Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált élelem megtagadása...

Talált élelem megtagadása pozitív megerősítéssel?

Figyelt kérdés

A kutyám eddig mindent csakis és kizárólag pozitív megerősítéssel tanult meg, büntetéssel, szidással,soha nem mentünk semmire, sőt, általában csak rontott a dolgokon.

Már mindent tud amit szeretnék, számomra majdnem tökéletes. Megnéztem különböző kutyaiskolák honlapjain az alap és középfokú tanfolyamok anyagait, ezek mind mennek. Kivéve az élelemmegtagadás.

Mivel lakásban lakunk, így csak séta közben van ezzel probléma, ezért nekünk kifejezetten a talált élelem megtagadása lenne fontos. Már mindent bevetettem. "Akadálypályát" állítottam, ott gyakoroltunk, mindig rászólok, leszidom, próbáltam a kavicsos pet paackos módszert, ha látom hogy megindul a kaja felé, már hívom vissza, többnyire sikertelenül. Semmi nem segített. Olyannyira nem, hogy ha messziről kiszagol valamit, rohan oda és eszi meg. Ilyenkor konkrétan szarik rám magasról, mondhatok bármit. Amikor már szájában a falat, elszalad előlem, és csak akkor jön vissza amikor lenyelte. Bármi másról le tudom tiltani, erről nem.

Mivel minden mást csak pozitív megerősítéssel tanítottam meg neki, ezért arra gondoltam, hátha erre is van olyan módszer, amihez ez elég. Remélem tudtok segíteni, mert már fogalmam sincs hogy mit tegyek.


2013. jún. 27. 22:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív megerősítéssel arra tudod megtanítani, hogy mit csináljon, esetleg rossz szokásokról leszoktatni, helytelen viselkedéseket korrigálni. Azt, hogy mit NE csináljon, már nem ilyen egyszerű. Lehet, hogy pl. ha otthagyja a talált kaját, akkor megy a jutalom egy mégfinomabb kaja formájában, de így ez sohasem lesz stabil. Ha stabil élelem megtagadást akarsz, akkor azt csak úgy tudod elérni, ha baromi erős kellemetlen inger éri a kutyát amikor feleszi a tiltott kaját. Így bele tudod kondicionálni, hogy ez rossz. Kellően erős inger esetén stabil élelemmegtagadás is elérhető, mert akkor nem jó kajaként, hanem potenciális veszélyforrásként fog a kajára tekinteni. A lényeg, hogy ez pozitív megerősítéssel valószínűleg nem fog menni.
2013. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
És hogy tudok olyan baromi erős kellemetlen ingert okozni?
2013. jún. 27. 22:24
 3/45 anonim ***** válasza:
56%
Apád faxát csináltál te mindent pozitív megerősítéssel! Amikor rászólsz, akkor az adott viselkedésre negatív megerősítést adsz, ezért nem fogja folytatni (meg mert szorgalmas). Amikor a pet palackodat használod szerinted élvezi és azért kéne abbahagyni amit csinál? Inennetől fogva nem tudom ki áltatsz, használd normálisan azt a negatív megerősítést, és máris megy a dolog. Azt meg senki nem mondta, hogy a negatív megerősítés egynelő a kutya pépesre verésével, ez csak a te irreális agyszüleményed.
2013. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Van aki szerint az erőspaprika megfelelő, az enyémnek nem okoz problémát. Ami tuti, az az elektromos nyakörv (vagy valami hasonló nagyfeszültségű szerkezet, villanypásztor) elektródáinak bevezetése a "talált" husiba, és biztos, hogy legközelebb 3 méteres körben elkerüli a talált élelmet. Arra azért vigyázni kell, hogy később se írja semmi felül ezt a rossz élményt, mert ha "kiterápiázza" magából a kutya és rájön, hogy nem minden talált husi ráz, akkor ugrott a stabil élelem megtagadás.


Lehet, hogy ez durvának tűnik, de adott esetben a kutya élete múlhat rajta, akkor meg már inkább egy elektromos ív az orrára, minthogy meghaljon egy mérgezett hústól.

2013. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit kellene tenned, hogy a számodra majdnem tökéletes kutyádat feltétlen engedelmességre megtanítsd. Legfőképpen a behívásra fektesd a hangsúlyt. Utána pedig tanítsd meg neki a nem szó értelmét.
2013. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a pet palack negatív, de nem is működött.

Van hogy letiltom dolgokról. Ismeri a "nem" parancsot, nagyjából ennyi. De pl a rossz szokásairól sem letiltással tudtam leszoktatni. Pl hogy mindig minden kapualjba besétált. Elég idegesítő volt. Hiába tiltottam le, akkor is mindig újra próbálkozott. Itt az jött be, hogy ha nagy véletlenül nem fordult be, akkor jutifalat. Így szép lassan leszokott róla.

És jól tudom, hogy a negatív megerősítés nem a verést jelenti.

És kérlek ha még egyszer írsz ide, akkor azt normális hangnemben tedd! Köszönöm!

2013. jún. 27. 22:50
 7/45 A kérdező kommentje:
A behívás megy, a nem is megy.
2013. jún. 27. 22:51
 8/45 A kérdező kommentje:
Ezen az elektromos nyakörv dolgon már gondolkodtam, de nagyon brutálisak tűnik. :(
2013. jún. 27. 22:59
 9/45 zsuzsabazsa ***** válasza:

A nem kívánt cselekvést mindig rossz élménnyel kell társítani. A rossz élmény hatására a kutya elkerülő magatartást fog tanúsítani.

Az akkumulátoros megoldás jó, ha abból vezetsz áramot a földön heverő kajába. De ez séta alkalmával szinte kivitelezhetetlen, mert az ember nem hurcolhat magával aksit. Abban az esetben jó ha kertes házban laknál.

Ha netán a kutyád félne a riasztó patrontól az jó megoldás lenne, mert séta előtt elszórsz kaját a földre amit tudsz, hogy merre van. A kutyádat arra viszed sétálni direkt és ha épp felakarná venni a kaját akkor a riasztó patront használod amitől fél.

De ha lövés és zajálló a kutyád akkor ez nem ér semmit.

Akkor mással kell próbálkozni.

2013. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

A behívás nem megy.. Te magad írtad.

"ha látom hogy megindul a kaja felé, már hívom vissza, többnyire sikertelenül. Semmi nem segített. Olyannyira nem, hogy ha messziről kiszagol valamit, rohan oda és eszi meg. Ilyenkor konkrétan szarik rám magasról, mondhatok bármit. Amikor már szájában a falat, elszalad előlem, és csak akkor jön vissza amikor lenyelte."

A nem-nek pedig akkor kell működnie, amikor el akar szaladni. Megtiltod, nem megy el.

Szóval nem olyan tökéletes a helyzet.

Remélem , sikerül valahogy a pozitív nevelésed.Már a kutyád érdekében is.

2013. jún. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!