható. Suliban volt élelem megtagadás gyakorlat, nálunk a kővel megtöltött flakon segített, 2x kellett mellé dobni (a lényeg h váratlanul érje) és második alkalommal már nagy ívben kikerülte a kaját. Nem hittem a szememnek, h ez az én kutyám :D

Persze itt még nem ért véget a dolog, de nálunk ez lesz hatásos.

2013. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!